PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=182406}
5,6 2 747
ocen
5,6 10 1 2747
4,0 2
oceny krytyków
Przygody misia Colargola
powrót do forum serialu Przygody misia Colargola

z ówczesnego prl-owskiego okresu w historii Polski. O ile wiem, to nie wszystkie odcinki tego animowanego serialu dla dzieci, były wyświetlane w Polsce - ale dlaczego tak było, to już za bardzo nie wiem.

Wydaje mi się, że ta produkcja była jakby nie za bardzo dla dzieci przeznaczona - ale może się mylę ;-)

P.s. Jak ktoś wie i chce, to niechaj podzieli się swą wiedzą.

komentarz

To ciekawe ... ciekaw jestem dlaczego tak się działo. Może trzeba byłoby się zapytać u źródła :)

użytkownik usunięty
www_dubbing_pl

Komunizm i wszystko jasne. Serial był stworzony przez Francuza, według francuskiej książki, muzykę napisał tez Francuz - studio Se-Ma-For odwaliło kawał dobrej roboty (p. Wilkowski), ale dla producentów było jedynie wyrobnikiem do spraw animacji. I prawdopodobnie w kontrakcie zabrakło jakichś praw do rozpowszechniania, albo nie wynegocjowano specjalnej, niższej ceny (złotówka wtedy była wtedy nic nie warta na zachodzie) - i pewnie TV nie było stać na kupienie wszystkich odcinków po normalnych cenach.

To tylko teoria, ale mam potwierdzenie na innym filmie. Otóż zanim pojawiła się znana wszystkim kreskówka o Muminkach, Polacy nakręcili serial z lalkami. No i było tak, że TV szumnie o tym opowiadała - że taki film powstanie. Potem cisza. Kilka lat później do moich rodziców przyjeżdża jakiś znajomy z Danii. Jak mały dzieciak pytam go, jakie bajki oglądają dzieci w Danii? On na to, że za bardzo nie wie, ale jest taki polski film, "takie białe coś". Tytuł przypomniał sobie następnego dnia: Muminki. A w Polsce ani widu, ani słychu. Pojawił się w TV dopiero gdzieś po 5 latach. Pamiętam, jak bardzo byłem zawiedziony, że polski film trafił najpierw do dzieci w innym kraju.

Więc z tym częściowo tylko zakupionym Colargolem bym się nie zdziwił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones