serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Przystanek Alaska

Northern Exposure
1990 - 1995
50m
7,7 29 582
oceny
7,7 10 1 29582
7,8 5
ocen krytyków
Doktor Joel Fleischman otrzymuje swoją pierwszą posadę w miasteczku Cicely na Alasce. Niechętnie nastawiony do nowego miejsca lekarz zaczyna zaprzyjaźniać się z mieszkańcami. Zobacz pełny opis
Przystanek Alaska zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Serial zdobył 2 nagrody Złoty Glob, 9 innych nagród oraz 56 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Akcja rozgrywa się w małym miasteczku Cicely na Alasce, zamieszkałym przez 839 mieszkańców. Przybywa tam ze swoim bagażem doświadczeń młody lekarz dr Joel Fleischman aby odpracować studia medyczne. Niestety jest on z tego faktu bardzo niezadowolony (zostawił w swym rodzinnym mieście narzeczoną, a poza tym nie znosi takich 'dziur'). WAkcja rozgrywa się w małym miasteczku Cicely na Alasce, zamieszkałym przez 839 mieszkańców. Przybywa tam ze swoim bagażem doświadczeń młody lekarz dr Joel Fleischman aby odpracować studia medyczne. Niestety jest on z tego faktu bardzo niezadowolony (zostawił w swym rodzinnym mieście narzeczoną, a poza tym nie znosi takich 'dziur'). W Cicely poznaje Maggie O Connell, pilota samolotu, która wynajmuje mu domek. Wkrótce poznaje też Chrisa 'O poranku' - dj-a lokalnej stacji radiowej, Mauricea - byłego członka NASA, Hollinga i Shelly - właścicieli jedynej knajpy, Eda Chigliaka - miłośnika filmów i przyszłego szamana, Ruth - właścicielkę sklepu, Walta - trapera, czy w końcu swą 'małomówną' sekretarkę Marilyn. Serial zyskał sobie wielką popularność w większości krajów w jakich był pokazywany.

na podstawie
Jerry Stahl (materiały do scenariusza, historia)
studio
Cine-Nevada Productions / Falahey/Austin Street Productions / Universal TV
tytuł oryg.
Northern Exposure
inne tytuły
Po nakręceniu 5 sezonów miała nastąpić zmiana aktora odgrywającego postać lekarza Joela Fleischmana (Rob Morrow). Postanowiono, że od 5 sezonu postać tę będzie odgrywał nowy aktor Paul Provenza, a różnica w wyglądzie między nim a "oryginałem" miała być tłumaczona nową fryzurą doktora. Jednak aby nie urazić fanów Roba Morrowa, scenarzyści postanowili wprowadzić nowego bohatera - lekarza Phillipa Caprę (Paul Provenza).
Elaine Miles otrzymała rolę Marilyn Whirlwind przez przypadek. Towarzyszyła swojej matce na przesłuchaniu w sprawie roli Marylin, lecz przesłuchujący woleli Elaine.
Matka Marilyn Whirlwind (Elaine Miles) jest grana przez jej prawdziwą matkę.
Serial "Przystanek Alaska" pojawił się w naszej telewizji w roku 1993, w szczególnej chwili - przemian ustrojowych. Nagle zrozumieliśmy, że na coś możemy mieć realny wpływ, więc obudziło to inicjatywę i aktywność. Serial pokazywał, jak funkcjonuje mała społeczność, która musi liczyć na siebie, bo wpływ państwa jest niemal nieodczuwalny. I właśnie... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

serial wszechczasów

ocenił(a) serial na 10

Po dwudziestu latach przypomniałem sobie wszystkie 6 sezonów Przystanku. Zajęło mi to kilka miesięcy. Nie żałuję ani jednej godziny spędzonej na oglądaniu. Wciąż jest rewelacyjny. Odświeżający. Jedyny w swoim rodzaju.

I dalej jestem zakochany w tych ludziach i miejscu.

Magia

Ciężko...

ocenił(a) serial na 10

...nawet mi opisać paletę emocji, która towarzyszy mi podczas oglądania każdego odcinka. Już bowiem podczas początkowego intra z napisami, czuję jak moja dusza ulatuje. To celebracja, każda sekunda czy minuta. Zachwycanie się klimatem lat '90, małym miasteczkiem w którym czas się zatrzymał czy niespotykanymi problemami...

więcej

... po latach ten serial nie traci na humorze . Jedyna rzecz która drażni w fabule to postawa Fleishmana. Miał kogoś takiego jak Maggie (już pomijam urodę i jej uśmiech) i ją olał

Kto nie chciałbypowłóczyć się po Cicely, wstąpić na piwdo do Bricka...Ja też o tym od dzieciństwa marzyłam i...udało się :)
Przesyłam zdjęcia dzisiejszego Cicely. Materiał nie jest jakiś super, ale zawsze coś :D
Bardzo gorąco pozdrawiam innych alaskańskich świrów ;)

http://www.zygzakiem.pl/gallery.jsp?name=roslyn

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones