PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680981}

Peaky Blinders

8,6 129 054
oceny
8,6 10 1 129054
7,1 9
ocen krytyków
Peaky Blinders
powrót do forum serialu Peaky Blinders

Mam spory problem z oceną serialu. Początek obiecujący. Zdjęcia, muzyka, charakteryzacja i scenografia - wszystko klasowe. Im dalej w las tym gorzej. Świetnie zagrany Tommy Shelby, nie miał za bardzo partnerów do interakcji. Bracia - zdają się być zwykłymi pionkami bez własnego zdania (Jedynie Ada wnosi trochę życia do spraw wewnętrznych rodziny. No może też początkowo Polly ale szybko zbrzydła). Grace.......no szanujmy się. Do utylizacji, dobrze że zdechła. Komisarz Campbell - nieprzekonujący, nie robił kompletnie wrażenia. KImber - podobnie. Nie mam charyzmy, więc będę krzyczał w losowych momentach, może nikt nie zauważy.
Drugi i trzeci sezon oglądany z mniejszą ochotą, trochę na zasadzie "zacząłem, to dokończę". Pojawia sie świetny Alfie Solomons (IMO, Hardy wyciągnął tę rolę na tyle, że bije nawet Thomasa). Ta rosyjska księżna też była dość ciekawa chociaż sam wątek mnie nie zachwycił.
I nagle pojawia się sezon 4. Skłócona rodzinka nabiera charakteru. Więcej Alfiego Solomonsa, robiącego mega robotę (wiem że się powtarzam). Główny antagonista, w końcu robi wrażenie (wyrazy uznania dla Adriena Brody'ego). Sam wątek też dobrze poprowadzony.
Także mega problem z oceną końcową, ale w każdym razie do mojej topki się nie wbije, a szkoda, bo typ filmu, przeze mnie dość lubiany.

ocenił(a) serial na 6
Sus97

Mam inne wrazenia jednak. Dla mnie wlasnie 4 sezon jest zdecydowanie najslabszy. Brody wypadlby fajnie gdyby nie to, ze przed nim lepiej grali podobne role De Niro czy Brando. Postac Brody`ego zapowiadala sie na najlepsza, a zostala ograna w dziecinny, wrecz groteskowy sposob. Zwroc uwage, ze miala przyjechac "mafia", a przyjechali amatorzy. To kompromituje czarny charakter. Zreszta groteski od 3 sezonu w PB pelno. Sceny slo-mo, ktore w pierwszych odcinkach byly interesujace, teraz raczej irytuja. Nie wiadomo do czego zmierza serial, biorac pod uwage sielankowe zakonczenie ostatniego sezonu i pseudorozwazania Arthura czy jego zony. W ogole bez tych watkow os serialu nie zmienilaby sie o jote.
Poczatek, z definicji, byl swiezy i dosc odkrywczy, przynajmniej jesli chodzi o europejska gangsterke z XX-lecia miedzywojennego. Nigdy nie mialem nic do Grace, a tym bardziej do inspektora. Ten facet przynajmniej mial jakis plan i dzialal powazniej niz pseudowloski mafioso.

Sus97

Jak dla mnie z sezonu na sezon coraz gorzej, widocznie zaczęło im brakować pomysłów więc silą się na coraz większych i silniejszych "przeciwników" a to niestety wygląda już komicznie. W sezonie 6 w takim tempie to będą walczyli z III Rzeszą o kontrolę nad światem ;) . Szkoda bo mogli trochę zwolnić albo utrzymać przez jakiś czas jeden poziom, w końcu to nie jest tak że jak jedna gangsterska rodzina się wybije to już są dożywotnie ustawieni, a niestety trochę tak to wygląda.

Męczy też już trochę schemat: wszystko się wali > intrygi i plany > wszystko się wali > magiczne rozwiązanie spadające niemal z nieba i w sumie nie mające zbytnio związku z tym co się działo. Właściwie to Tommy w ostatnich sezonach po prostu wyciąga deus ex machina.

ocenił(a) serial na 9
Sus97

Zgadzam się co do postaci Solomonsa i Changretty - najlepsze z tych 4 sezonów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones