PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800686}

Nawiedzony dom na wzgórzu

The Haunting of Hill House
7,8 57 tys. ocen
7,8 10 1 56979
7,2 9 krytyków
Nawiedzony dom na wzgórzu
powrót do forum serialu Nawiedzony dom na wzgórzu

Zakończenie tłumaczyło wiele, niemniej kilka wątków pozostało tajemnicą:

- pies o którym dość często było mowa (że szczeka a raz nawet się rzekomo ukazał dzieciom),
- kim był duch, który zaatakował Luke'a w piwnicy? Bo nie był to raczej ten wysoki z kapeluszem,
- dlaczego matka raz była normalna z wyglądu a raz rozkładająca się (vide: scena z wciąganiem Luke'a do grobu?
- jedna z końcowych scen. Skąd w Hill House wzięło się tyle duchów?
- dlaczego Nell żywa widywała siebie samą jako martwą?

oberst_prymas

Luka nie zaatakował ten koleś, co się zamurował w ścianie (i to chyba o nim opowiada kochanka Theo w ostatnim odcinku podczas sennego majaku, kiedy Theo śpi w czerwonym pokoju)?
W domu wzięło się tyle duchów, bo stał tam sto lat i karmił się nie tylko tą jedną rodziną. Wygląda na to, że było wiele więcej ofiar. niż oni i poprzednia rodzina.
Pytając o to dlaczego Nell widziała "panią z krzywą szyją", to tak jakby pytać dlaczego matka widziała martwych dorosłych bliźniaków. Chyba taki był po prostu zamysł. Przeszłość miesza się z teraźniejszością (lub teraźniejszość z przyszłością).
Co z psem, nie mam pojęcia. Może poprzedni właściciele mieli psa, zdechł i został w tym domu jako duch.

Taka tam moja interpretacja :)

ocenił(a) serial na 7
oberst_prymas

Mi się wydaje, ze w przypadku matki, ktora widziała swoje martwe dzieci oraz Nell, ktora widziala siebie jako panią z krzywa szyją to były po prostu wizje, matka sama zaznaczyła, ze byly one wyczulone na zjawiska parapsychiczne