8,6 102 774
oceny
8,6 10 102774
51 292
chce zobaczyć
7,1 7
ocen krytyków
{"rate":7.142857,"count":7}
{"type":"film","id":680981,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Peaky+Blinders-2013-680981/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Peaky Blinders
 • GoldenBoyM ocenił(a) ten serial na: 10

  Co sądzicie o Polly w trzecim sezonie? Moim zdaniem całkiem zbędna, niepotrzebnie zabierała czas. Jej wątek fatalny, ona też już nic nie wnosi, irytuje. Schrzanili tę postać, przemiana mocno na minus. Jeśli ma być taka w kolejnych sezonach, to powinna być maksymalnie zmarginalizowana lub nawet uśmiercona. Może właśnie jej przemyślane uśmiercenie mogłoby dać jakiś ciekawy wątek...

 • jedzok ocenił(a) ten serial na: 5

  GoldenBoyM Cały trzeci sezon okropnie mnie rozczarował, odjąłem z oceny cztery gwiazdki. Dużo przemocy, skocznych kawałków i "cool" zabiegów audio-wizualnych, ale to nie ratuje faktu, że sypie się sam trzon historii - scenariusz, dialogi, psychologia postaci. Papierowe to i słabe.

 • GoldenBoyM ocenił(a) ten serial na: 10

  jedzok Zgadzam się. + przeskok z miejscowego rozbójnika na angielskie salony i załatwianie interesów z górą drażni. Zobaczymy, co pokażą w kolejnych.

 • Qjaf ocenił(a) ten serial na: 7

  jedzok Zapomniales wspomniec o scenie w ktorej bodajze ksiezna oglada klejnoty braci Shelbych. Niebywale :D

 • ScarlettElvie ocenił(a) ten serial na: 8

  GoldenBoyM Potwornie mnie ten sezon rozczarował! Jestem wściekła, bo po dwóch pierwszych byłam wręcz zachwycona tym serialem. W trzecim spartolili chyba wszystko, co się dało. Fabuła - pomieszanie z poplątaniem, absurd goni absurd. Dialogi - puste, nic nie wnoszące. Postacie - spłaszczone, bez wyrazu, czasem wręcz groteskowe. I to prawda, że najbardziej ucierpiała na tym postać Polly. Za kolejny sezon już się nie biorę, bo nie wierzę, że ma szansę wrócić do poziomu poprzednich.

 • Kropa94 ocenił(a) ten serial na: 9

  GoldenBoyM Heh, już myślałem, że tylko mnie irytowała. Wątek miłosny uzasadniony i ciekawy. Bardziej drażniła mnie jej postawa. Samica alfa z papieroskiem na sztorc - chyba dlatego. :)

 • Lucy3ify ocenił(a) ten serial na: 10

  Kropa94 mi się najabrdziej podobał 3 sezon, czy jestem osamotniona?

 • VestraAnumque ocenił(a) ten serial na: 9

  Lucy3ify Nie jesteś. Trzeci sezon to majstersztyk dla koneserów i prawdziwych fanów serialu.

 • Lucy3ify ocenił(a) ten serial na: 10

  VestraAnumque Dziękuje. Myślę dokładnie to samo!

 • giovannipaolo ocenił(a) ten serial na: 9

  GoldenBoyM nie wiem jak trzeci sezon, bo dopiero będę oglądał, ale w drugim sezonie Polly wymiata, jak dla mnie najlepsza rola zagrana 10/10

 • miss_insomnia ocenił(a) ten serial na: 10

  GoldenBoyM Nie zgodzę się. W tym filmie każda postać ewoluuje, zresztą tak jak my wszyscy - ludzie. Kiedy wymaga tego sytuacja jesteśmy stanowczy i twardzi a kiedy indziej pozwalamy sobie na miłość. W czasie wojny i walki o władzę nie zastanawiamy się nas własnym portretem i romantycznymi schadzkami. Ale kiedy wszystko się stabilizuje zmieniają się i nasze potrzeby,.
  Polly jest kobietą a dla kobiety miłość jest ważna, zwłaszcza kiedy widzi, że wszyscy wokoło kogoś mają Tommy - Grace, Arthur - Lindę, Johny - Esme.

  Mi dla odmiany bardzo podobał się ten wątek. Dodawał tylko tej postaci autentyczności - pokazywał, że pod ta maską tej utwardzonej na stal przez życie kobiety z pistoletem, kryje się ktoś jeszcze. Ktoś kogo ona sama, trochę się obawia. Obawia się, ze jeśli odsłoni tą cząstkę siebie przed innymi zostanie zraniona. Bo była silna i twarda, dopóki miała na sobie tę skorupę, kiedy się jej pozbędzie nie będzie już tak odporna na ataki.
  To samo było w przypadku Tomm'ego był życiowym hazardzistą dopóki nie pojawiła się Grace i dziecko.

  To prawda trzeci sezon jest zupełnie inny od poprzednich dwóch, może mniej się działo. Kiedy pierwszy raz go oglądałam była troszeczkę rozczarowana - przyznam szczerze. Ale po roku obejrzałam go jeszcze raz(jak zresztą całą serię) i nie wiem czy nie jest jednak moim ulubionym sezonem.

 • nomiko ocenił(a) ten serial na: 8

  miss_insomnia bardzo dobrze napisane. w pierwszym i drugim sezonie umiarkowanie lubiłam Polly, ale ciężko ją było zrozumieć. w trzecim sezonie odsłoniła kawałek więcej siebie - dokładnie tak jak piszesz. jak dla mnie to, obok Artura i Ady, najciekawsza z postaci. naprawdę wielowarstwowa, być może momentami sprzeczna, ale bardzo ciekawa, a przede wszystkim - dojrzewająca i ewolująca. sam trzeci sezon, pomijając rozwój postaci niespecjalnie mi się podobał, ale niecierpliwie czekam na czwarty :)

 • pawlowska_gocha ocenił(a) ten serial na: 8

  GoldenBoyM Co nie zmienia faktu ze to jedna z lepszych roli tutaj. Moim zdaniem przebija wiekszosc panów