PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672300}

Osada

The Village
7,5 641
ocen
7,5 10 1 641
Osada
powrót do forum serialu Osada
Sake

Pierwszy odcinek bardzo ciekawy. Moje klimaty + brytyjski akcent - jak na razie super.

ocenił(a) serial na 7
Sake

Dwa odcinki, ciekawe, pojawiła sie już jakaś akcja i tajemnica... bardzo dobre jak na razie... klimatycznie... polecam również Lightfields...

fleur_de_lies

Po przeczytaniu Twojego komentarza, od razu obejrzałam wszystkie odcinki! :P Jest świetny!
Znacie jeszcze jakieś filmy/seriale w podobnym nastroju i najlepiej kostiumowe lub choćby częściowo kostiumowe?

ocenił(a) serial na 7
ewusekr

cieszę się, że się podobał... w innym nastroju, kostiumowy "szkarłatny płatek i biały" cięższa tematyka i klimat a znów całkiem lekki "the paradise" oba produkcji bbc... jeśli chodzi o inne to jest ich wiele, nie wiem, jaki temat by Ciebie interesował??? mogę coś polecić z filmów kostiumowych bardzo dobra moim zdaniem jest ostatnie ekranizacja Jane Eyre ....

ocenił(a) serial na 7
fleur_de_lies

Mr Selfridge lub super seria (ale to pewnie znają wszyscy) Downton Abbey...

p8er1

A ja polecam hiszpański Gran hotel, jak dla mnie spora konkurencja dla Downton Abbey :)

fleur_de_lies

serialu nie widziałam, szczerze nie wiedziałam, że w ogóle powstał, ale książka jest genialna ! polecam :P

ocenił(a) serial na 7
ewusekr

może Ripper Street, kryminalne, a jeśli chodzi bardziej o dramat to Tess D'Urbervilles np. kostiumowe są tez ekranizacje powieści choćby Jane Austen, Karola Dickensa, Oscara Wilda, także w formie seriali, mini seriali... wiadomo... :)

ocenił(a) serial na 7
fleur_de_lies

a i z nowszych np. serial The Secret of Crickley Hall- bbc podobne coś tam do Light fields, może Ci się spodobać, jeśli nie znacz, polecam... tak mi się przypomniało:)

fleur_de_lies

Australijskie The Doctor Blake Mysteries, Miss Fisher's Murder Mysteries, lubie je bo aktorów średnio znam ;)
Parade's End jest całkiem niezłe.

ocenił(a) serial na 7
jabcia

pierwszego nie widziałam, zobaczę, jak jest gdzieś online, co PE zgadzam się, że dobry, moim zdaniem lepszy niż DA...

ocenił(a) serial na 7
ewusekr

I jeszcze ''Mildred Pierce" z Kate Winslete miniserial bardzo dobry - polecam:)

fleur_de_lies

Pierwsze trzy odcinki dobre, w czwartym już zaczyna wiać nudą niestety. Chyba zbyt brytyjski serial jak dla mnie."Downton Abbey" to nie jest niestety.

elenkaa

Za to 5 i 6 odcinek jest tak wzruszający, że prawie się popłakałam.

ocenił(a) serial na 8
owieczka

czy są napisy do 5 i 6 odcinka czy trzeba oglądać po angielsku?

Sarenka_6

jak ja oglądałam to nie było napisów, ściągnęłam angielskie napisy bo łatwiej zrozumiesz jak się czyta niż ze słuchu

ocenił(a) serial na 8
owieczka

a mogłabyś napisać skąd ściągałaś angielskie napisy?:)

Sarenka_6

A żebym pamiętała :) wklepałam w google odcinek i słowo " subtitels" i jakaś strona wyskoczyła z napisami

owieczka

Zgadzam się. Dopiero dziś udało mi się obejrzeć dwa ostatnie odcinki i na samym końcu łezka mi popłynęła.
fleur_de_lies - dziękuję za liczne propozycję, część z nich już znam, zabieram się więc za The Secret of Crickley Hall. :)

ewusekr

Rzuć okiem na "Great Expectations" (http://www.filmweb.pl/serial/Great+Expectations-2011-634505)

ewusekr

Post stary, może już na niego trafiłaś, ale jeśli nie... polecam Poldark (2015). Niestety dostępny jest dopiero 1 sezon, na drugi czekam z utęsknieniem, pomimo, ze a serialami nie przepadam:

ocenił(a) serial na 8
Sake

Jestem po dwóch odcinkach i muszę przyznać, że przyjemnie się ogląda, serial ma swój klimat ;) polecam.

ocenił(a) serial na 8
sebi19

O ile również uważam, że serial jest świetnie zrobiony, to mi się go przyjemnie wcale nie oglądało. ;] Powiem nawet, że często seans był męczący przez swój ciężar tematyczny. Podobnie realistyczny "The Mill" jest znacznie mniej depresyjny.

ocenił(a) serial na 8
milkaway

Mnie nie męczył ani trochę :P ja lubię takie klimaty, aczkolwiek 'depresyjne' to trochę za dużo powiedziane wg mnie :D

Ale dzięki za propozycję, The Mill z chęcią obejrzę ;)

ocenił(a) serial na 7
Sake

fajny, ale strasznie smutny, chyba sobie odpuszczę ewentualne kolejne sezony :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones