SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Notatnik śmierci

Death Note
2006 - 2007
23 min.
8,3 80 469
ocen
8,3 10 1 80469
14 502
chce zobaczyć
Yagami Light znajduje notatnik Boga Śmierci. Osoba, której imię i nazwisko tam wpisze, umiera. Więcej Mniej
Notatnik śmierci zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Yagami Light, jeden z najtęższych umysłów Japonii, wpada w posiadanie niezwykłego notatnika, który okazuje się własnością boga śmierci. Po wpisaniu do niego czyjegoś nazwiska, następuje zgon wybranej osoby w ciągu zaledwie 40 sekund. Kierując się idealistycznymi pobudkami, postanawia wykorzystać nowo zdobyty przedmiot w celu "ulepszeniaYagami Light, jeden z najtęższych umysłów Japonii, wpada w posiadanie niezwykłego notatnika, który okazuje się własnością boga śmierci. Po wpisaniu do niego czyjegoś nazwiska, następuje zgon wybranej osoby w ciągu zaledwie 40 sekund. Kierując się idealistycznymi pobudkami, postanawia wykorzystać nowo zdobyty przedmiot w celu "ulepszenia świata", w tym wypadku oczyszczenia go z wszelkiego zła, które wyrządzają notoryczni przestępcy. Po serii morderstw rząd postanawia podjąć drastyczne środki zapobiegawcze. Wynajmuje niezwykłego detektywa, który ma za zadanie odkryć, kto stoi za tymi przerażającymi zbrodniami.

na podstawie
Tsugumi Ohba (manga) /
studio
D.N. Dream Partners / Madhouse / Nippon Television Network Corporation (NTV) / Więcej...
tytuł oryg.
Death Note
inne tytuły
W odcinku 12, kiedy Misa je, jej ręce są polakierowane na czerwono, jednak w następnej sekundzie nie ma żadnej emalii na paznokciach.
Monotonny śpiew na początku 1. odcinka to w rzeczywistości "Kyrie eleison" który jest częścią zwykłego obrządku katolickiego. Kyrie jest greckim "Oh lord" (O Boże!) cały tekst Kyrie Eleison brzmi: "Lord have mercy; Christ have mercy; Lord have mercy" (Boże zlituj się nad nami, Chryste zlituj się nad nami, Boże zlituj się nad nami).


W odcinku 2, oficerowie śledczy z różnych krajów zebrani w pokoju narad, mają małe znaczki z ich imionami oraz flagi ich krajów w miejscach gdzie siedzą. Wszystkie te imiona są w rzeczywistości imionami piłkarzy z tych samych krajów, które widnieją na flagach.
Zawsze byłem niechętny wobec gatunku anime, właściwie byłem przekonany, że nigdy nie tknę żadnej produkcji spod znaku anime, ale po namowach znajomego i zachęcony krótkimi odcinkami skusiłem się na "Notatnik śmierci", i była to świetna, być może przełomowa decyzja.  Głównym bohaterem jest Yagami Raito (Light), genialny uczeń, który pewnego dnia... więcej
Yagami Light (Raito) jest jednym z najlepszych uczniów w całym Kraju Kwitnącej Wiśni. Jego wspaniałe umiejętności dedukcji sprawiają, że jest w stanie zaplanować każdy swój ruch, przewidując ruchy swych rywali. Przystojny i inteligentny, lecz mimo wszystko znudzony młodzieniec pewnego dnia odnajduje Notes Śmierci, będący własnością boga śmierci... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych