Pakt
powrót do forum 1 sezonu

Sezon 1

ocenił(a) serial na 6

Na -
- jestem zażenowana jakością zdjęć w polskich produkcjach. Nie mówię tu o technice czy odpowiednio zgaszonym filtrze, ale o tym, że znowu oglądam twór kogoś, komu się nie chce. Nie chce się tworzyć dobrych scen (cały sezon to szyba samochodów, lot ptaka nad ultra nowoczesną (hehe) infrastrukturą drogową Warszawy i pula może 3-4 ujęć kamery na bohaterów). W serialu o tak mocnym zacięciu śledczym (także psychologicznym) jest to odrzucające.
- drażnią drobne wpadki i głupie sytuacje w fabule. Bohaterka z fobią i milionem zamknięć w drzwiach, nie zamyka się już, gdy wpuszcza do domu dziennikarza. Dźgnięta nożem zdąży zostać zdeptana przez kilkanaście osób, zanim ktokolwiek zwróci uwagę na trupa (ciągłość w scenariuszu w kwestii wrobienia musi być). Dziennikarz niby śledczy, a nie jest w stanie analizować podstawowych zachowań ludzi, z którymi wchodzi w interakcje (nikt się nie mógł spodziewać nadchodzącego samobójstwa z udziałem pociągu). Tak wyraźnie nakreślony wątek religijny w wychowaniu i rozłamie miłości ojca względem synów, a widz zostaje potraktowany jakby bohaterowie odnosili się do wierzeń co najmniej środkowoafrykańskich (wprowadzenie do symboliki Abrahama). To obraża inteligencję odbiorcy. Ale to był jeden z najważniejszych przejawów tego, że Pakt jest serialem nie tak sensacyjno - filozoficznie złożonym, jak chciałby być. A przerost formy nad treścią zawsze wkurza. Można tak wymieniać...
- rażąco złe dialogi. Oj, jakie one są tam złe...
- muzyka. Tu nie chodzi o kwestię gustu, tutaj te dźwięki często denerwowały (popisem jest powtarzający się pisk przy panoramach Warszawy). No i nagłośnienie + polskie produkcje :)
- gdyby zakończenie mogło być jakkolwiek rozwinięte w drugim sezonie, to miałoby sens. Tak jest po prostu średnie.
- człowieku tworzący czołówkę serialu - pamiętaj, że Twoją widownią będą w większości ludzie, którzy ogólnie seriale oglądają, wiec nie rób tak chamskich plagiatów (tu: TD).

+
- ciekawość historii jako ogółu (czyli zasługa oryginału)
- jako fanka Saaba jestem zadowolona z tego akcentu w obu sezonach ;) (to też jest kalka z oryginału?)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones