Opowieść podręcznej
powrót do forum 5 sezonu

Już 4 sezon był mocno wymuszony moim zdaniem, więc włączyłam 5 głównie z ciekawości i niedowierzania czy nagle odnalazła się jakaś sensowna wizja i pomysł na ten serial... ale niestety nie. Mielenie po raz tysięczny tych samych rozwleczonych wątków i ciągłe wrażenie, że akcja stoi w jakiejś próżni. Serial nadal wizualnie ma swoje momenty i ładne zdjęcia ale nic po za tym. Nie wiem ile jeszcze sezonów musi powstać, żeby w końcu zamknęli ten wątek z córką June. Mam wrażenie, że wartość i przekaz tego serialu byłaby o wiele mocniejsze gdyby zostali przy bardziej skondensowanej fabule, przyjęłabym nawet na klatę jakieś depresyjne zakończenie, w którym June nie udaje się uciec albo takie, w którym nie do końca wiemy co się z nią stało.. nie wszystko musi być podane widzowi na tacy. Dużą zaletą 1 sezonu była tajemniczość tego świata i zasad nim rządzących, potęgująca uczucie zaszczucia i beznadziejności sytuacji w widzu - jednocześnie pozwalając utożsamić się z bohaterkami. Teraz jakbym miała Opowieść Podręcznej komuś polecić to tylko z ostrzeżeniem, że może go spotkać duże rozczarowanie jeśli lubi seriale, które szanują jego czas.

ocenił(a) serial na 7
la_petite_mort

Prawie każdy serial wielosezonowy pikuje, to jest naturalna kolej rzeczy. Ten serial też jest za długi i też zjada swój własny ogon. Niemniej o dziwo sezon 5 jest realizacyjnie troszkę lepszy niż sezon 4. Oczywiście tu też irytują "dłużyzny", te wszystkie zapychacze czasu i durne zapętlenia fabularne. Ale o ile w sezonie 3 czy 4 było po prostu źle, to tutaj było kilka momentów zaskakujących pewną dojrzałością. Wciąż jednak towarzyszy im sporo wątków zwyczajnie głupich albo przynajmniej płytkich i nieprzemyślanych. Trzeba się pogodzić z tym, że taka jest specyfika tego serialu i trzeba czekać na godny finał, choć jest to pewną naiwnością, bo finał prawie na pewno nie będzie mądrzejszy od całej reszty.

ocenił(a) serial na 7
la_petite_mort

tak, też mnie ten sezon 5 zmęczył, niewiele się tu wydarzyło, pozostaje liczyć na to, że kolejny sezon jakiś będzie bardziej żywy i cos się wreszcie ciekawego wydarzy, kilka wątków na to wskazuje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones