PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37531}

Przystanek Alaska

Northern Exposure
7,7 29 571
ocen
7,7 10 1 29571
7,5 4
oceny krytyków
Przystanek Alaska
powrót do forum serialu Przystanek Alaska

I jakie są wasze wrażenie w odniesieniu do serialu jako całości ? [ ---- SPOILER PONIŻEJ------ + zakończenie]
................................................................................ ..... ...................... .........
Pomijając fakt, że serial był świetny i stworzył niesamowity klimat, do którego wraca się po latach, to po obejrzeniu
wszystkich sezonów, ciekaw jestem jakie są wasze wrażenia?
Szczególnie jak dla mnie - ostatni sezon. Wszystko się rozsypało jak usunęli Joela i zastąpili go innym doktorem.
Jakoś to wszystko potem już się nie kleiło wg mnie. od połowy 6 sezonu, czułem się, jakby ktoś zapalił światło w
teatrze i zaczął wynosić rekwizyty. Rozczarowało mnie to, bo klimat serialu gdzieś się rozpłynął i zostawił jakiś
niesmak. Wiadomo, że wszystko jakoś musi się zakończyć, ale może to nie było zbyt ciekawe i najlepsze
zakończenie? Może twórcy mieli nadzieję na kolejne sezony i zostawili pewne niedopowiedzenia, a może specjalnie
tak zrobiono, aby zostawić dla widza losy bohaterów w domyśle?

ocenił(a) serial na 10
mezzaninefloor

Po części się zgadzam, ale odejście doktora zrobili w sposób mistrzowski. Do Capry się przyzwyczaiłem, ma swój urok:) Nigdy nie byłem miłośnikiem seriali. Do dziś jednak coś tam zobaczyłem. "Zakazane Imperium", "Gra o Tron", "Walking Dead" i takie tam. Owszem są bardzo dobre, jednak "Przystanek" do dziś samotnie sobie krąży po własnej orbicie. Nie było nigdy niczego do niego podobnego i raczej nie będzie. Nie jest to tylko sentyment do czasów dzieciństwa. Ostatnio ściągnąłem sobie wszystkie sezony, gdyż wersja kupna mam wrażenie ma zmienioną ścieżkę dźwiękową i magia znów zadziałała. Teraz robi się seriale dla wszystkich, patrzy się na to, podoba się, ale tej mocy tam nie uświadczysz. Dziesiątki wzruszeń, dreszcze na plecach, poczucie, że świat jest piękny to wszystko tam znalazłem. Wiadomo to utopia, a ja nie jestem fantastą, jednak w tym wypadku robię wyjątek i czasem sięgam po ten narkotyk, totalny odlot bez skutków ubocznych.

ocenił(a) serial na 8
koyaanisqatsi_klos

Na dodatek dla mnie to również wspomnienie czasów, które pamiętam, kiedy ten serial leciał. Gdzieś zawsze zostaje sentyment. Co innego może też wtedy myślałem, inne miałem odniesienie do świata i rzeczywistości, inne problemy (mniejsze ;)) to wszystko sprawia, że dziś ogląda się ten serial z przyjemnością. To podróż wstecz do spokojniejszego świata.

mezzaninefloor

Nie wiem, czy wszystkie odcinki widziałem, ale na pewno większość z nich. Pamiętam, że trafiłem na ten serial zupełnym przypadkiem, a potem już starałem się oglądać go systematycznie. Świetny klimat, zdjęcia i pamiętna czołówka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones