PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800686}

Nawiedzony dom na wzgórzu

The Haunting of Hill House
7,8 56 117
ocen
7,8 10 1 56117
7,2 9
ocen krytyków
Nawiedzony dom na wzgórzu
powrót do forum serialu Nawiedzony dom na wzgórzu

Zbyt długi

ocenił(a) serial na 5

Gdyby skrócić ten serial do 6 odcinków, usunąć powtórzenia i pseudo intelektualne wstawki byłby rewelacyjny. W tej postaci jest dość nudny.

ocenił(a) serial na 5
kachulek

Dokładnie tak scena z pogrzebem to flaki z olejem. z nudow przelaczem na inne karty w przegladarce , a seriale lecial dalej , lypa ogolem dzieciaki lepiej zagraly od mamy moim zdaniem stary jak to stary . nie wiem skad te wysokie noty

ocenił(a) serial na 8
siemankoyo78

Koziołka Matołka na wyspie strachów se włącz

ocenił(a) serial na 8
siemankoyo78

Myślę że pogrzeb był ponownym połączeniem rodziny. Ta śmierć przyciągnęła wszystkich w jedno miejsce.

kachulek

zgadzam się, totalnie zmarnowany potencjał i katastrofa od 5 odcinka. Finał to już w ogóle dno

augustiner

przecież 6 odcinek jest najlepszy z całego serialu, arcydzieło kinematografii.

ocenił(a) serial na 9
perlalei

6 odcinek jest wręcz niesamowity, właśnie od tego odcinka serial nabrał prawdziwej głębi. Ze sztampowego horroru stał się czymś znacznie więcej. A zakończenie było idealnym zwieńczeniem całości.

kachulek

Nie zgadzam się, według mnie jest w sam raz. A scena pogrzebu bardzo mi się podobała :) Mam tylko nadzieję, że nie będzie 2 sezonu (choć z drugiej strony bym chciała więcej i więcej), bo boję się, że wszystko zepsują.

kachulek

odnioslam to samo wrazenie, czasem mialam ochote przewijac, szczegolnie po 5 czy 6 odcinku. Rozciagniete melodramatyczne "ckliwosci"; bylo ich za duzo. Cos na zasadzie "to bedzie horror, nie.. chwilka, a moze jednak melodramat z tego zrobimy, hm". Zapowiadalo sie dobrze, pozniej mam wrazenie ze koncepcja zaczela sie "wytrącać" z glownego sedna; przechodzic na wrazliwe emocje, aktorzy zaczeli grać naciąganie, pauzując, wstrzymując. Zaczelo sie szukanie usprawiedliwień dla takich czy innych postepowań bohaterów. Finalowy odcinek w ogole skosil caly potencjal. Rozczarowalam się, taka Moja opinia.

ocenił(a) serial na 5
qzka

Podpisuje sie pod tym w 100 procentach. Odniosłem identyczne wrażenie. W zasadzie pierwsze dwa odcinki oglądałem z zaciekawieniem, później to już tylko oczekiwanie z myślą - jak to sie skończy. Połowa tych retrospekcji powinna być w ogóle usunięta, nic to nie wnosiło.

Wolf_filmweb

Racja. Retrospekcje zaśmieciły niepotrzebnie całość, tym bardziej, że były kiepsko zrobione. Za dużo irytujących monologów, kompletnie nic nie wnoszących.

kachulek

nie może być cały czas podkrętki. W tego typu produkcjach potrzeba jest też chwila wyciszenia, a nie ostra jazda przez cały sezon ;) serial conajmniej na 8.

perlalei

Taka prawda, w przeciwnym wypadku czlowiek przestaje reagowac na te "podkretki". Ale niestety zgadzam sie, ze zrobilo sie z amilo i zbyt ckliwie. Pierwsze 4-5 odcinkow mega, do 8 odcinka dalej bardzo dobrze, ale 9-10 juz srednio, czlowiek czekal zeby zobaczyc jak sie to skonczy z ciekawosci. Strasznie chcialam dac 9 ale ode mnie 8, a szkoda. Po prostu zakonczenie moglo byc mroczniejsze.

ocenił(a) serial na 3
kachulek

Zgadzam się, ten serial mógł być o połowę krótszy, wtedy byłby naprawdę fajny, przez to przeciąganie i powtórki zmęczyłem się aż zasnąłem.

kachulek

Zgadzam się. Są seriale, w których każdy odcinek trzyma wysoki poziom i jest intrygujący. "Nawiedzony" jest niestety bardzo, ale to bardzo nierówny. Słaby początek, potem coś zaczęło się dziać i zanim się na dobre rozkręciło, to ...koniec. Nie twierdzę, że serial był za krótki, tylko zwyczajnie mało treściwy. Ponadto było sporo irytujących rzeczy, jak na przykład prostacki montaż. Postać w jednej scenie otwiera szafę, więc po cięciu w kolejnej scenie ktoś otwiera drzwi wejściowe. Ktoś pije kawę, więc po cięciu inny bohater odstawia kubek z kawą. Można tak zrobić raz czy dwa, ale nie budować na jednym pomyśle cały montaż, bo to bardzo słabe.
Za dużo nudnych monologów, w czym celowała "mamuśka" w retrospekcjach. W którejś scenie rozmawia z nowo poznaną kobietą i puszcza takie teksty, jakby czytała dramat szekspirowski. Ludzie tak nie rozmawiają, to nie teatr. W dodatku ten monolog nudny był piekielnie i ...o niczym. Nic też nie wniósł do fabuły.
Aktorka grającą ową mamuśkę bardzo mnie wkurzała, ale to już osobista preferencja. I nie wiem czemu, ale w każdej, dosłownie każdej scenie miała chorobliwie świecące oczy. Po co ten dziwaczny efekt?
Szkoda, bo serial mógł być całkiem dobry, ale przez masę nietrafionych pomysłów zajechano go i powstało takie koślawe coś.

ocenił(a) serial na 7
shizonek

Haha pewnie mówisz o scenie, w której opowiadała o spadających z nieba kamieniach po śmierci jej ojca :D Też w połowie zacząłem myśleć "zaraz...Co ona tak właściwie p!erd*li i po co ta zapchaj dziura w 9 odcinku, kiedy powinniśmy lecieć do przodu jak japońskie Shinkansen"?

ocenił(a) serial na 7
kachulek

Zdecydowanie się zgadzam. Spokojnie mógłby być o 1/3 krótszy! Jakie nie o połowę. Niestety jest rozwleczony. Byłem ciekaw jak się skończy ale mnie po drodze zmeczyl.

ocenił(a) serial na 6
kachulek

Pierwszy odcinek tego 10 serialu obejrzałem 01.11.18 a ostatni dzisiaj czyli 26.01.19, ciągnął mi się niemiłosiernie chociaż sam w sobie nie był najgorszy to cieszę się że to już koniec.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones