PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=432901}

Pod osłoną nocy

Moonlight
7,5 14 027
ocen
7,5 10 1 14027
Pod osłoną nocy
powrót do forum serialu Pod osłoną nocy

Natchnęły mnie zacne wampirzyce z naszego forum... dzięki Himeko, dzięki Rosie ;

haruka13

Unikam? Książek dla nastolatek, które dzielnie wciska mi p. bibliotekarka stwierdzając mój wiek. Ja kieruję się do działów z horrorem i fantasy.

Ostatnio? "Wampir Lestat", "wiedźmin", "lśnienie". Polecam literaturę pana S. King'a oraz A. Rice. Chyba najlepsze z najlepszych.

ocenił(a) serial na 9
haruka13

Niezły temat. ;

ocenił(a) serial na 9
Himeko

Jakby co to z niby takiego pisarza jak Brown polecam tylko "anioły i demony" oraz ewentualnie "Kod...". Reszta książek jest tak przewidywalna, że odechciewa sie czytac.
Ja także gustuje w thrillerach, horrorach ale na odstresowanie przygodowe.Co do "Zmierzchu" i dalszych części to nie jest tak źle.

użytkownik usunięty
MissW

Wampir ze mnie nie wampir, ale polecam 'Dracula' Stoker'a, 'Carmilla' J.S La Fanu, Polidoriego 'Wampira', dla bardziej ambitnych mojego ukochanego Wilde'a 'Portret Doriana Gray'a', Johnatana Carrolla(większość książek) Bułhakowa, Goethego...Ech i mogłabym tak wymieniać i wymieniać ;)

http://merlin.pl/Kwiat-Sniegu-i-sekretny-wachlarz_Lisa-See,images_big,11,978-83- 247-1122-2.jpg

To czytałam zimą - poruszyła mnie ta książka. Opowiada o dziewczynce, której w chinach krępowano stopy, jak wychodziła za mąż. Tragiczne, a jednocześnie strasznie prawdziwe. Lubię tego typu książki.

ocenił(a) serial na 7
Rosie_

Rosie też przerabiałam 'Kwiat Śniegu i Sekretny Wachlarz' piękna książka o życiu miłości i ważniejszej dla tytułowych bohaterek przyjaźni.

jest jeszcze jeden tytuł tej autorki w polskim wydaniu „Miłość Peonii” warto polecić ;)

MissW

Co do Browna... czytałam "Kod Leonadra da Vinci" i "Cyfrową Twierdzę". Kod męczyłam chyba 2 tygodnie (generalnie miałam wtedy żniwa, więc nie mogłam skupić się na czytaniu) a Cyfrowa wciągnęła mnie na całego. Uważam, że o niebo lepsza od samego Kodu.

Ja zdecydowanie wolę kryminały, zwłaszcza w wykonaniu Agathy Christie i Joe Alexa.

Podobały mi się też opowiadania Edgara A. Poe ;

ocenił(a) serial na 7
haruka13

z McNaught uwielbiam serię Westmoreland ;)

Bulvie

Na liście tej autorki moje naj naj to:
1) "Królestwo marzeń"
2) "Zanim się pojawiłaś"
3) "Raj"
4) "Fajerwerki"
i "Coś wspaniałego" za prześmieszną rozmowę głównych bohaterów na temat tego skąd się biorą dzieci :):):):):)

ocenił(a) serial na 7
haruka13

hehe zgadzam się Haru, "Królestwo" króluje ;)
szkoda, że autorka nie pociągnęła dalszych losów Jennifer jeden z lepszych romansów^^

ocenił(a) serial na 9
haruka13

Haru zadziwiasz mnie. Ja też lubię Joe Alexa.

ocenił(a) serial na 10
MissW

Nie mam ulubionego gatunku książek. Czytam to co mi się podoba.

Przeczytałam wiele książek bo uważam, że książka to najlepszy przyjaciel człowieka i nie tylko ;

Anushka_S

Podobnie jest i u mnie: nie odrzucam niczego co mnie zaciekawi, nie szufladkuję się tylko do jednego gatunku prozy. Poezji też ;

MissW

Taaa... fajnie facet pisze, ale bardzo szybko go rozpracowałam... ;

ocenił(a) serial na 9
haruka13

Co do czasu gdy czytam. teraz przez ten tydzień gdy byłam pochłonieta czytanie byłam obecna tylko cialem bo w domu niekt mnie nie świadczył. Potrafie sie wyłączyc na wszystkie czynniki zewnetrzne i pogrążyć w treści ksiąki. Nigdy nie lubie kończyć ksiązki bo szkoda mi rozstawać się z bohaterami.

MissW

Dobrze wiedzieć, że nie ja jedna tak mam ;

ocenił(a) serial na 9
haruka13

Opisując to mialam w dużej mierze namyśli pania Meyer. Może nie jest wybitnie uzdolniona ale miło sie ją czyta. Ale co do inych ksiązek mam to samo.

MissW

No proszę... na ML coraz więcej istot, które przekonały się do pisarstwa S. Meyer ;

ocenił(a) serial na 9
haruka13

A widziałas może film Haru? Bo ja nie i nie wiem czy jest wart oglądania. Szukam obiektywnej osoby to sprawdzenia tego faktu.

użytkownik usunięty
MissW

Nie wart...dawno nie widziałam takiej kinematograficznej tragedii. Pod każdym chyba względem.

ocenił(a) serial na 9

Ale i tak obejże. Jak sie upre to nie ma bata.Muszę ocenić sama.

MissW

Tak, film widziałam. Nie wiem czy będę na tyle obiektywna żeby zdać Ci relację z własnych odczuć... ale postaram się zachować bezstronne stanowisko.
"Zmierzch" - film dla nastolatek, które marzą na jawie o księciu z bajki, który jednak ma jakieś problemy ze sobą. Generalnie film nie odbiega za bardzo od książki, niektóre dialogi są niemal żywcem ściągnięte z książki.
Gra aktorów - zależy jak kto się na nią zapatruje, dla mnie uszła w tłoku, choć czasem miałam wrażenie, że wszyscy są sztuczni do granic możliwości.
Muzyka - bardzo ciekawa i na pewno znajdziesz tam kilka utworków, które wpadną Ci w ucho. Mi się podobała.
Zdjęcia - ogólnie można uznać, że dobrze wyszły. Nie mam tu nic do zarzucenia.
Sama fabuła - wiadomo, trudne relacje między człowiekiem a wampirem. Ciekawy pomysł, choć jakby się zastanowić to w kinematografii temat był niejednokrotnie podejmowany i to w różnych odmianach, nawet na linii człowiek-kosmita ;

ocenił(a) serial na 9
haruka13

Dzia. Jednak sama muszę się przekonać co to na prawde za film. Tyle ile ludzi tyle różnych odczuć.
Książka mi się podobala i zdania nie zmienie nawet po obejżeniu filmu.

MissW

Jeśli chodzi o porównanie książki i filmu, to tutaj bezsprzecznie przyznaję, że książka jest o niebo lepsza niż film.
Co do filmu to widziałam lepsze, ale ten ma ciekawą muzykę. To wg mnie jego największy atut.
I zgodzę się: ile ludzi tyle odczuć więc nie polegaj na innych tylko obejrzyj sama film ;

ocenił(a) serial na 9
haruka13

Co do soundtracka to własnie ściągam. Tyle,że internet taki jaki więc muszę się troche pomęczyć.

ocenił(a) serial na 10
MissW

Co do filmu.
Kto zna książkę może sobie spokojnie darować pierwszą godzinę. Nic się nie dzieje. Jak ktoś nie przeczytał może mieć problem z połapaniem się w wątkach.

Mnie się spodobał od momentu jak Edward przyprowadza Bellę do domu (genialna scena w kuchni - rodzina wampirów gotująca dla człowieka...).
Później mecz i walka z Jamesem.

No i Jasper - genialne miny robił chłopak, który go zagrał.

Muzyka - genialna. Zwłaszcza kołysanka. Od niedzieli słucham tylko tego.

Co do drugiej części. Książka ciut gorsza od pierwszej, ale i tak szybko się ją czyta. Co do filmu. Czekam by dać jeszcze jedną szansę. W końcu jedynka HP też była kiepska i nudna za to następne już się nieco poprawiły.

ocenił(a) serial na 9
Anushka_S

Jeszcze raz dzięki.
Można na Was polegać.

MissW

No ba! ;

ocenił(a) serial na 9
haruka13

Przypomniały mi się książki z dawnych lat.
Uwielbiałam (i dalej chętnie do nich wracam) książki przygodowe. Najlepiej odpowiadały mi te z okresu gorączki złota i o Indianach. Zawsze ciągnęło mnie do przyrody, przestrzeni i życia „w siodle” lub „w psim zaprzęgu”. ;)

Pisarze? Jack London, Oliver Curwood, Karol May, James Cooper – Ostatni Mohikanin - super, Alfred Szklarski i cała seria “Tomków”.

ocenił(a) serial na 9
Himeko

widzę, że znalazłam bratnią duszę, przynajmniej jeśli chodzi o Alfreda Szklarskiego "Tomków" od których zaczęłam moją wielką przygodę z książkami:)

i parę postów wyżej też widzę podobne upodobania, bo ostatnio, czasami wstyd się przyznać:P, ale wciągnęły mnie romanse historyczne:) cóż oni tam wyprawiali w tej Anglii za czasów Napoleona to głowa mała (przynajmniej wg autorek), z tej tematyki mogę polecić Kat Martin i Connie Brockway (Anglia pocz. XIXw.)

Marie_

Witaj Marie :

ocenił(a) serial na 9
haruka13

Właśnie zaczęłam tego szukać na allegro Haruko:) tylko troszkę drogie są:P ale będę pamiętała i jak trafię to na pewno nabędę lub wypożyczę jak będę miała czas

ocenił(a) serial na 7
Marie_

Marie podaj maila to prześlę Ci ebook
warto też książkę mieć na półce ;)

ocenił(a) serial na 9
Bulvie

marie9@op.pl
dzięki, dzięki, dzięki;] chociaż nie lubię czytać z kompa to chyba się skuszę tym razem

ocenił(a) serial na 7
Marie_

poszło ;)
miłej lektury, daj znać czy się podobało ;)

Bulvie

Bulvie a masz może ebooka "Szeptów w świetle księżyca"? To chyba jedyna książka McNaught, której nie mogę dostać i z tego powodu powoli zaczynam się irytować ;

ocenił(a) serial na 7
haruka13

hejo Haru! mam ;) dawaj namiary na siebie,
sporo romansideł jest dostępnych na chomikach,
czytałaś może coś Julie Garwood? pisze podobnie w stylu McNaught z tym że przedstawia średniowiecze.

Bulvie

O super! Nie będę dziękować niebiosom, bo to w naszej sytuacji nie wypada, ale Tobie podziękuję :

ocenił(a) serial na 7
haruka13

okej Haru ;) znalazłam
sprawdź maila.

Bulvie

Dzia Bulvie :

ocenił(a) serial na 9
Bulvie

może mi również przesłać to co Haruce, Bulvie?? bo tamte dwie wciągnęłam migiem:P pewnie będzie mi odpowiadało to co tam masz ;] zrewanżowałabym się czymś, ale jak już wspomniałam wolę "żywą" książkę, więc mogę tylko polecać tych autorów których już czytałam

więc jak znajdziesz wolną chwilkę i mi coś wybierzesz będę bardzo wdzięczna ;]

ocenił(a) serial na 7
Marie_

wysłane ;)

ocenił(a) serial na 9
Bulvie

jeszcze raz dzięki w takim razie;] troszkę sobie znalazłam sama, choć nie tej autorki, bo jej jeszcze nie znam:P thxs

ocenił(a) serial na 2
Himeko

Z Lian Hearn zmęczyłem tylko pierwszy tom („Po słowiczej podłodze”). Synchronicznie akurat czytałem „Shoguna”, więc niestety historia rodu Otori specjalnie mnie nie zachwyciła. Skoro Himi nie poleca dalszych części... Natomiast wspomnianego „Shoguna” i inne „azjatyckie” książki Clavella (szczególnie „Tai pan”) wielbicielom Dalekiego Wschodu polecam.

Joe Alexa i Agathy Christie nie sposób nie lubić ;)
Pisarzy typu King czy Koontz nie sposób szybko nie czytać ;)
Szklarskiego czy Nienackiego i Niziurskiego mało kto nie czytał w dzieciństwie ;)
Ulubiony od lat kryminał Alexa: "Jesteś tylko diabłem" :D


A ze wzmiankowanego Curwooda pamięta ktoś „Włóczęgi północy” o szczeniaku i niedźwiadku? Zaczytywałem się tą historią w dzieciństwie. Trochę w tym samym stylu jest znakomity film Jeana Jacquesa Annaud „Niedźwiadek” – też zresztą nakręcony na podst. powieści Curwooda.

ocenił(a) serial na 9
Martinn

witam wszystkie wampy! cóż mogę dodać...ja uwielbiam czytać Mastertona i Kinga.oni są po prostu the best. czytalam też Harre'go Potter'a i bardzo mi się podobał.filmy w porównaniu z książkami to mizerota. w najbliższym czasie mam zamiar wziąć się za Kroniki Wampirów.czytałam pochlebne recenzje na temat serii. pobobał mi się też Mistrz i Małgorzata (to moja ulubona lektura),Henryk VIII, Wichrowe wzgórza, Dziwne losy Jane Eyre,Czerwone i czarne...to takie raczej nietypowe książki...Ciekawe bły też Czerwone oczy Jerzego Nowosada.Obowizkowo cztyalam też kod... chce siegnąć też po anioły i demony ale o nie bedzię cięzko w bibliotece...

ocenił(a) serial na 9
jane_753

według mnie anioły i demony są duuuuuuuuuuużo lepsze od kodu, ale to kwestia gustu zapewne, w każdym razie polecam;]

ocenił(a) serial na 9
Martinn

Martin, dawno Cię nie było! ;

ocenił(a) serial na 10
Himeko

Cóż... Wampirami interesuję się już od jakiegoś czasu. Przeczytałam o nich całą masę książek, ale wciąż szukam następnych. Nie będę wymieniać tytułów, bo za dużo miejsca by to zajęło, ale tu są wszystkie moje książki, jakby to kogoś interesowało:

http://chomikuj.pl/La_Chupacabra/Dokumenty/e-booki

tak jak mówiłam prawie wszystkie związane z Wampirami ;) oprócz tego uwielbiam wszelakiego typu fantasy :D

pozdro dla wszystkich ;)

użytkownik usunięty
Karola

No jak przystało na wampira. Musiałam sprawdzić co takiego napisała Pani Meyer i przyznam, że mi osobiście bardzo się jej książki spodobały.

A inne?
Seria 'Wiedźmin' Sapkowskiego, książki Dana Browna, oczywiście cudowne książki Pani Ani Ryż (A.Rice ;p), horrory Stephena Kinga, 'Pamiętniki wampirów' L.J.Smith'a, Władca Pierścieni, Harry Potter, Roswell, a ostatnio próbuję polskiej fantastyki :)

ocenił(a) serial na 10

Tak się ostatnio zastanawiałam nad książkami z dzieciństwa. Oprócz zwykłych bajeczek i baśni szczególnie ważna była dla mnie książka pt. "Serce" Edmunda de Amicisa. Niby tylko dla chłopców, ale mnie bardzo zawsze wzruszała i do dziś mam do niej sentyment.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones