PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680981}

Peaky Blinders

8,6 129 140
ocen
8,6 10 1 129140
7,1 9
ocen krytyków
Peaky Blinders
powrót do forum serialu Peaky Blinders

Rozczarowanie

ocenił(a) serial na 8

Nie wiem jak to się stało, że PB zaliczył taki zjazd. Po pierwszych trzech świetnych sezonach czekałem na kontynuację. Pojawiły się materiały o kolejnym - włoska mafia chce dopaść Shelbych, myślę sobie - fajnie się zapowiada. Oglądam czwarty sezon i nie wierzę, wszystko nagle przestaje się kleić. Tommy opowiada o nich jakby byli jakimiś rozkuwiatorami galaktyk, a wszystko odbywa się jakoś tak no nie wiem... mizernie. Pojawiają się fajne sceny (typu ta w kuchni i kwestia 'my hands are covered with blood) ale ogólnie lipa.

Ale to co się wydarza w 6 sezonie to jakaś abominacja tego co mieliśmy do dyspozycji wcześniej. Nagle zaczął podobać mi się czwarty, a nawet trochę piąty. Najdziwniejsze jest to, że przeglądam sobie oceny i komentarze na FW i okazuje się że jestem trochę samotny w tym przekonaniu - 6 sezon dalej oceniany jest na 7-8 gwiazdek.

Steven Knight chyba w pewnym momencie się pogubił... Co myślicie - czy to jakieś moje uprzedzenie czy jednak wiele osób tak myśli, ale na forum się nie wypowiada.

ocenił(a) serial na 6
bloomgaard

Byłem wielkim fanem 1 i 2 sezonu "PB". Takie "Zakazane imperium" po brytyjsku ze świetną muzyką i charakterystycznymi scenami slo-mo. Gdzieś od 2 odcinka 3 sezonu serial jako taki wyczerpał się fabularnie. Typowy przerost formy nad treścią. Właśnie 4 sezon wydawał się być powrotem do formy, ale beznadziejne rozwiązanie akcji i uczynienie z blindersów bogów przestępczości spowodowało, że na dobrą sprawę nikt im już nie mógł zagrozić. Mosley jako czarny charakter byłby sensowny gdyby nie fakt, że twórcy nie chcieli zmieniać historii i stąd wiadomo jaki jest koniec tej postaci. Wątek Michaela można przemilczeć. Wysokie oceny? To mechanizm wyparcia. Po prostu człowiek emocjonalnie zaangażował się w markę i nie dopuszcza myśli, że ulubiony kąsek serialowy tak po prostu przejadł się i jest wtórny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones