PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666215}
7,7 101 685
ocen
7,7 10 1 101685
6,6 16
ocen krytyków
Orange Is the New Black
powrót do forum serialu Orange Is the New Black

podobne seriale?

ocenił(a) serial na 8

szukam seriali o podobnej tematyce, np. o kobietach w wiezieniu albo w szpitalach
psychiatrycznych. Ważne aby głównymi bohaterkami były kobiety zmagające się z różnymi
problemami. Nie koniecznie muszą być to najnowsze produkcje. Proszę o pomoc.

ocenił(a) serial na 9
Kolorwa6284

Polecam Wentworth (I sezon wyszedł w tym roku). Akcja rozgrywa się w więzieniu dla kobiet.

ocenił(a) serial na 8
kass1818

Ten serial też oglądałam, powiem nawet, że dla mnie jest jeszcze lepszy od "orange...", wydaje mi się bardziej autentyczny.

Kolorwa6284

Też mam podobne odczucia, ten serial wydaję się czasami konkretnie nieprawdziwy (te pościgi za kurą mnie rozwaliły :D), a w Wentworth mamy "cięższy" klimat, ale i tak nie zmienia to faktu, że lubię oba seriale. ;)

ocenił(a) serial na 8
roxa175

Przepraszam to zgłoszenia nadużycia to przez przypadek. A co do opinii, to się dokładnie zgadzam. Po mimo, że "orange..." powstał w oparciu o prawdziwe wspomnienia, to w niektórych momentach wydaje się zupełnie nierealny, np. wymieniona wyżej kura albo cała ta akcja ze śrubokrętem, nawet sam budynek więzienia to lekki americandream, bo w żadnym państwie więzienia tak nie wyglądają. Za to wentworth jest tak realny i momentami wstrząsający, że często musiałam zatrzymywać odcinek albo odwracać wzrok. Przemyślawszy to jednak uważam że nie należy porównywać obu seriali. Chociaż przyjemniej oglądało mi się "orange.." to dzięki megaśmiesznym niuansom, które oglądałam płacząc ze śmiechu. W wentworth tego humoru zdecydowanie brakuje, chociaż wiem że nie na tym polega fabuła tego serialu.

Kolorwa6284

Kura to był zdecydowanie gag, nie mozna zapominać ze "Orange..." to komedio-dramat (dramedy), oraz że Litchfield to placówka o minimalnym rygorze, więc jest tam zdecydowanie luźniej niż w typowych, ciężkich więzieniach gdzie wszystko co ostre jest przykute do blatu, tutaj tego nie ma, więżniarki chodzą ze śrubokrętami przy pasie i muszą je jedynie zdać po wykonaniu pracy. Wentworth jest zdecydowanie poważniejszy w nastroju i mroczniejszy, ale jezeli chodzi o otoczenie to panie miały do dyspozycji i fotele i telewizję (nie zakratowaną chyba?) ekspresy do kawy - czyli też nie było tak strasznie źle, bo mogły spędzać czas poza celami; fakt że w "Orange..." nie ma krat i metalowych drzwi są tylko otwarte boksy - ze względu na obniżony rygor właśnie.
Tak czy siak, oba seriale bardzo mi się podobały i czekam na kontynuację; jest jeszcze serial "Bad girls" zdaje się.

ocenił(a) serial na 10
Kolorwa6284

a są tam jakieś wąti lesbijskie?

Gonaa

można tak powiedzieć :)

ocenił(a) serial na 8
kass1818

gdzie można obejrzeć serial wentworth z napisami ?

aldona1234

na kinomanie

Kolorwa6284

american horror story asylum- jest o psychiatryku.warto moim zdaniem sie zainteresowac.

ocenił(a) serial na 8
bettyna

Właśnie skończyłam, oglądac :) też bardzo dobry serial

Kolorwa6284

,,Pretty little liars" - może i nie jest bezpośrednio o więzieniu i psychiatryku, ale często pojawia się tam ich motyw., Jest tam całkiem sporo intryg no i dzieje się też nie mało ;)

ocenił(a) serial na 5
Kolorwa6284

Z treści wnoszę, że nie szukasz seriali dobrych, tylko o babach dla bab - polecam True Blood.

ocenił(a) serial na 8
zatracony

no tak, w końcu dobre seriale są tylko o chłopach dla chłopów...

ocenił(a) serial na 5
A_Lest

Nie - dobre seriale są dla wszystkich, a True Blood, Orange.... np to seriale typowo feministyczne, w których faceci są skarykaturowani i pokazani w krzywym zwierciadle, a baby się tymi serialami masują.

ocenił(a) serial na 8
zatracony

TB to akurat niezła beka, gdzie wszystko jest jednym wielkim krzywym zwierciadłem. Czy feministycznym? To chyba za dużo powiedziane. Co do Orange nie wiem, seans przede mną. Oby mi się nie spodobał, jeszcze zostanę wyzwana od bab i feministek ;)



ocenił(a) serial na 5
A_Lest

hehehe już cię lubię:)

Kolorwa6284

Poszukiwana Sarah Pender, jest to co prawda film ale bardzo mi się podobał, główna bohaterka trafia do wiezienia, bardzo polecam :)

Kolorwa6284

A ja polecam "Weeds", trochę w podobnym klimacie, główna bohaterka w ciągu 8 sezonów siedzi i w więzieniu i w psychiatryku... Poza tym to też twój Jenji Kohan. :)

Kolorwa6284

Kapadocja (Capadocia) produkcji HBO Ole Originals - meksykańska, damska wersja Oz

ocenił(a) serial na 8
Kolorwa6284

Bad Girls, brytyjski serial.

ocenił(a) serial na 6
zielonomi7

Mogę polecić, ale film 'Przerwana lekcja muzyki' z kapitalną Angeliną Jolie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones