PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=394102}

Przyjaciele z wesołego lasu

Happy Tree Friends
7,1 8 662
oceny
7,1 10 1 8662
Przyjaciele z wesołego lasu
powrót do forum serialu Przyjaciele z wesołego lasu

Dno dna.

ocenił(a) serial na 1

Bajki dla zlasowanych małolatów, które nie mają własnego gustu i zadowalają się kreskówkową masakrą. Trzeba mieć nieźle zryty beret żeby dotrzymać do końca tego idiotyzmu a co dopiero obejrzeć całą serię.
Żal, żal, żal.

nika_005

PO pierwsze to to nie są bajki dla małolatów tylko są od 16lat.

ocenił(a) serial na 1
limonek

PO pierwsze: same małolaty to oglądają.
PO drugie: te osoby powyżej 16, muszą być umysłowo poniżej tego wieku, bo takiej chały nikt normalny nie ogląda.

użytkownik usunięty
nika_005

Słuchaj, jeśli kreskówka Ci się nie podoba, to możesz wyrazić swoje zdanie na jej temat - wolno Ci. Ale daruj sobie obrażanie jej fanów. Nie znasz tych ludzi (a na pewno nie wszystkich) - jakie masz prawo ich oceniać i mówić że są upośledzeni umysłowo?

Ja mam 21 lat i oglądam HTF. Dobra kreskówka na odstresowanie.

ocenił(a) serial na 9

"Zryty beret" mają ludzie:
1. Oceniający innych na podstawie ich ulubionych filmów/seriali.
2. Niepotrafiący zrozumieć, że komuś może podobać się coś całkiem innego.
3. Na forum poświęconym HTF piszą więcej o widzach niż o samym serialu.

ocenił(a) serial na 1
LuckyOne

Nie mogę powiedzieć, że rozumiem, że to się komuś może podobać.
I oceniam inteligencję fanów, tych których znam. A Ci których znam nie grzeszą intelektem, dlatego mam wyrobioną opinię.
Tyle. Jeżeli Wam się to podoba, to i tak będziecie mieć "gdzieś" moją wypowiedź. Tak czy inaczej, piszę to co uważam- zdjąć tę żenadę z anteny.

użytkownik usunięty
nika_005

Tak? Proszę bardzo. Wobec tego ja twierdzę, że jesteś wariatką która ma
nierówno pod sufitem, gdyż w swoich ulubionych filmach masz:

a) Siedem - mi się ten film nie podobał, nie rozumiem, jak komukolwiek
mógł się podobać, jakiś psychopata zarzyna ludzi jak prosiaki, końcówka
denna. Jestem pewien, że każdy, kto to ogląda, jest idiotą.

b) Transformers - film postawiony wyłącznie na efekty, zero fabuły,
ogólnie kicha dla przedszkolaków lubiących bawić się robotami. Gówno i
tyle.

I co, miło Ci? Zaakceptujesz moją opinię o Tobie, tak jak ja mam
zaakceptować Twoje zdanie o mnie? Nie znasz mnie, kobieto, wątpię, żebyś
znała kogokolwiek na tym forum, ale potrafisz być na tyle chamska i
bezczelna, żeby oceniać innych tylko po tym, co oglądają. Nie wiem,
jakich masz kumpli, ani co oni sobą prezentują, ale nie masz prawa
oceniać nas (użytkowników forum) tylko na podstawie tego, co oglądamy.
Skąd u Ciebie taka nienawiść do innych ludzi?

Oceniaj sobie filmy jak chcesz, ale od ludzi to się - za przeproszeniem
- odczep.

ocenił(a) serial na 1

a) W sumie obejrzałam to tylko raz, ale bardzo mi się podobał ten film ze względu na grę aktorską i samą fabułę. Trzyma się kupy i jest ciekawa. A co z tego, że "zarzynają"? Oglądając HTF nie powinieneś mieć z tym żadnych problemów.

b) Dobrze zauważyłeś- dobre efekty. Fakt, fabuła jest znikoma, ale oceniam film wysoko, bo mam sentyment do Transformersów :) Film na ludzie, który można obejrzeć, jak jest nudno.
Myślę, że nie akceptuję Twojej opinii, bo w Twoich ulubionych NIC nie ma. Nie wiem, czy Twoje konto zostało założone, tylko, żeby mi dokopać, czy nie masz gustu. Zważywszy, że stajesz w obronie bajki- masakry, która nie reprezentuje sobą niczego. Nawet "Siedem" jest mądrzejsze.
Nie mam nic do ludzi. I uwaga: nie mam nic do ludzi :) A oceniać mam prawo, co mi się chce, bo uwaga: to jest forum i wydaję własną OPINIĘ.

użytkownik usunięty
nika_005

Konto mam już od dawna, a w ulubionych nie mam nic, bo nie widzę potrzeby oznajmiać całemu światu co lubię.

"Nie mam nic do ludzi."

Ta, jasne, a to:

"Bajki dla zlasowanych małolatów"
"Trzeba mieć nieźle zryty beret"

może nie było o ludziach?

"A oceniać mam prawo, co mi się chce"

Nie. Nie wszystko co Ci się chce, tylko FILMY. Ty zaś w powyższych zdaniach oceniłaś LUDZI. Powiedziałaś że ci, co to oglądają, są małolatami i mają "zryty beret". Dociera?

I zapewniam Cię, że nie jestem z tych, co założyli konto żeby komuś dokopać.

ocenił(a) serial na 8
nika_005

Z anteny.... i tak wszyscy oglądają na youtubie.

nika_005

mam 130 IQ i bajka mi się podoba :D (mierzyłem testem klinicznym) :)

ocenił(a) serial na 1
Crazy_Ivan

daj linka, tez bym sobie zmierzyl :P
a co do HPF to mowcie co chcecie ale ja i tak bede na nie i zdania nie zmienie :P

Shanks1337

nie da się ot tak takim testem zmierzyć :) musisz iść do psychiatryka :D albo mieć znajomych psychologów, którzy są w stanie taki test skołować do Twojego domu :) i wtedy możesz sobie zmierzyć :)

ocenił(a) serial na 1
Crazy_Ivan

haha dzieki za info :P moze sie wybiore do psychologa :P
pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 1
limonek

a 16 latek to nie małolat?

shultz_2

W niektórych stanach USA jest to osoba pełnoletnia. To drogą informacji/ciekawostki. Dla mnie głupi jest fakt, że osoba która ma 17 lat i 364 dni nie może pić alkoholu, a mająca 18 lat już może. To jest dopiero idiotyzm. Bo przecież organizm i psychika zmieniają się w magiczny sposób, z dnia na dzień.

ocenił(a) serial na 7
limonek

o boże co za problem ja mam 12 lat i to oglądam

nika_005

super kreskówka robiona przez porządnych dla porządnych ludzi.

ocenił(a) serial na 1
maxior

Dla mnie idiotyzm. Obejrzałam parę odcinków - ani mnie to bawi, ani rajcuje. Uważam, że ten kto to wymyślił, ma coś nie tak z głową.

ocenił(a) serial na 8
nika_005

Nie ma to jak po obrażać wszystkich dookoła i czuć się nie wiadomo jakim "krytykiem" , który na pewno ogląda same "dobre produkcje".
Trochę kultury.

Do samych HTF nic nie mam, tylko szkoda mi tych dzieci które to oglądają (chociaż animacja nie jest dla nich) i nie odróżniają rzeczywistości od realiów.
Dla mnie za drastyczne, dobrze,że to tylko animacja ;D

użytkownik usunięty
nika_005

Popieram Cię! Nie dość że głupie to jeszcze nie niesie ze sobą żadnego
morału, oprócz tego jak skutecznie wydłubać oko koledze.

użytkownik usunięty

Jeżeli kogoś odstresowuje oglądanie w kółko wydłubywanie oka i rozbijanie mózgu, to przepraszam, ale świadczy to moim zdaniem o powaznych zaburzeniach :P

ocenił(a) serial na 10

wszystko jest kwestią perspektywy. swoją drogą, możesz podać definicje normalności?

użytkownik usunięty
Droo

Wiem, wiem, taka nie istnieje. Nie chciałam nazywać nikogo nienormalnym więc jeśli Cie uraziłam, wybacz - niemniej wydaje mi się, że jeżeli kogoś bawi przemoc (w dodatku w takiej ilości), to prawdopodobne, że świadczy to o jakimś zaburzeniu. Może to być sadyzm albo osobowość psychopatyczna (pozbawiona emocji), albo po prostu znieczulica. Może, ale nie musi. Gdyby nowo poznany facet zaczął się pasjonować HTF, to szczerze mówiąc bałabym sie z nim iść na randkę ;)

ocenił(a) serial na 10

nie, nie uraziłaś - lubię przemoc, dobra masakra nie jest zła. Bawi mnie krew i rozpierducha, zarówno w grach jak i w filmach. Wiem też, że nie jestem w tym odosobniony. Masa ludzi preferuje kogoś ładnie sprzątnąć siekierą, udusić workiem foliowym czy odstrzelić główkę celnym headshot'em zamiast np oglądać kolejną gównianą komedyje zza oceanu czy ratować świat układając puzzle. Kwestia dystansu. HTF jest, moim zdaniem, rewelacyjne - pomysłowość twórców w uśmiercaniu bohaterów zasługuje na medal albo oskara. Niemniej wiadomo, HTF nie jest poprawne i pewnie nigdy nagrody nie dostanie.
Wali mnie kto/co/jak o tym myśli, ale odnoszę wrażenie, że jest to spowodowane fanatycznym religijnym zaściankiem, który ryje we łbie bardziej niż jakakolwiek inna propaganda. Nie mam zamiaru obrażać Ciebie i żadnych Twoich wartości religijnych. Ty masz gust taki a ja inny; mogę nietolerancyjnie (taki jestem)twierdzić , że Twój jest zjebany i Ty tak samo możesz twierdzić, że moje gusta są 'z dupy i w ogóle'. Świat się od tego nie skończy i nikt nie zginie.

Kończąc nadmienię, że jeśli mam wybór między np big lebovskim po x100 a jakimś durnym horror gore slasherem made in usa, to bez namysłu wybieram BL x 101. Chociaż nie przeczę, że masowe mordy w moim wykonaniu też działają kojocą ;]

ocenił(a) serial na 1
Droo

socjopata

ocenił(a) serial na 10
ZupkaChinska

i co z tego?

Droo

Droo Nie jesteś zapewne socjopatą ,tu cię pocieszę. No ,chyba,że twoje uwielbienie przemocy ma swoje odbicie w świecie realnym ,gdzie również jesteś w nasilonym stopniu agresywny do ludzi.
Każdy człowiek ma w sobie agresje ,a wiecie czy się różnią socjopaci pod tym względem od ludzi normalnych ? Tym,że człowiek normalny jako mechanizm obronny stosuje sublimację ,czyli to,co większość fanów gore,horrorów,takich kreskówek ,a już na pewno twórcy tych dzieł. Byłbyś socjopatą,gdybyś swoje sadystyczne upodobania przerzucał na ludzi. Czy tak jest,to nie wiem , nie znam cię,sam powinieneś wiedzieć,czy jesteś okrutny w stosunku do ludzi,manipulujesz nimi,lub wdajesz się w bójki ,albo napadasz na innych. Odnośnie kreskówki to torturowanie czy po prostu dręczenie zwierząt też jest cechą psychopatów,jeżeli takie skłonności urzeczywistniasz to faktycznie,możesz mieć mocno zaburzone życie emocjonalne.
Ale śmieszy mnie osobiście porównywanie ludzi oglądających krwawe sceny do psychopatów. To nie ma sensu i nie zależy od siebie. Psychopata nie musi mieć agresywnych myśli,jest wielu psychopatów,którzy nie oglądają brutalnych filmów,nie jara ich to, brzydzą się tym,a jednak w porównaniu z osobami,które oglądają takie filmy nałogowo psychopaci wykazują większe okrucieństwo i bezduszność. To,że kogoś nie rusza przemoc na ekranie nie wynika z żadnych zaburzeń. Bo tak jak osoba dobra ,pomocna,koleżeńska może dla rozrywki obejrzeć sobie "piłę", tak bezduszny ,socjopatyczny biznesmen nie będzie mógł na to patrzeć przez ilość ohydnych,brudnych obrazów i scen jakie zawiera w sobie ten film.
Socjopatia nie wyklucza odczuwania żadnych emocji ,to brednie. Wiadomo,że socjopata podczas oglądania tortur nie będzie czuł empatii,czy bólu ofiary ale może porzygać się z obrzydzenia (które jest podstawową emocją w królestwie zwierząt,nawet muchy czują obrzydzenie,każdy je czuje tylko u każdego pojawia się ono w odpowiedzi na określone bodźce).

ocenił(a) serial na 10

ale moim zdaniem to świetna parodia innych filmów,a poza tym ma całkiem
niezłe, nieszalonowe modele postaci- chociaż to można zauważyć dopiero po
oglądnięciu większości odcinków. nie chodzi tu tylko o śmierć różnych
zwierzątek- chodzi o to, żeby była rozrywka;]

Morał akurat jest. Np. "Jeśli jesteś idiotą i nie pilnujesz patelni, trzymaj się z dala od kuchni, bo w przeciwnym razie skończy się to katastrofą".

Niemniej po jednym odcinku mam dość. Zwyczajnie mi niedobrze.

ocenił(a) serial na 7
nika_005

Denerwują mnie ludzie którzy na każdym kroku muszą pokazać swoją wyższość intelektualną. Jakie to oni znajdują ukryte przesłania w filmach o których pewnie nawet reżyser pojęcia nie miał. W HTF najlepsze jest to, że tam nie znajdą nic takiego . Chociaż by godzinami wytężali swoje analityczne umysły (chyba żeby uznać to za swoiste szkolenie BHP). Dla mnie ta kreskówka jest prześmieszna. Czysta rozrywka z odrobiną szaleństwa. Kontrast uroczych bohaterów z krwawą rzeczywistością. To że ktoś lubi masakry nie znaczy, że jest jakiś poje*bany. Żyjąc w naszym uporządkowanym świecie czasem ma się ochotę obejrzeć kilka ściętych głów. Normalna potrzeba taka sama jak pośmiać się, wzruszyć przy dramacie, czy bać się przy horrorze. Droo dobrze gada

ocenił(a) serial na 9
nika_005

Trzeba mieć nieźle zrytą banię żeby wypisywać takie pierdoły na temat nieznanych osób.

ocenił(a) serial na 7
nika_005

jeśli nie oglądałeś żadne odcinka i nie lubisz czrnych komedii to sie nie wypowiadaj. Serial dobry, jak w ocenie...

ocenił(a) serial na 2
nika_005

Niestety ale jest to prawda. W klasie w gimnazjum miałam samych lalusiów. lizusów i zmanierowane laski i oni to wręcz uwielbiali. Na informatyce podczas wolnych godzin nie leciało nic innego tylko HTF albo fotka.pl. Jest to czarna komedia ok, ale z biegiem czasu to się wydaje zwyczajnie nudne i niesmaczne! Niby od 16 lat, a ten serial jest naprawdę mało ambitny i inteligentny... Twórcy po prostu opierali się na tym żeby było dużo krwii, nic poza tym;p W podstawówce(Tak, w podstawówce), takie coś mnie rajcowało, a teraz mając już 19 lat, puściłam sobie na yt i zastanawiam się jak coś takiego może się komuś podobać. To moje zdanie, macie prawo do własnego

ocenił(a) serial na 10
nika_005

Mnie ten serial oswaja z myślą, że mogę rano zginąć gotując sobie mleko do płatków.

ocenił(a) serial na 1
Dzidas

ten serial jest po prostu żałosny ^^ i skończony debil by się z tego nie śmiał :) taka jest prawda. ludzie których śmieszy ten poroniony serial są po prostu niedowartościowani. I nie wmawiajcie że oglądanie tej bajki jest normalne bo tak nie jest :) Normalnym jest pograć sobie w GoW albo obejrzeć Hellsing czy w BF pociąć, bo tam przemoc jest usprawiedliwiona, a nie bezsensowne zabijanie postaci.

ocenił(a) serial na 10
Shanks1337

Czuć cię prowokacją.

ocenił(a) serial na 1
Dzidas

dziekuje ^^
Nie czas zalowac roz kiedy plona lasy ^^

ocenił(a) serial na 10
Shanks1337

True. :)

nika_005

Tak na przyszłość - "żal" używają tylko gimnazjaliści... .

TheBlur

nie tylko . podstawówka też . ;)

ocenił(a) serial na 7
nika_005

Proponuję podejść z dystansem do tej kreskówki. Twórcy poprzez tą animację ,,puszczają oko" do widza samemu śmiejąc się z jej absurdu. Ja w każdym razie takie odnoszę wrażenie, a wzajemne obrażanie się nic tu nie da, bo i tak żadna ze stron nie da się przekonać. Osobiście uważam, że serial ten stoi na wysokim poziomie.

ocenił(a) serial na 8
MasterOfCookies

Dokładnie. Każdy odcinek kończy się inteligentnie i absurdalnie xp

ocenił(a) serial na 10
nika_005

Znasz takie pojęcie, jak czarna komedia? Na samym początku jest informacja, że serial jest brutalny i nie powinien być oglądany przez wszystkich. A serial ma przesłanie. Dosyć jasne, zawsze inne w każdym odcinku. "If a job's worth ding. It's worth doing right." - to jest z pierwszego odcinka ; ) Jeśli chcesz listę morałów jest opublikowana na wikipedii. Czasem są to morały na pierwszy rzut oka bezsensowne ("Don't throw the baby out with the bathwater!"), a czasem tak oczywiste jak "Actions speak louder than words!".

Wydaje mi się, że idziesz za trendami... Pulp Fiction oceniłaś na 10, a przecież to ten bezsensowna czarna komedia o ćpaniu i bezsensownym mordowaniu.

ocenił(a) serial na 1
Cililing

wiesz to nie to ze ide za trendami bo gdyby tak bylo to na 10 mialbym tez martwe zlo, czy martwice mozgu, a co do pulp fiction to sytuacja jest zgoła inna, bo akurat Pulp Fiction ma u mnie 10 za wiele czynnikow, min. za humor rowniez i nie nazwalbym go bezsensownym zabijaniem, a co do happy tree friends to on bardziej podchodzi pod humor z Planet terror, jest mega przerysowany i bezsensownie brutalny a co do czarnej komedii to raczej HTF jej nie reprezentuje, czarna komedia mozna nazwac Zombieland czy Ladykillers, ale nie to, bo jak dla mnie usmiercanie w idiotyczny sposob kreskowkowych gowienek nie jest zabawne :P

ocenił(a) serial na 10
Shanks1337

Bo taki był cel autorów tej kreskówki - w sposób przerysowany, groteskowy i bardzo brutalny uśmiercić głównych bohaterów, dając banalnie prosty morał, np "Jeśli masz coś zrobić, zrób to dobrze". W jakimś wywiadzie z pomysłodawcą serialu można to przeczytać. I zanim odbierzesz temu serialowi miano czarnego humoru, to dowiedz się czym jest czarny humor i w jaki sposób może się objawiać.

ocenił(a) serial na 1
Cililing

co do czarnego humoru to lubie, ale w zgola innym wydaniu, bardziej cos w stylu "Ladykillers" bo tak jak juz pisalem idea sztucznie, kiczowato przerysowanych scen mnie nie rusza, stad tez nie lubie wszelkiego rodzaju "toporow",
Nie chce zebys odbieral/a mnie jako jakiegos ciemnego katola (bez obrazy dla katolikow ;p ) ja lubie przemoc czy krew ale w nieco innym wydaniu, taki w stylu God of war, albo takie The Raid. Ogolnie horrory gore tez lubie, pod warunkiem ze nie sa zbyt przerysowane.

ocenił(a) serial na 10
Shanks1337

Hmmm... Idac twoim tokiem rozumowania, bede sie upieral, ze taki "Projekt X" (kazdemu chyba znany), nie jest komedia, bo mnie nie bawil.

ocenił(a) serial na 1
Cililing

mozesz tak stwerdzic, to twoje zdanie i nikt nie moze miec na nie wplywu ^^
(sam projekt X jest sredni, strasznie duzo hype'u wokol niego bylo, ale sam film jakos nie zachwycal)

ocenił(a) serial na 10
Shanks1337

ale obiektywnie patrzac Projekt X jest komedia, a Happy Tree Friends jest czarnym humorem, tego nic nie zmieni.

ocenił(a) serial na 1
Cililing

owszem i ja nie moge negowac tego twierdzenia, bo HTF jest przykladem czarnego humoru, ktorego osobiscie nie lubie w takim wydaniu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones