PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680981}

Peaky Blinders

8,6 129 054
oceny
8,6 10 1 129054
7,1 9
ocen krytyków
Peaky Blinders
powrót do forum serialu Peaky Blinders

Nieporównywalnie lepsza muzyka, klimatyczna spokojna z duchem czasu, a nie 1920 a ci dają jakieś
randomowe szarpidruty. W pierwszym sezonie muzyka bardzo słabo ale już jest zdecydowanie lepiej.

Pieterson

E tam ;) W tym odcinku było trochę spokojniej, ale w poprzednim, było sporo szarpidrutów. Mam nadzieję, że się nic nie zmieni, bo daje to bardzo fajny kontrast, podkreśla bad boyowość bohaterów. Ale przyznam, że mogliby wrzucić od czasu do czasu jakiś soczysty jazz :)

A tak poza tym, to trochę za dużo jest tych muzycznych wstawek. Dobrze się tego słucha, ale czasem można odnieść wrażenie, że fajnymi piosenkami twórcy łatają scenariusz ;)

ocenił(a) serial na 9
Pieterson

Moze ogladales wersje z lektorem , w ktorej jest zmieniona muzyka , wtedy moge sie zgodzic , ze jest slaba .
Jezeli chodzi o oryginal , to muzyka byla jedna z najlepszych rzeczy w pierwszym sezonie , nie zawsze trzeba trzymac sie utartych szlakow , czasami warto troche zboczyc ze sciezki zeby otrzymac taki efekt, jaki w finale pierwszej serii daje narracja + Love is Blindness Jack'a White'a.

ocenił(a) serial na 9
MrXander

O tak muzyka buduje ten serial :)

MrXander

no sory nie mam nic do jacka whita bo love is blindness jest dobrą piosenką i wgl ale generalnie rzecz biorąc finałowy kawałek jest sto razy lepiej wkomponowany w wersji z lektorem. Te werble i tak dalej są o wiele bardziej zaawansowanym i wg mnie lepiej brzmiącym rozwiązaniem niż wrzucenie po prostu dobrej piosenki. Jest to ewenement żeby zmieniona wersja była lepsza od oryginału.

ocenił(a) serial na 9
konradleg

Gusta i gusciki , gdybym obejrzal ten serial w wersji z lektorem i zmieniona muzyka dalbym max 7 , a tak zasluguje przynajmniej na 9 .
Takich melodyjek , ktore tylko przygrywaja w tle jest w TV pelno , rzadko kiedy zdaza sie aby kawalki wychodzily na pierwszy plan , tak jak ma to miejsce w Peaky Blinders .

MrXander

rzadko jest też dobrze skonstruowany motyw muzyczny oddający charakter sceny o wiele częściej wrzuca się jakiś kawałek tak jak tutaj love is blindness. Zwłaszcza jak dobierają kawałek raczej żeby tekst oddawał to co oglądamy niż dobrze sklejał to co widzimy na ekranie. nie jest to kwestia gustów i guścików. Nie posikam się ze szczęscia jeśli urzyją mojej ulubionej piosenki w serialu jeśli dało by się to zrobić lepiej. Love is blindness to bardzo fajna piosenka ale tutaj właśnie tak się stało, że w wersji z lektorem pokazali, że da się to zrobić lepiej i kunsztowniej niż po prostu wrzucić dobra piosenkę. Niestety często tak jest, że ludzie pieją z zachwytu o jaki dobry soundtrack bo są dobre piosenki a to nie wszystko. Żeby nie było soundtrack Peaky Blinders jest zajebisty i dobrze dobrany z tym własnie jednym zastrzeżeniem, że ta finalna scena jest lepsza w wersji z lektorem czyli bez love is blindness. Trochę to wychodzi jak gdybanie ale akurat tutaj co by było gdyby była w tamtym momencie inna muzyka pokazuje i to wyraźnie, że dało się to zrobić lepiej.
Za to w piątym odcinku Bring it on jest idealnie wkomponowane w całą scenę.

ocenił(a) serial na 9
konradleg

Niie chodzi mi tutaj o to , ze utwor White'a jest fajny tylko wlasnie o to , ze swietnie pasuje , mamy powolne budowanie napiecia , chwile ciszy , wystrzal , a pozniej dopiero wchodzi agresywny refren , ktory poteguje wrazenie po ostatniej zaskakujacej scenie .
Dla mnie w wersji z lektorem final wypada blado , nie pamietam juz tego motywu , czyli nie wywarl na mnie zadnego wrazenia , a tego oczekuje od muzyki wykorzystywanej w filmie. Mimo , ze nie przepadam za brytyjskim rockiem , to ciesze sie , ze tworcy nadal ida droga obrana w pierwszym sezonie , ostre kawalki pasuja do specyficznych zdjec jakie mamy w PB . Ale jak juz wczesniej pisalem , kazdy ma inny gust i rozumiem , ze ktos woli gdy muzyka jest tylko tlem .

MrXander

nie właśnie tutaj muzyka nie była tłem w takim sensie o jakim mówisz. Jak dla mnie tamta lepiej budowała napięcie bo sory ale dla mnie love is blindness nic tam nie buduje

ocenił(a) serial na 9
Pieterson

Typowo angielskie klimaty muzyczne idealnie pasują do tego serialu. W Django przecież jest rap, a to przecież western

jamapielnia

O, tak dobry przykład :D Chociaż z tego co pamiętam ,wiele osób czepiało się tego rapu - że anachroniczny i wtf... Umknął im podtekst ;) Nie wiem, czy twórcy Peaky też tak dobierają ścieżkę dźwiękową. W każdym razie jest hipnotyzująca i choć może nie pasuje do epoki, to pasuje do bohaterów.

Ps. Dlaczego dostaję powiadomienia o postach skierowanych nie do mnie? o.O

ocenił(a) serial na 9
Pieterson

Absolutnie się zgadzam...Wyręczyłeś mnie w tym poście...

Pieterson

Czy ktoś może mi powiedzieć jaki nosi tytuł piosnka z końcówki 3 części 2 sezonu?

PAI

http://www.tunefind.com/

PAI

Nick Cave Loverman

Flowerina

Dziękuję! :)

ocenił(a) serial na 10
Pieterson

i genialna PJ Harvey w nowym sezonie - jest klimacik!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones