PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=432901}

Pod osłoną nocy

Moonlight
7,6 14 030
ocen
7,6 10 1 14030
Pod osłoną nocy
powrót do forum serialu Pod osłoną nocy

Wszystko, co dobre, szybko się kończy.

'Nadejszła wiekopomna chwila....' podsumować caluteńki pierwszy sezon MOONLIGHT.

ML jest najlepszym do tej pory serialem o tematyce wampirycznej, nawet Forever Knight (czy jak kto woli 'Nocny Łowca') z lat 90' się nie umywa, chociaż to też 'vampire detective story'.

Pozdrawiam tradycyjnym już:

Vampire solidarity: RAH! RAH! RAH!

Regis.

ocenił(a) serial na 7
KrisU1111

O to to. Nic dodać nic ująć.

ocenił(a) serial na 10
KrisU1111

Ja wprawdzie nie oglądałam serialu od początku, ale po pierwszym odcinku, który pooglądałam strasznie mi się spodobał i zaczęłam oglądac ^^ Serial był suuuper szkoda, że już się skończył. Teraz z niecierpliwością czekam na kolejny sezon ^^

ocenił(a) serial na 10
Hominus_nocturnus

to już drugi raz jak oglądam, ale tym razem bez lektora a z napisami :)

Hominus_nocturnus

tak, też tak uważam tylko szkoda że tylko 16 odcinków. i poznałam tyle fantastycznych wampirów - Micka, Josefa, Logana, panie - sprzątaczki w lateksowych wdziankach, wampirów dobrych i tych złych. i cieszę się że oglądałam ten serial bo już miałam Moonlihgtu nie oglądać bo pomyślałam że to następny serial o morderstwach. dziękuję , że i tym razem moja intuicja mnie nie zawiodła.

ocenił(a) serial na 7
antonia0

Zawsze zostaje FilmWeb;

Hominus_nocturnus

niestety pewnie się rozleci, choć ciekawe są te rozmowy na tematy wampiro-ludzkie. zawsze trzeba mieć nadzieję.

ocenił(a) serial na 7
antonia0

Stali bywalcy będą tu zaglądać i rozmawiać na tematy 'na luzie'.

Hominus_nocturnus

ale oczywiście że tak. w końcu może kiedyś, gdzieś nakręcą nową serie.

ocenił(a) serial na 7
antonia0

Kiedyś..............................

Życie śmierdzi, jak mawia Mick St. John, w takich wypadkach szczególnie.

Hominus_nocturnus

cóż, takie właśnie jest to życie. raz pod wozem, raz na wozie. zostaje tylko Filmweb.

ocenił(a) serial na 8
antonia0

Wrazenia po 1 swzonie Moonlight -bardzo pozytywne.

Tu należałoby wymienic mnóstwo zalet(zarówno muzyka jak i aktorzy przypadły nam do gustu),ale po co ??? Doskonale wiemy,że serial jest jednym z najlepszych o wampirach jakie do tej pory powstały!!!

Czy nasza społeczność rozpadnie się po kilku tyg? Sądzę,że wielu użytkowników z czasem zapomni o forum,ale nie ta zwarta grupa wampirów ,która jest tu od początku:

ocenił(a) serial na 7
Venice

Vshrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!! Otóż to. Zajrzyj na tłajlajtowy wątek: 'Batrachomyomachia', trzeba rozruszać ten topic o niczym.

ocenił(a) serial na 8
Hominus_nocturnus

Wybacz Regis innym razem,rozejrze się jeszcze po ML,i muszę uciekać. Zycie w realu czeka.

Hominus_nocturnus

Czas na Twoje wrażenia po całym serialu Myszko. Co o nim sądzisz? Obejrzałabyś go jeszcze raz?

ocenił(a) serial na 9
haruka13

Ehhh pewnie, że bym obejrzala...
Zwłaszcza, że nie widziałam wzystkich odcinków...
Ten serial ma coś w sobie...wampir żyjący wśród ludzi poznający śmiertelną kobietę - która babka o tym nie marzy??
A poza tym jeszcze zagadki, które Mick rozwiązuje też mają coś w sobie...heh mnie podobał się motyw z wampirzym narkotykiem:P
Nie wiem czy kojarzysz...o co mi chodzi

_Mycha_

Kojarzę, kojarzę... Beth miała niezłe loty i przyszła wymalowana i seksownie ubrana do Micka, chciała go uwieść żeby przemienił ją w wampira. Sama się o to prosiła... ;

ocenił(a) serial na 9
haruka13

Właśnie ten:P
Jakoś tak najbardziej mi się wrył w pamięć, a Tobie który się najbardziej podobał?? Tylko nie mów, że ostatni:P

_Mycha_

Może powiem wymijająco, że wszystkie miały w sobie coś osobliwego. Każdy odcinek był nowością, dzięki której poznawałam bohaterów i relacje między nimi.

Najbardziej jednak w pamięć zapadł mi odcinek 4, a jakże z tym jak Beth najpierw rozpłakała się gdy dowiedziała się, że Mick nie żyje a potem uratowała go karmiąc go swoją krwią. I ta muzyka! Coś wspaniałego! Mam na myśli ten motyw, którego nadal poszukuję i końcowy utwór Mazzy Star - Into dust. No i jeszcze ta ostatnia scena, gdy Mick i Beth stoją po dwóch stronach zamkniętych drzwi, oparci o nie... piękna scena!

Drugi odcinek to oczywiście ten, w którym zginął Josh i Mick zemścił się na Tehadzie! Po pierwsze: muzyka! Saving Josh - perełka, słucham tego zawsze gdy idę przez miasto. Po drugie: Mick w całej swej wampirzej okazałości! Wrrrrrrrr :

ocenił(a) serial na 9
haruka13

A nazbierało Ci się trochę tego...
No cóż z pewnością obejrzałaś wszystkie odcinki...
Mam nadzieję, że za jakiś czas będziemy mogły podyskutować :P
Jak już zbiorę się w sobie i obejrzę...

Ehhh jak na razie zastanawia mnie inna rzecz i chyba założę nowy topik...może ktoś mnie naprowadzi na odpowiedzi do nurtujących mnie pytań...

_Mycha_

Jestem zawsze otwarta na każdą merytoryczną dyskusję :

ocenił(a) serial na 9
haruka13

No to już:>

ocenił(a) serial na 9
Hominus_nocturnus

Cześć dziewczyny! Widzę nowe wcielenia... Ładnie. ;[

Ja tam oglądałam ML po raz drugi i na pewno nie ostatni. ;[ To jak sami Swoi – dotąd się ogląda, dopóki nie zna się na pamięć każdego zdania. ;[

Aktorzy jak dla mnie świetnie dobrani. Oczywiście Josef z komentarzami bije wszystkich, ale reszta też świetna.

Muzyka... Cóż, od lipca zeszłego roku kompletuję i wszystko co dorwę od razu wrzucam na mp3. ;] Nic dodać nic ująć – wciągająca jak caly serial.

Najlepszy odcinek... Wszystkie miały to coś. Oczywiście były lepsze i gorsze, ale na żadnym się nie nudziłam, na żadnym nie patrzyłam na zegarek kiedy się skończy.

I to chyba wsio. Jak coś jeszcze mi do głowy wpadnie, to napiszę. ;

Himeko

Witaj Himi, ja niestety mówię Ci "cześć" i "na razie", bo właśnie wybieram się do miasta. Dziś kolejna bezksiężycowa noc, w czasie której będę się wałęsała po mieście... jeszcze mi to nie przeszło od piątku... to rodzaj mojej terapii, ale miejmy nadzieję, że będzie skuteczna.
Póki co, życzę wszystkim istotom z tego forum miłego wieczorku i emocjonującej nocy ;

Hominus_nocturnus

nie łamcie się jeszcze druga seria albo bedzie albo bedzie film Moonlight! czytalam artykul prawdziwy.

ocenił(a) serial na 9
Bela09

A z którego roku jest ten artukuł?

MissW

z 2008. Plan B. to druga seria a plan C. to film.
- od jakiegoś czasu krążą plotki, że Moonlight może być zainteresowana także stacja TNT.
-Moonlight Detective donosił ostatnio o tym, co można było zobaczyć podczas konwentu Moonlight. W czasie całego wydarzenia fani spotkali się z Harrym Werksmanem, scenarzystą i jednym z producentów serialu, który podzielił się z nimi różnymi ciekawymi informacjami. Oto kilka z nich:

* Werksman podziękował fanom za wsparcie okazane serialowi. Powiedział, że mimo pracy przy 12 serialach jeszcze nigdy czegoś takiego nie doświadczył.
* Obsada Moonlight wie o działaniach fanów i jest im niezwykle wdzięczna.
* Rozmowy na temat kontynuacji Moonlight i drugiego sezonu ciągle trwają. Harry podkreślił, że bez Alexa O’Loughlina nie ma Moonlight, więc Alex będzie zaangażowany we wszystko, co będzie się z lub wokół Moonlight działo.
* Powstał “plan C”, czyli zrobienie filmu Moonlight, jednak Werksman wyraźnie powiedział, że to jeszcze nie czas na “plan C”.
* Sezon pierwszy Moonlight pojawi się na DVD w okolicach września. W ramach bonusów będzie można obejrzeć niektóre odcinki z komentarzem Alexa. Inne dodatki nie zostały jeszcze ustalone.
* W przygotowaniu jest płyta ze ścieżką dźwiękową serialu.
* Jeśli Moonlight zostanie wznowiony przez Sci-Fi Channel (decyzja jeszcze nie zapadła), serialowa historia będzie musiała się przenieść do Nowego Jorku, gdzie serial byłby produkowany.
* Plan i scenografia Moonlight zostały już rozebrane, ale nie zniszczone, tylko przeniesione do magazynów.

Bela09

To ludzie przesłali Talbotowi listę wampirów. Należą oni do organizacji zwanej “Legion”, która istnieje równie długo, co wampiry. Uważają, że ich obowiązkiem jest pilnowanie by społeczność wampirów się zbytnio nie powiększyła i dawała się kontrolować. Jeśli uznają, że wampirów zrobiło się zbyt wiele, będą starali się część z nich wyeliminować. Poza rewolucją francuską, także inne wydarzenia historyczne byłby w rzeczywistości rzezią wampirów.

Także tematem przewodnim drugiego sezonu byłaby “wampirza apokalipsa” - Legion uważa, że w Los Angeles jest zdecydowanie za dużo wampirów i zdecydował o likwidacji Micka, Josefa i innych. Relacje pomiędzy wampirami i ludźmi staną się układem “my kontra oni” i Mick będzie musiał wybrać jedną ze stron. Do historii włączą się znów Lance i Coraline, ale Mick nie będzie chciał mieć z nimi nic do czynienia. Jednak będzie tu działać zasada “wróg mojego wroga jest moim przyjacielem”, więc jeśli Mick nie sanie po stronie Lance’a, da do zrozumienia, że jest po stronie Legionu, co byłoby oczywiście samobójstwem.

ocenił(a) serial na 9
Bela09

Wszystko fajnie, Bela ale to są nieco stare informacje. Czytałam je już w czasie emisji Moonlight na AXN. Od tego czasu nieco się pozmieniało.

Miejmy nadzieję, że będzie jednak druga seria. Wolałabym to niż film. Serial pociągnęli by jakieś 20 odcinków, a film – 2 godziny i koniec... Pożyjemy, zobaczymy.

Himeko

Druga seria wyjaśniająca pozostałe po pierwszym sezonie zagadki byłaby spełnieniem moonlightowych marzeń ;

ocenił(a) serial na 8
Hominus_nocturnus

ja myślę, że lepszy film niż nic ale Masz rację serial lepsy:D

ocenił(a) serial na 10
Hominus_nocturnus

wiesz co już znalazłam ale wielkie dzięki za dobre chęci :)zabieram się za oglądanie :D

ocenił(a) serial na 7
Hominus_nocturnus

Wytrwaj do końca. Nie zawiedziesz się.


Vampire solidarity: RAH! RAH! RAH! ;

ocenił(a) serial na 10
Hominus_nocturnus

Jestem przy 7 odcinku, serial jest fantastyczny !!
Szkoda że tak mało odcinków jest i tylko jedna seria :(

Anekxxx

czy wie ktos czy bedzie kontynuacja serialu??

nikitka19872

Jak na razie są nikłe szanse na to, ale nic nie wskazuje też na to, że producenci zupełnie zarzucili pomysł kontynuowania serialu. Wygląda na to, że odłożyli to "na później"...
Spójrz na listę tematów na tym forum, powinno być tu kilka oddzielnych tematów dotyczących właśnie tego pytania...

ocenił(a) serial na 9
haruka13

Ci producenci są żałośni - jak można "zakończyć" taki świetny serial. Zupełnie jak Wy mam nadzieję, że jednak ktoś się opamięta i wznowią ML.

Bloody_Lips

Dzia za wsparcie ;

ocenił(a) serial na 9
haruka13

Właśnie ;

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones