PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103881}

Pszczółka Maja

Mitsubachi Maaya no Bōken
6,8 12 344
oceny
6,8 10 1 12344
7,0 8
ocen krytyków
Pszczółka Maja
powrót do forum serialu Pszczółka Maja

A wiecie, że ja dopiero teraz przeczytałam kto tą bajkę wyprodukował? :D :P Jak byłam mała, to oglądałam Maję, a teraz ogląda ją moja Córka. Ale ja zawsze myślałam, że jest to polska bajka. :D Haha, no nie wiem, taka była polska dla mnie po prostu. :) Ale w końcu dzisiaj z ciekawości tu zajrzałam, a tu proszę - Japonia itp. :P

m4d214

Ja też myślałam, że to nasz bajka. Chyba przez to, że Wodecki śpiewał :D

ocenił(a) serial na 9
m4d214

Koło 96% osób które zapytałam uważa, że to polska bajka.

Katherine_Company

Dziwne, bo większość członków mojej rodziny była przekonana, że to czeska bajka, przez muzykę Karela Svobody.

m4d214

Ja 2 minuty temu dowiedzialam sie ze to nie jest polska bajka!

ocenił(a) serial na 7
m4d214

straciłam dzieciństwo....

ocenił(a) serial na 7
m4d214

no ja całe zycie myslałem ze polska ewentualnie europejska a tu Japan szok w ogole nie przypomina mangi

xbox720

Właśnie kiedy parę lat temu poznałam japońską kreskę to się domyśliłam, że Pszczółka Maja jest z Japonii- widać to bardzo wyraźnie :)

m4d214

:( no szkoda, że nie polska

m4d214

wtf japońska??!!

użytkownik usunięty
m4d214

wow - jestem w szoku.
tym bardziej że te pszczoły mają taką raczej europejską aparycje.
no i te pola, takie polskie się wydawały kiedy Zbyszek Wodecki śpiewał piosenke.
ale ten świat jest mały. okazuje się że w Japoni mają też pszczoły i pola ze zbożem, masakra...

Ten serial to ekranizacja niemieckiej książki dla dzieci, stąd jego europejskość. Pierwsza seria była wyłącznie japońska, druga powstała w koprodukcji z Austriakami i Niemcami.

Dziewczątka z japońskiej mangi też mają europejską aparycję, a już zwłaszcza wielkie oczy, których żółtki pewnie innym nacjom zazdroszczą;-)

ocenił(a) serial na 7
m4d214

A ja przez tyle lat żyłem w świadomości, że to polska bajka. Jednak życie potrafi zaskakiwać :D

ocenił(a) serial na 8
Diabloo797

Jestem w szoku:) Japońska? A ja tak nie lubię obecnych japońskich bajek:):p Też myślałam, że stworzyliśmy coś fajnego, a tu proszę.....taka naiwność:( Ale Maję dalej lubię........bądźmy tolerancyjni,haha:):):p

kinga709

Ale "Spirited Away" lubisz?

kinga709

@kinga709 obejrzyj sobie anime „Wolf's Rain", „Spirited away", „Ruchomy zamek Hauru", „Podniebna poczta kiki" albo z nowszych „Wilcze dzieci" to może zmienisz zdanie nt. obecnych japońskich bajek (chociaż WR trudno mi polecić młodym widzom,tak raczej 16+)

m4d214

Pszczółka Maja i Muminki to japońskie anime.

wikcwik

Muminki japońskie? Od kiedy?

PPWojtek

od 1990 roku

m4d214

Muahaha, fajnie jest niszczyc wam dziecinstwo polaczki ;) A teraz tak na serio, jak ktos jeszcze nie wie, japonskiej animacji tacy amerykanie czy juz na pewno Polacy, do piet nie dorastaja. Oczywiscie, ze polscy producenci musieli sie pozbyc wszelkich japonskich nawiazan, bo przeciez jakby ludzie sie dowiedzieli, przestali by to puszczac dzieciom. Taki mamy tolerancyjny i otwarty kraj.

ocenił(a) serial na 9
MJ_killer

Niczego się przecież nie pozbyto! A dubbing to normalna rzecz w przypadku bajek i filmów dla dzieci.

MJ_killer

Avatar Legenda Aanga i Legenda Korry to produkcje amerykańskie, a mimo to przewyższają wiele japońskich produkcji (czy większość to nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć).

m4d214

No ja właśnie teraz się dowiedziałem, że Maja nie jest polska. Oglądam teraz niemiecki film (Electro Ghetto), gdzie pewien piosenkarz śpiewa po niemiecku Pszczółkę Maję. Zdziwiłem się, myślałem, że jest tylko wersja Wodeckiego tej piosenki :P Okazuje się, że ta piosenka była w kilku wersjach językowych (na pewno w polskiej, niemieckiej i czeskiej), a pierwowzorem pewnie była piosenka w wersji japońskiej, skoro się właśnie dowiedziałem, że to japońskie anime. Tak więc teraz nie mogę powiedzieć że Wodecki stworzył piosenkę o pszczółce Mai. On tylko przetłumaczył tekst i zaśpiewał w ojczystym języku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones