PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810043}

Przybysze

Fremvandrerne
7,1 5 342
oceny
7,1 10 1 5342
Przybysze
powrót do forum serialu Przybysze

Zdecydowanie ma to "coś" w sobie. Podoba mi się wszystko, pomysł, norweskie klimaty, ciekawi bohaterowi, a mech w gaciach był całkiem zabawny :-) Polecam!

ocenił(a) serial na 8
niemamnickabuu

Popieram. Opinie oczywiście mogą być różne, wszystko kwestia gustu, ale przynajmniej jest to coś nowego, nie zaś misz-masz tego co już było. Z niecierpliwością czekam na kolejny - drugi sezon. Ostatni odcinek pierwszego daje bardzo wiele możliwości na przyszłe odcinki.

ocenił(a) serial na 8
niemamnickabuu

Ja jestem zauroczony światem przedstawionym. Na papierze może nie brzmi to najlepiej, bo kryminał, trochę satyry, s-f, fantasy, mitologia nordycka... Totalnie nie pasujące do siebie rzeczy. To nie mogło się udać, a jednak. Jeśli chodzi o europejskie seriale to wciąż u mnie na pierwszym miejscu jest Dark i Gomorra, ale ten serial też znajduje się w topce. Główni bohaterowie są świetni. Kilku drugoplanowych również. Jeśli chodzi o scenariusz to nie mam się do czego przyczepić. Kilka tajemnic rozwiążą pewnie w drugim sezonie. Bardzo bym chciał, żeby powstał.

McGyverPL

Dzięki za namiary na Gomorrę. Nie widziałam jeszcze.

ocenił(a) serial na 8
niemamnickabuu

Akurat mech w gaciach jest bez sensu. Z jednej strony Alfhildr ogarnia teraźniejszość w sposób pozwalający jej normalnie funkcjonować czyli korzysta z samochodu, internetu, telefonu, z drugiej nie korzysta z podpasek. Nie trafia to do mnie. Acz jeszcze w przedwojennej Polsce mech był powszechnie stosowany przez kobiety.

Inga__filmweb

Korzystania z samochodu, internetu i telefonu mogła nauczyć się na kursie zanim zaczęła pracować w policji, a o podpaskach kto miał jej powiedzieć? Nie miała koleżanek z czasów teraźniejszych. Tak przynajmniej ja to widzę :-)

ocenił(a) serial na 8
niemamnickabuu

Kurs do życia w obecnych czasach uwzględnia opanowanie najnowszej technologi bez problematyki higieny?

ocenił(a) serial na 7
Inga__filmweb

Tu przecież wcale nie musi chodzić o ogarnianie. Istnieje w nas cała masa odruchów i przyzwyczajeń, szczególnie w sferze prywatnej. Dla niej mech był po prostu naturalny, a podpaski wręcz zbędne, tym bardziej że należało je kupić. Opanowanie użytecznych umiejętności jest zdecydowanie czymś innym, bo pomaga funkcjonować łatwiej i efektywniej. Podpaski mogła wręcz traktować jako drogą fanaberię.

ocenił(a) serial na 9
Offi

Wprost było powiedziane. Nie kupuje podpasek bo spłaca kredyt studencki. Jedno z najlepszych oczek do widza, których są dziesiątki, ale ten norweski kredyt studencki mnie zabil tak jak gluten z bagietki. Mistrzostwo. Porównanie do Seksmisji jak najbardziej na miejscu. Twarde szysderstwo z aktualnej rzeczywistości polityczno społecznej, a jedno zdanie bardzo mądry przekaz. Twarde 9/10 jak dla mnie.

ocenił(a) serial na 7
ss20

To prawda. Scenariusz świetny. Nie tylko zresztą dzięki takim szczegółom. :)

ocenił(a) serial na 7
Offi

kiedy 2 sezon?

ocenił(a) serial na 8
Inga__filmweb

To było wyjaśnione. Nie miała po prostu pieniędzy na podpaski.

ocenił(a) serial na 9
McGyverPL

Dokładnie.

ocenił(a) serial na 2
Jagotka

Miała pieniądze, żeby zapłacić za pomoc w poszukiwaniu śladów i opłacaniu pijatyki przyjaciołom w knajpie.a nie miała na podpaski? Kurcze, drogie podpaski w tej Skandynawii. Odruchy i przyzwyczajenia a kiedy Lars kupuje jej podpaski, zaraz zaczyna ich używać? Jeden z bardziej bezsensownych seriali jakie widziałem.

ocenił(a) serial na 8
patel_2

Generalnie w Norwegi jest baaaardzo drogo. Ale my, ludzie żyjący i wychowani w XX i XXI wieku też trzymamy się irracjonalnych zabobonów i przyzwyczajeń, Np: znam stare babcie, które smarują ciężkie oparzenia olejem roślinnym albo smalcem a na próbę oczyszczenia rany wodą wpadają w panikę i rozpacz... Jest wiele rzeczy na świecie dziwniejszych niż mech w gaciach.

ocenił(a) serial na 9
patel_2

Ta sytuacja z mchem była na samym początku sezonu i jej pracy w policji (dokładnie pierwszy dzień) mogła nie mieć pieniądzy bo nie miała jeszcze wypłaty. Potem było wprost powiedziane, że piją miód za wypłatę policyjną już miała pieniądze bo dostała wypłatę. To jest bardzo logiczne jak dla mnie. Wcześniej nie kupowała bo szkoda jej było na to kasy skoro ledwo starczało jej na czynsz,a wiedziała jak sobie poradzić.

ocenił(a) serial na 9
Jagotka

Nie piła nawet za wypłatę tylko na kartę kredytową która dostała ponieważ wraz ze stałym zatrudnieniem uzyskała tzw zdolność kredytową. Zakładam że przepyscila znaczną część tego kredytu, zresztą całkiem świadomie bo mówiła swoim ziomkom w knajpie za co piją i ile mogą wypić.

ocenił(a) serial na 7
ss20

Tak, kwestia podpasek była wyjaśniona, natomiast było coś innego - w pierwszym odcinku, kiedy kapitan informuje Larsa o nowej partnerce, a Lars patrzy na nią przez szybę, Alfhildr ogląda przedmioty na biurku, jakby pierwszy raz widziała coś podobnego na oczy. A przecież jest we współczesnych czasach od lat, była też w akademii policyjnej, a te przedmioty to nie było nic niezwykłego, nie powinny być dla niej zaskakujące.

ocenił(a) serial na 8
Inga__filmweb

Tłumaczyła partnerowi, że jej nie stać na podpaski. Chyba czekała na pierwszą pensję, bo po tym, jak jej partner paczkę podarował, chyba już sama kupowała.

ocenił(a) serial na 8
Safo

Dokładnie.

ocenił(a) serial na 7
niemamnickabuu

Serial połknąłem w jeden dzień,zaciekawił mnie że w moich poszukiwaniach norweskich seriali był w zachomikowanych do oglądania. Ciekawi mnie kontynuacja tego serialu ,bo na pewno jest nie rozwiązana sytuacja z tym tajemniczym tunelem przejścia z przeszłości. Czy będzie 2 sezon ? coś tam pogłoski mówią -czekać :)Warto obejrzeć dla skandynawskiego klimatu.

niemamnickabuu

Serial bardzo fajny. Sezon drugi dla mnie jeszcze lepszy niż pierwszy, chociaż wśród moich znajomych zebrał gorsze recenzje. Ja się tylko pod koniec drugiej serii obawiałem, że się w Dark przemieni.

ocenił(a) serial na 7
wilczekstepowy

Moim zdaniem też drugi sezon był słabszy, wolałam to skupienie na przybyszach z perspektywy globalnej, w drugim sezonie główne skrzypce gra Alfhildr i okrywanie jej roli i historii.
Nie podobało mi się też kompletne porzucenie wątku dziur czasowych.

ocenił(a) serial na 7
niemamnickabuu

Ostatni odcinek drugiego sezonu wyjaśnił, dlaczego para głównych bohaterów nie wylądowała razem w łóżku...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones