miniserial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
miniserial

O.J.: Made in America

2016
1h 34m
8,3 2 720
ocen
8,3 10 1 2720
8,9 9
ocen krytyków
Uhonorowany Nagrodą Akademii dokument o sprawie O.J. Simpsona, którą w latach dziewięćdziesiątych żyła cała Ameryka. Zobacz pełny opis
O.J.: Made in America zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

Oscar
Serial zdobył nagrodę Oscar, 22 inne nagrody oraz 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

O.J. Simpson był wielką gwiazdą amerykańskiego futbolu. Po zakończeniu kariery pracował jako komentator sportowy. Próbował również swoich sił w aktorstwie. W 1994 roku mężczyzna został oskarżony o zasztyletowanie swojej byłej żony Nicole Brown i jej przyjaciela Rona Goldmana. Po długim i wyczerpującym procesie ława przysięgłychO.J. Simpson był wielką gwiazdą amerykańskiego futbolu. Po zakończeniu kariery pracował jako komentator sportowy. Próbował również swoich sił w aktorstwie. W 1994 roku mężczyzna został oskarżony o zasztyletowanie swojej byłej żony Nicole Brown i jej przyjaciela Rona Goldmana. Po długim i wyczerpującym procesie ława przysięgłych uniewinniła go jednak z zarzutu podwójnego morderstwa. Kilka lat później Simpsona skazano za napad i porwanie na 33 lata pozbawienia wolności z możliwością warunkowego zwolnienia po odbyciu co najmniej 9 lat orzeczonej kary. Porywający, prawie ośmiogodzinny dokument o sprawie O.J. Simpsona w reżyserii Ezry Edelmana (prod. Piękna i bokser). Nagrodzona Oscarem produkcja opowiada historię procesu stulecia, którym w latach 90. żyła cała Ameryka. Reżyser umieścił postać Simpsona w szerokim kontekście społecznym i politycznym. Film pokazuje, że w Ameryce kwestie rasowe w dalszym ciągu nie zostały należycie uporządkowane i nadal odgrywają tam ogromną rolę.

studio
ESPN Films
tytuł oryg.
O.J.: Made in America
inne tytuły
Największym sukcesem "Made in America" jest to, czego nie udało się twórcom "American Crime Story". Odtwórca głównej roli Cuba Gooding Jr. nie wydaje się bohaterem własnej historii. Serial skupia się na winie głównej postaci i toczącego się wokół procesu stulecia. Telewizyjny dokument, natomiast, ujawnia ponurą charyzmę Simpsona, która jak dotąd nigdy nie była tak mroczna. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Totalne arcydzieło!!!

ocenił(a) serial na 10

Trzymałem mocno kciuki w trakcie oscarowej nocy i jeszcze nigdy żaden Oscar mnie tak nie ucieszył - śmiem twierdzić, że ten pięcioodcinkowy dokument to najlepsza rzecz stworzona na świecie w ciągu ostatniej dekady. Osiem godzin, które wciąga się jednym tchem, trudno to opisać, trzeba zobaczyć!

W pierwszym odcinku jedno zdanie czarnoskórego działacza, który twierdzi że murzyni w USA mają gorzej niż jacykolwiek ludzie pod rządami komunistów!
Serio czarni byli uciskani w USA, czasami zabijani a wystarczy to porównać do krajów jak ZSRR, Kambodżę, Chiny czy Koreę Północną czy nawet Polskę.

Polecam nie tylko zainteresowanym historią życia OJ. Z serialu można też sporo dowiedzieć się o Ameryce.

to doczeka się w najbliższym czasie polskiej premiery na DVD lub w jakiejś stacji TV.

Czy ma ktoś napisy do wersji odcinkowej?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones