PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=432901}

Pod osłoną nocy

Moonlight
7,6 14 028
ocen
7,6 10 1 14028
Pod osłoną nocy
powrót do forum serialu Pod osłoną nocy

Zacząłem oglądac pierwszy odcinek, oczekując wstrząsającego, przerażającego , nerwowego horroru. Niestety, już w pierwszych ujęciach dowiadujemy się, jakie wizerunek będą miały w tym serialu... będą ludzkie, emocjonalne, sentymentalne, lubią czosnek, "całują" krzyże, a srebro służy im za ozdobę, nie można ich zabic przebijając kołkiem, sypiają w zamrażarkach, sorry, chwila one sypiają?? Bo przecież żyją i chodzą jak ludzie zarówno w dzień, jaki i w nocy. Nie muszą mordowac ludzi, bo stanowią "ambitne" jednostki w społeczeństwie, a krew biją w butelkach, jak colę. Albo wstrzykują sobie dożylnie, jak narkomani. A że ten serial jest z gruntu kryminalny, otrzymujemy Detektywa Monk'a w Krainie Czarów.

Widziałem różne typy wampirów: Czysta krew ( które prezentuje się najlepiej), Pamiętniki wampirów, Zmierzch (gdzie stare wampiry są tak tępe, że muszą jeszcze chodzic do szkoły). Polecam przeczytanie książki "Miasteczko Salem" Stephena Kinga, gdzie znajdziecie całą prawdę o tych stworzeniach. Rozumiem, że życie w erze wampirów może i nie jest łatwe, ale czy ich wizerunek musi byc taki wypaczony i żałosny?

Wystarczyło mi zobaczyc tylko 1. odc, więc nie wystawiam tu oceny ani jakoś nie karcę, bo może się rozwinie, w co wątpię.

Ps. Do tych, którzy Moonlight jeszcze nie widzieli, a chcą zobaczyc, bo liczą na krwistą i nietuzinkową rozrywkę - odradzam. Nie tracie czasu.
Pozdro

sylar_217

Nie jest taki zły. Ja szczerze mam już dość takiego typka http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTqHOnZSqwePUyRxGT0YBgs1MJaiOMbpByDMsf6d l4UHaryIbE&t=1&usg=__DKpGtXhed1KDJNNTRPuIssJn6mQ= ;) Trzeba po prostu przymknąć oko i wziąć poprawkę że to opowieść dla nastolatków i głównie płci pięknej takie lekkie romansidło. Arcydziełem jest "Wywiad...", a to serial po prostu dla pokrzepienia serc niewieścich ;) Trochę mnie drażni podtekst romantyczny z odcinka na odcinek, maślane oczka gł. bohaterki na widok pociągającego wampirzego faceta jak w "Zaćmieniu" czy "Buffy" (ciekawe że jak trzeba to wampiry wyglądają tak http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTHhZJouXUdL9ZvvAv5eQlxTVkRWqLcZVxmmArvl AW66Ruqp8Q&t=1&h=199&w=140&usg=__UAMvFamWlImdxA542Q_j-ME7gU0= -strasznie się od siebie różnią :) to jak w końcu z nimi jest?

Serial oglądam od czasu do czasu, tak by się rozerwać. Nie jestem jego wielką fanką tak jak "Buffy..." z tym, że na to drugie to już w ogóle ciężko patrzeć ;)
Ogólnie "Pod.." to serial ok trzeba się tylko przestawić.

sylar_217

No ale co do tych spraw związanych z ich życiem: kołki, woda święcona, światło- zgadzam się w 100%! To już trochę odchyły za nadto od formatu. Tak nie powinno być.
Nie zgadzam się z Tobą co do picia krwi. Bezpośrednio od ludzi tez piją, ci źli ;) a reszta? no cóż w 21 wieku nikt nie jest anonimowy dlatego muszą się bardziej kryć bo w końcu ich też można zabić...

Pozdrawiam! Całusy dla Sylar'a :* od WIELKIEJ FANKI!

777temida

Hmm, ale wnioskując z top 100 seriali, spodziewałem się czegoś naprawdę dobrego. ;) Tak jak "Herosi" utrzymywali dobrą pozycję, a teraz są poniżej 200. miejsca. Rozumiem, że to tylko ranking, ale niełatwo jest znaleźc coś ciekawego do obejrzenia, jeśli aż roi się od tak subiektywnych ocen i opinii, a tym bardziej ten film ma bardzo wysoką średnią.

Ale jeśli mówisz, że ma romantyczny podtekst, to nieco wyjaśnia. Narzekam głównie na to, że to mogłaby byc kryminalno-obyczajowo-romantyczna opowiastka bez fantastycznych wzlotów.

Dziękuję, że ktoś jeszcze lubi Sylara. ;]

ocenił(a) serial na 7
sylar_217

Nie no, kołki są, lecz jeno paraliżują, a nie zabijają. Według mnie to tylko ze światłem przegięli, bo nawet w "Wywiadzie", który się parę razy pojawił tutaj, krzyże robiły wąpierzom tyle, co Regisowi rozpalona do białości cegła tudzież zeszłoroczny śnieg.

Hominus_nocturnus

Cała prawda o wampirach. A kto ją zna? Mnie osobiście nie podobało się przedstawienie wampirów w "Miasteczku Salem" jako niezbyt inteligentnych, wiedzionych instynktem stworzeń (poza Burlowem). Wolę, gdy mają one jakiekolwiek poczucie dobra i zła. Dlatego też najbardziej prawdziwa wydaje mi się wizja Anne Rice, choć jest ona dosyć pesymistyczna.

ocenił(a) serial na 2
sylar_217

True, true :(

Martinn

Zgadzam się z Klaudią0212. Według mnie, najlepiej przedstawione wampiry są przed Anne Rice, choć szczerze się przyznam, że po przeczytaniu książek Charlaine Harris, też mi się podobało jej przedstawienie, bo jest bardzo podobne. Przy okazji, polecam serial True Blood. ;) Jeden z najlepszych. ;)

ocenił(a) serial na 7
maaj_banes

Widziałem, tam wąpierze to tylko przykrywka na prawdziwe problemy tego regionu.

ocenił(a) serial na 7
Martinn

Jednak, co do krwistej i nietuzinkowej rozrywki to muszę się zgodzić. To jest takie wampirze CSI, aczkolwiek jeden z lepszych seriali tego typu w ciągu ostatnich kilku lat.

ocenił(a) serial na 7
Martinn

sruu... true...sruuu ;)

ocenił(a) serial na 7
Bulvie

I sru!

Hominus_nocturnus

No to sru! ;)

ocenił(a) serial na 9
haruka13

sru.. :)

ocenił(a) serial na 7
Elisa123

Sru! I poszło!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones