PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783591}

Ocaleni

Salvation
6,8 5 044
oceny
6,8 10 1 5044
Ocaleni
powrót do forum serialu Ocaleni

Nawet mi się nie chce zagłębiać w fabułę, więc będzie bez spojlerów.... Wszystkie "zwroty akcji" są tak przewidywalne, że trochę szkoda czasu oglądać. W dalszym ciągu kilku aktorów prezentuje dobry poziom (jak już wspominaliśmy na forum wcześniej), ale powoli przestaje to wystarczać...

Została już tylko jedna rzecz, która na tyle mnie zainteresowała, że może jakoś przetrwam następne odcinki, ale tylko jeżeli nie pojawi się nic ciekawszego do oglądania.

nelcia_fm

Prawie bym zapomniała - czy pojawienie się przetłumaczonego tytułu oznacza, że któraś z naszych wspaniałych stacji telewizyjnych znowu, zamiast zainwestować w dobry serial, zakupiła odpadki?

Samo tłumaczenie też piękne :/ Chyba znowu tłumacze nie pofatygowali się nawet, żeby oglądnąć o czym to jest.

ocenił(a) serial na 7
nelcia_fm

Przewidywalność to jedna rzecz ale poziom absurdów po odc. 4 i 5 osiągnął nowy poziom. Mimo to jadę dalej :P

Kortez

A jakie absurdy masz na myśli? Mnie ogląda się to bardzo lekko i strawnie i jakoś nie raziło mnie tam nic za bardzo. Może dlatego, że za bardzo się nie wgłębiałem.

ocenił(a) serial na 7
wypal

Chociażby sam proces powstawanie silnika elektromagnetycznego :P

Kortez

Aj tam czepiasz się :P Myślę, że 90 % ludzi nie wie w ogóle, że coś takiego istnieje więc trzeba było jakoś to przystępnie przedstawić :D Masz coś godnego polecenia gdzie teorie, technologia są zgodne z aktualną nauką?

nelcia_fm

No teraz twierdzisz, że zwroty akcji są tak przewidywalne, a jeszcze niedawno "wiedziałaś, że dziennikarka zginie"... nie zginęła, chciałaś wiedzieć kto chcę wykończyć profesora... okazuje się, że nikt. Coś słabo przewidujesz :P

wypal

Przewidywalne się zrobiło w tych dwóch odcinkach. A serio miałam nadzieję, że dziennikarka nie wstanie. Irytuje mnie :p
Co do przewidywalności:
Darius niewinny, ten jego kumpel ochroniarz też, ale wszyscy ich oskarżają. Ochroniarza ktoś zabił, żeby zatrzeć ślady. Za wszystkim stoi profesor, bo serio tylko on został z głównych postaci. Dziewczyna klasycznie nie dogaduje się z nowymi współpracownikami, żeby na koniec strzelić jedną ckliwą gadkę, która nagle ich wszystkich przekona... I jeszcze wstawka z materiałem nie z tej ziemi, o którym musieli powiedzieć tylko po to żeby go zaraz wykorzystać do ocalenia świata... I wisienka na torcie - Rosjanie... XP

nelcia_fm

Szczerze? ... Też miałem nadzieję, że nie wstanie :)

wypal

To było głupie w sumie... Samochód przywalił w nią na pełnej prędkości, oberwała w udo, przekoziołkowała po całym dachu i spadła na beton. Po czym ląduje na dzień w szpitalu z lekkim wstrząsem mózgu i zaraz wychodzi. A po wyjściu leci na drinka z nową koleżanką... Doprawdy twarda sztuka XP

nelcia_fm

Koniec końców ogląda mi się to bardzo przyjemnie. Jeden z niewielu seriali ostatnio, który chcę oglądać dalej, Może polecisz coś z gatunku sci-fi, thriller, fantasy?

wypal

To jest zawsze ciężkie, bo pomimo tego co tutaj napisała jestem dość tolerancyjna oraz uzależniona od seriali. Mogę powiedzieć co mi się dobrze ogląda i jak chcesz możesz zaryzykować ;) I to głównie sci-fi i fantasy.

Może trochę z sentymentu, ale uwielbiam Stargate SG-1, mimo że potrzebowali ponad sezon żeby się porządnie rozkręcić. Komiksowe - wszystko od Marvela/Netflixa (Daredevil, Iron fist, Luke Cage i Jessica Jones, a zaraz The Defenders) i z drugiej strony CW i ich tzw. Arrowverse (chociaż czasem trzeba cierpliwości). The 100 też od CW mi siadło, a niektórzy strasznie narzekają. Supernatural, Westworld, Sense8, Lucifer, Kroniki Shannary, Dominion było ciekawe, ale skasowali po dwóch sezonach, Herosi (przynajmniej pierwszy sezon), Fringe, Misfits. I z nowości Midnight, Texas się całkiem dobrze ogląda.

Jak mówiłam, nie wszystko jest powszechnie uważane za dobre, ale mnie wciągnęło i jestem w stanie im sporo wybaczyć.

nelcia_fm

Co do tego wstrząsu mózgu, to powiedzieli, że kilka dni leżała w szpitalu. ;)

Nelluk

Mój błąd. Przyznaję, że jak ją pokazali to przez chwilę przeżywałam fakt, że nie zginęła i słabo słuchałam XP

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones