serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Notatnik śmierci

Death Note
2006 - 2007
23m
8,3 82 199
ocen
8,3 10 1 82199
Yagami Light znajduje notatnik Boga Śmierci. Osoba, której imię i nazwisko tam wpisze, umiera. więcej mniej
Notatnik śmierci zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Yagami Light, jeden z najtęższych umysłów Japonii, wpada w posiadanie niezwykłego notatnika, który okazuje się własnością boga śmierci. Po wpisaniu do niego czyjegoś nazwiska, następuje zgon wybranej osoby w ciągu zaledwie 40 sekund. Kierując się idealistycznymi pobudkami, postanawia wykorzystać nowo zdobyty przedmiot w celu "ulepszeniaYagami Light, jeden z najtęższych umysłów Japonii, wpada w posiadanie niezwykłego notatnika, który okazuje się własnością boga śmierci. Po wpisaniu do niego czyjegoś nazwiska, następuje zgon wybranej osoby w ciągu zaledwie 40 sekund. Kierując się idealistycznymi pobudkami, postanawia wykorzystać nowo zdobyty przedmiot w celu "ulepszenia świata", w tym wypadku oczyszczenia go z wszelkiego zła, które wyrządzają notoryczni przestępcy. Po serii morderstw rząd postanawia podjąć drastyczne środki zapobiegawcze. Wynajmuje niezwykłego detektywa, który ma za zadanie odkryć, kto stoi za tymi przerażającymi zbrodniami.

na podstawie
studio
D.N. Dream Partners / Madhouse / Nippon Television Network Corporation (NTV) / więcej
tytuł oryg.
Death Note
inne tytuły
W odcinku 12, kiedy Misa je, jej ręce są polakierowane na czerwono, jednak w następnej sekundzie nie ma żadnej emalii na paznokciach.
Monotonny śpiew na początku 1. odcinka to w rzeczywistości "Kyrie eleison" który jest częścią zwykłego obrządku katolickiego. Kyrie jest greckim "Oh lord" (O Boże!) cały tekst Kyrie Eleison brzmi: "Lord have mercy; Christ have mercy; Lord have mercy" (Boże zlituj się nad nami, Chryste zlituj się nad nami, Boże zlituj się nad nami).


W odcinku 2, oficerowie śledczy z różnych krajów zebrani w pokoju narad, mają małe znaczki z ich imionami oraz flagi ich krajów w miejscach gdzie siedzą. Wszystkie te imiona są w rzeczywistości imionami piłkarzy z tych samych krajów, które widnieją na flagach.
Zawsze byłem niechętny wobec gatunku anime, właściwie byłem przekonany, że nigdy nie tknę żadnej produkcji spod znaku anime, ale po namowach znajomego i zachęcony krótkimi odcinkami skusiłem się na "Notatnik śmierci", i była to świetna, być może przełomowa decyzja.  Głównym bohaterem jest Yagami Raito (Light), genialny uczeń, który pewnego dnia... więcej
Yagami Light (Raito) jest jednym z najlepszych uczniów w całym Kraju Kwitnącej Wiśni. Jego wspaniałe umiejętności dedukcji sprawiają, że jest w stanie zaplanować każdy swój ruch, przewidując ruchy swych rywali. Przystojny i inteligentny, lecz mimo wszystko znudzony młodzieniec pewnego dnia odnajduje Notes Śmierci, będący własnością boga śmierci... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Potem obejrzałem Death Note.
Dziś jestem Otaku.

Początek - genialny, rozwinięcie doskonałe. A zaraz po połowie równia pochyła. Mogli skończyć po zakończeniu wątku z L., wtedy byłoby 10/10.

Kto z was zakończył oglądanie na 25 odcinku, albo okropnie się po nim wku*wił?

L vs Kira

ocenił(a) serial na 10

Jak w temacie. Po czyjej jesteście stronie? Kto waszym zdaniem " powinien " wygrać walkę? Z kim się utożsamiacie? Komu kibicowaliście? Jak wy byście postąpili, lub kogo wolicie?

L czy Kira?

Ciężko mi było się zdecydować, aczkolwiek bardziej podoba mi się postać Kiry. Mimo iż oboje dysponują wielką wiedzą i...

więcej