PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684445}

Pozostawieni

The Leftovers
7,4 21 497
ocen
7,4 10 1 21497
8,6 9
ocen krytyków
Pozostawieni
powrót do forum serialu Pozostawieni

Odcinek mega, najlepszy w sezonie. Szkoda że za tydzień juz ostatni.
Najlepsza scena w pokoju dowodzenia z zabiciem samego siebie i ogółem ten motyw oraz druga rzeczywistość po śmierci ;)
A Kevin robi jako łącznik.

ocenił(a) serial na 10
Cysiek1991

Myślałem, że nic nie zmiażdży mnie tak jak "International Assassin". Ale dziś po prostu nie mam słów.

Mayki

Przez moment wydawało mi się że była tam też trzecia rzeczywistość.

ocenił(a) serial na 9
Cysiek1991

Teraz już nie ma żadnej rzeczywistości :)

ocenił(a) serial na 8
Cysiek1991

Odcinek rozwiewa wątpliwości odnośnie czym jest "alternatywny świat". Wg mnie to tylko majaki Kevina bo nie było tam nic coby nie było interpretacją tego czego już doświadczył. Nie dowiedział się gdzie są buty, nie dowiedział się pieśni Chrisa bo nie mógł tego wiedzieć.

wookie___

ale potop jakoś powstrzymało coś

ocenił(a) serial na 8
Cysiek1991

Albo żadnego potopu nie było i nie miało być. Silne ulewy natomiast owszem zdarzają się.

ocenił(a) serial na 9
wookie___

A może tak właśnie jest po śmierci zapadasz w wieczny sen w którym możesz wykreować wszystko i nie ma żadnego nieba

ocenił(a) serial na 8
GTA5pl

Do snu potrzebny jest mózg i energia, która go napędza tak więc to nie to. Kevin po prostu ma unikalne zdolności do przeżywania śmierci klinicznej (przypadki śmierci klinicznej są udokumentowane więc nie ma w tym nic nadprzyrodzonego). Jedyne co by sugerowało że coś jest na rzeczy to fakt że poprzednio Kevin zażył truciznę - i też przeżył.

wookie___

A czy ważne jest to czymś jest rzeczywistość do której trafia Kevin po "śmierci"?

ocenił(a) serial na 8
wookie___

Czekałam na scenę z dziećmi, żeby przekonać się czy Kevin dowie się gdzie podziały buty, kiedy niczego się dowiedział też utwierdziło mnie to w przekonaniu, że to jakiś rodzaj snu a nie alternatywna rzeczywistość.

ocenił(a) serial na 9
Camilllla

Tylko jak on nie widział nigdy sundaya to nie mógł go wykreować w sposób jaki wygląda na prawdę?

ocenił(a) serial na 10
Camilllla

Zauważ, że facet z którym rozmawiał Kevin przez słuchawkę, to był ten facet który podawał się za Boga z odcinka ze statkiem. Kevin widział go już wcześniej w "hotelu". Ale nie miał z nim żadnej styczności w świecie rzeczywistym ;d. To też daje dużo do zastanowienia.

ArisG7

A nie spotkał go na moście jak szedł do Miracle? Czy to nie była rzeczywistość?

ocenił(a) serial na 9
Fifarafabongo

A to nie było wtedy jak Kevin szedł z małą Patti do studni? Hmm..i czy bóg od lwa to ten sam gość od karaoke Kevina?

evillynn

Ten sam, bo sam Kevin o tym powiedział, czy tam miał przebłyski jak z nim rozmawiał.

ocenił(a) serial na 10
Fifarafabongo

Nie zwróciłem wcześniej uwagi na to że to ten sam koleś, dzięki ;). Czyli na statku to był jednak Bóg. Nieźle. Teraz przypomniał mi się jeszcze ten facet który przyszedł do Nory z swoją teorią że zniknięcia to wina jakiegoś demona. Może to ten demon i podaje się za Boga?

ocenił(a) serial na 10
wywrocki

No właśnie on nie jest bogiem. Zostało to wytłumaczone. Tam na spinaczce zginął jego brat bliźniak, wykorzystał to bo ludzie myśleli ze zmartwywstal. Dowiedział sie,że po śmierci trafi doświeta kevina i to wykorzystał,zakochał sie w meg i systemaczycznie wracał. I jeździł statkiem gdzie spotkał matta. On nie jest bogiem. To tylko jak określił ,, element podrywu" ta ksywka,

ocenił(a) serial na 10
mateuszz27

Kurde chyba przespałem ten moment :D Będę musiał jeszcze raz ogarnąć ten odcinek ;D

ocenił(a) serial na 10
mateuszz27

Wow. Teraz zaczyna wszystko sklejać się do kupy. Ominąłem to :O, dzięki

ocenił(a) serial na 9
mateuszz27

Początek i koniec ok, ale srodkowa częsć? To jest potwierdzone info, czy Twoja teoria, ew. teoria z innego tematu/forum ? Brzmi to trochę chaotycznie i nie do końca kumam to wytłumaczenie. Jak on miał systematycznie przenikać do "swiata Kevina"?

mateuszz27

Skąd informacja, że zakochał się w Meg?

ArisG7

ArisG7 Słuszna uwaga.

ocenił(a) serial na 8
wookie___

No tak, ale co z Norą w ostatniej scenie pierwszego odcinka ? Jak to wytłumaczyć ?

ocenił(a) serial na 10
wookie___

Ja to rozkminiam po swojemu, pamiętacie, że jak ktoś napił się wody to zapominał, dzieci też zapomniały, tak samo ta Murzynka... Kevin prezydent musiał zabić Kevina zabójce, bo jak tamten mu się sam przyznał, nie chciał już tu wracać... (ale przecież wróci kiedyś - nikt nie jest nieśmiertelny ->to wyjaśnia odcinek 03x08 Kevin przyznaje się Norze, że nie jest już "niesmertelny", w końcu jego kardiolog się zna na swojej robocie, prawda?). Tłumacze sobie to tak, że gdy Kevin zabił sam siebie utracił swoje moce, zdołał wrócić do rzeczywistości i stał się zwykłym śmiertelnikiem, zrozumiał też swój największy błąd i zaczął szukać swojej dawnej miłości...miał przeczucie, że Nora jednak żyje...

ocenił(a) serial na 8
Cysiek1991

M E G A odcinek, szkoda, że niedługo koniec... :(

ocenił(a) serial na 8
Cysiek1991

Mam pytanie do osób z dobrą pamięcią lub świeżo po maratonie tego serialu: Pierwsza scena odcinka 3x07 zwiastuje (prawdopodobnie), że Nora zostanie nabita w butelkę i skremowana w tajemniczym urządzeniu. Pamiętam, że w sezonie 1. (chyba) na końcu (lub początku) jednego z odcinków był motyw kremacji zwłok przez jakiś tajemniczych osobników. Ktoś pamięta który to odcinek ?

ocenił(a) serial na 8
wookie___

(ewentualnie zostanie uśmiercona w urządzeniu a potem skremowana)

ocenił(a) serial na 10
wookie___

Nora raczej nie może zginąć, bo w jednym z wcześniejszych odcinków była pokazana jej przyszłość (przewozi te gołębie w klatkach).

ocenił(a) serial na 8
Cysiek1991

Ogladajac ten odcinek zadawalem sobie pytanie ...Pod dzialaniem jakich srodkow odurzajacych byl scenarzysta lub jego scenarzysci....

ocenił(a) serial na 7
jacek2

Ja tez nie rozumiem tej podniety...jak lubilam ten serial to teraz mi sie wydaje ze Ci co go kteca z jarania przerzucili sie na movniejszy staf...Smialam sie na niektorych scenach...

ocenił(a) serial na 10
Aleksandra_Olsztyn

Jak sie nie rozumie serialu to tak jest, jaśnie pani po 4 pierwszych odcinkach była niezadowolona juz. Dała szanse i wie spodobało. Ale kolezanka nie ma gustu bo te serial juz od 1 odc 1 sezonu powinno sie docenić. Nie dla słabeuszy ten serial :)

ocenił(a) serial na 7
mateuszz27

Jasnie Pania nie jestem.Fakt widocznie nie rozumiem serialu.Nie trzeba od razu byc nieprzyjemnym.

ocenił(a) serial na 9
jacek2

Może dżemik z kaktusa ;)

Cysiek1991

Czy tylko ja ostatni utwór kojarzę z Fallout? :D

ocenił(a) serial na 10
Cysiek1991

Dopiero dzisiaj nadrobiłem 3 sezon i muszę stwierdzić że jako jeden z niewielu utrzymuje poziom od 1szego sezonu do chwili obecnej, niewiarygodna dawka emocji, dla mnie wszystkie odcinki są na 10 ale jeżeli miałbym wyróżnić któryś z 3 sezonu to 3x06. Natomiast 3x07 pozwolił mi na chwilę złapać wydech i się wyluzować przed końcówką. Dla mnie Leftovers to chyba ścisłe top 5 seriali nawet wśród tych które cenię najwyżej.

mitrus80

Ale musisz przysiąść że 3 sezonowi brakuje oryginalnej ścieżki dźwiękowej

ocenił(a) serial na 10
Cysiek1991

Nabucco, Act III - Verdiego z dzisiejszego odcinka to było po raz kolejny mistrzostwo. Szczerze mówiąc jak tylko zaczęli topić Kevina to tylko czekałem na początek tego utworu i się doczekałem a czasu od finału drugiego sezonu cała wieczność w końcu.

Poza tym najnowszy utwór Maxa w 1 odcinku, gdy widzimy Norę z gołębiami to to już w ogóle petarda. Tak samo jak cały soundtrack z odcinka Kevina Seniora (03x03 był kozacki, na czele z najlepszym kawałkiem gdy Grace'a rozmawiała z Kevinem Sr.

Absolutnie nie ma co narzekać na muzykę w tym sezonie.

ocenił(a) serial na 10
HighRisk

Muzyki w tym sezonie jest wiecej niz w poprzednich. Jest inna , radośniejsza, co nie znaczy ze gorsza

ocenił(a) serial na 10
mateuszz27

Na Spotify są już dostępne utwory Maxa Richtera z 3 sezonu. Warto posłuchać. Po prostu arcydzieło.

ocenił(a) serial na 10
Lukasz_Raczynski

Podeslesz linka ?

ocenił(a) serial na 10
mateuszz27

https://open.spotify.com/album/3AkFHz7m4n0dllsScilois

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones