PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810043}

Przybysze

Fremvandrerne
7,1 5 346
ocen
7,1 10 1 5346
Przybysze
powrót do forum serialu Przybysze

Moja opinia

ocenił(a) serial na 7

Niby bajeczki ale pierwszy odcinek mnie kupuje. Przyjemnie się go ogląda jako przerwa między zajęciami. Taka miła chwila odpoczynku. A wykonanie sprawia, że nie wygląda ona wcale prosto. Mnie na razie serial przekonuje, z tym, że nie oglądam go analizując go pod względem logiki i nauki.

Starwars_filmaniak

Na początku nie za bardzo miałem ochotę oglądać ale faktycznie może zaciekawić. A przybysze z przeszłości akurat nie stoją w sprzeczności z nauką. Wystarczy wykorzystać dylatację czasu z teorii względności.

ocenił(a) serial na 7
dwal

Fakt to akurat sie zgadza. Nie znam dokładnie teori względności, tylko tak mniej więcej Pani wprowadziła mi na fizyce rozszerzonej, więc nie będę oceniał pod tym względem.

ocenił(a) serial na 5
Starwars_filmaniak

Co do kwestii naukowej, to owszem nie ma się co czepiać, ale od strony logiki i wiarygodności niestety ssie. Po nalocie na kryjówkę alfonsów, dwojga policjantów bez broni, wsparcia, z pogwałceniem wszelkich policyjnych regulaminów odpadłem. Serial dla niewymagających.

drunager

Norwescy policjanci nie noszą przy sobie broni od 2016. Mają ją trzymać w radiowozie w razie czego.

Serial się robi ciekawy. Z tego jaskiniowca niezły psychopata. Przybył z czasów gdy tego wieku dożywali tylko inteligentni i zdeterminowani, sprawni fizycznie ludzie. Ciekawe nawiązanie do starożytnych ludów germańskich walczących na golasa i chodzących bez ubrań też na co dzień dla rześkości, jak opisywali rzymscy historycy.

ocenił(a) serial na 1
drunager

słuszna uwaga: serial dla niewymagających

ocenił(a) serial na 8
typisb

Jak Seksmisja. Też zero logiki, pełno głupoty etc. Trzeba jednak pod tym humorem znaleźć drugie dno. Dla mnie genialne ukazanie społeczeństwa norweskiego plus ciekawy pomysł z przenoszeniem się ludzi z przeszłości, ich wdrażanie do społeczeństwa. W Polsce też by to wyszło fajnie - Słowianie, szlachta i powstańcy...

Starwars_filmaniak

Kilka dni temu oglądałem pierwszy odcinek i chyba na tym zakończę. Liczba rocznych "przybyłych". To za bardzo rzuca się w oczy paradoksu. Jest zbyt duża. Bo jezeli przybyli są tu, to jest duza szansa, ze nie mieli okazji do rozmnażania-->brakuje ludzi w dziejach historii = świat nie jest taki sam/ niektórzy ludzie powinni zniknąć.. No chyba wyjdą obronną ręką o multiversum/rozgałęzienie linii czasowych. Ale i tak ogólnie serial mnie nie kupił. No tym bardziej, jeżeli ma to byc jakies nawiązanie do dzisiejszych "imigrantów", jak ktoś wcześniej wspomniał w drugim temacie.

ocenił(a) serial na 7
Hagen99

ten twój paradoks już w drugim odcinku zostaje wyjaśniony.

ocenił(a) serial na 8
BartasBartas

[spoiler] A w następnych okazuje się, że niektórzy przybysze wcześniej przenieśli się w przeszłość z teraźniejszości...

ocenił(a) serial na 8
Starwars_filmaniak

Na razie dwa odcinki obejrzane, ma potencjał i podoba mi sie nie amerykański klimat.
a z demona "Gluten'a z bagietki" sie nieźle uśmiałem :P

ocenił(a) serial na 9
hocum

Hehehe, takich perełek jest więcej - za to serial dostał ode mnie jedną gwiazdkę więcej :)

ocenił(a) serial na 8
talita

Humor genialny i niegłupi, jak w amerykańskich komediach.

Starwars_filmaniak

Zgadzam się w stu procentach. Temat generalnie ciekawy ale sam serial jest niespójny i nie trzyma się kupy. Generalnie Uwielbiam takie klimaty ale "Przybysze" ciągną się jak flaki z olejem i każdy kolejny odcinek oglądam na siłę, żeby tylko doczekań finału. Jeżeli będzie 2 sezon to odpuszczę bez żalu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones