PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659116}

Orphan Black

7,9 28 652
oceny
7,9 10 1 28652
7,0 3
oceny krytyków
Orphan Black
powrót do forum serialu Orphan Black

Mam mocno mieszane uczucia i poczucie niedosytu. Niewiele wątków zostało wyjaśnionych i mam tylko gorącą nadzieję, że ten piąty sezon rzeczywiście powstanie.
Rachel nie zawiodła- jej oddanie siestrom było pozorne i dopóki ich cele były zbieżne, wydawało się, że im pomaga. A co rzeczywiście chciała osiągnąć- szybko wyszło na jaw.
Co mi się mocno nie podoba- powtarzający się schemat- mamy lekarstwo! Ojej - nie mamy... Nudne się to robi.
Susan korona by z głowy nie spadła gdyby uleczyła Cosimę i Irę. No i Crystal i Allison. Ale przecież wtedy nie można byłoby grać na wątku umierającej od kilku sezonów Cosimy :) Jej postępowanie( Susan w sensie) jest ( dla mnie) nielogiczne i te nagłe wolty i zmiany stron- wydają się nieintegralne z postacią a służą li i jedynie podkręcaniu fabuły. Szkoda.
Ciekawe kim okaże się ' man behind the curtain" - czy nie rozczaruje. W sumie jest na co czekać

ocenił(a) serial na 8
zarazzapomnelogin

Ja mam podobne odczucia. Ba, uważam, iż jest to jeden z gorszych odcinków (patrząc przez pryzmat finału sezonu najgorszy). Nie dość, że schematyczne, to jeszcze bez sensu podróż samej Sary (jeżeli miała walczyć przeciwko Rachel i Ferdinandowi, bo przecież Ira widział i pewnie powiedział) bez Arta czy Felixa/kogokolwiek. To, że Cosima wykradła lekarstwo, ale fragmentarycznie i nie zniszczyła reszty (skoro dostała się do laboratorium i wiedziała o "chęci" dalszego klonowania). Czy wreszcie Susan, która najpierw poświęca całe życie, rodzinę i Rachel dla osiągnięcia celu, a potem ot tak decyduje się nie pociągnąć za spust, oddając jeden strzał, który przecież mógł uratować wszystkie klony, pozwolić jej nadal bawić się w klonowanie itd. Odcinek naciągany, tak jakby miał się serial kończyć w tym sezonie, ale trzeba było coś wymyślić, bo się sprzedaje, więc na siłę pisano scenariusz. Boję się przez to sezonu 5.
Jak usłyszałem o man behind the curtain to stwierdziłem, że po prostu scenarzyści nie mają pomysłu ani jak to kontynuować, ani jak zakończyć, więc wybrali najgłupszy sposób na rozwiązanie = "super boss". Jak w power rangers :p

ocenił(a) serial na 8
John_Revolte

Niby serial od początku był rozplanowany na 5 sezonów- ale rzeczywiście masz rację. Wygląda jakby na łapu- capu pootwierali wątki. Niemile mnie zaskoczył finał, bo kilka poprzednich odcinków bardzo mi się podobało.
Troche mnie ciekawi jak rozwiążą kwestie super bossa- bo na razie wygląda, ze jako ojciec neolucji siedział i obserwował jak jego dzieło może runąć, bo dwie frakcje walczą na śmierć i życie( zamiast rozwijać obie technologie). Ciekawi i niepokoi, bo mogą spartaczyć.
Motywacje i postępowanie bohaterów są co najmniej dziwne- gdyby to Helena siedziała w helikopterze jako jednoosobowy oddział bojowy, to kumam. Ale nie, nie - Sara leci znowu zbawiać w pojedynkę świat...

ocenił(a) serial na 9
zarazzapomnelogin

Myślałam, że to już koniec sezonu jak zapowiadali, a tu widać, że będzie kontynuacja. Coś mi się wydaje, że kolejny sezon będzie na siłę robiony i zamiast zakończyć z klasą zrobią z tego pomyje.

zarazzapomnelogin

Zdecydowanie najgorszy finał sezonu dotychczas, ogólnie odcinek słaby. Ta walka o władzę w kolejnych dziwnych firmach jest (dla mnie) denerwująca. WIele wątków nadal nie wyjaśniono.
Morderczy szał Rachel - przegięcie.
Brakowało mi klimatu.
Komediowe sceny z Krystal trochę ratują. Scena jak poznała Sarah była po prostu świetna.
Jestem bardzo rozczarowana i obawiam się co wykombinują w piątym sezonie. Wątek jakiegoś starego (nieśmiertelnego?) kolesia, który ma za tym wszystkim stać bardzo mi się nie podoba. :/

ocenił(a) serial na 8
CzerwonyKaktus

Krystal, Helena i Alison- brakowało tych komediowych odskoczni ;)
Walka w firmach zaczyna tracić sens, skoro za wszystkim ma stac jedna osoba. Gdybym była matka neolucji- wolałabym patrzeć na rozwój obu technologii, a nie tracić czas i środki na zabawy podwładnych w przejmowanie "władzy nad światem" i wybijanie się nawzajem :)
Ale i tak szkoda, że rok trzeba czekać na następny sezon.

ocenił(a) serial na 10
zarazzapomnelogin

Ze wszystkim się zgadzam. Jedynym momentem ratującym serial jest Krystal, powrót Heleny i Delphine. Oby 5 sezon był prowadzony lepiej...

zarazzapomnelogin

Ile czekać??? Aż rok? :( Nie byłam świadoma, że to ostatni odcinek sezonu. Tak się to nijak skończyło.

ocenił(a) serial na 10
CzerwonyKaktus

Zgadzam się z tobą całkowicie. O ile początek sezonu był świetny- mieliśmy genialne retrospekcje i cudowną Beth, oraz z początku intrygującą Mikę, to teraz... Ja się w tym zwyczajnie gubię.
Moment z Krystal rządzi i to jedyne światełko tego odcinka.
Zadźgała Cię nożem nagle opętana krwią Rachel lub wsadziła ci ostrze w nogę? Tak, na pewno się nie wykrwawisz, a może przejdziesz się na mały spacerek?

zarazzapomnelogin

Ja również mam mieszane uczucia po tym finałowym odcinku. Dużo wątków nie zostało wyjaśnionych. Denerwowała mnie Sarah, która oczywiście sama jedna leci na wyspę. Ostatnie sceny w tym obozowisku były najlepsze. A tak na marginesie..... kuma ktoś po co tak w zasadzie ten szef neolucji - autor książki uratował Delphine?

zarazzapomnelogin

A jeśli chodzi o pisanie na siłę scenariusza bo "serial się sprzedaje" to z tym się nie zgodzę. Od początku była mowa o tym, że historia rozpisana jest na 5 sezonów. I tak też się stanie - już zapowiedziano, że 5 sezon będzie ostatni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones