PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666215}
7,7 101 679
ocen
7,7 10 1 101679
6,6 16
ocen krytyków
Orange Is the New Black
powrót do forum serialu Orange Is the New Black

1. Czy serial jest ciekawy?
2. Czy w serialu coś się dzieje?
3. Czy serial jest przewidywalny?
4. Czy serial ma jakąś akcję?
5. Czy ten serial skupia się jedynie na psychologii i nudnych dialogach?

zawpork

Ciekawy według mnie.

ocenił(a) serial na 7
zawpork

Serial jest bardzo ciekawy, nie natrafiłam wcześniej na serial o takiej tematyce. Bohaterka trafia do więzienia - dzungli, każdy dzień to wyzwanie. Nie zna zasad tam panujących, więc nie trudno o wpakowanie się w kolejne kłopoty. Przy okazji, prawie w każdym odcinku, pokazywane i rozwijane są historie innych więźniarek - pokazujące ich życie przed odbywaniem kary. Współgra to jednak z fabułą danego odcinka. Cały przekrój osobowości, różnego rodzaju zwichrowań i wariactw. I próba odnalezienia się w tym bałaganie.

zawpork

Za serial dopiero zamierzam się zabrać (drugi sezon już jutro w necie), ale mogę się wypowiedzieć na temat książkowego pierwowzoru. Niby temat trudny i kontrowersyjny, ale dzięki językowi i sposobie narracji, jak i samych perypetii gł. bohaterki i jej współwięźniarek, jest łatwostrawny, zabawny i ciekawy. Warto powiedzieć, że książka jest wspomnieniem samej autorki, co dodatkowo nadaje realizmu historii. Jeśli serial okaże się tak dobry jak książka i przedstawione zostaną co ciekawsze z dni spędzonych przez Piper za kratkami, to spokojnie dostanie ode mnie 8pkt.
Do gabiryska- polecam sprawdzić serial Bad Girls z '99r. Co prawda wszystkich ośmiu sezonów nie widziałem, a zaledwie 3, ale z czystym sumieniem mogę polecić (z tym, że to nie serial komediowy).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones