PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10048338}

Punkty zwrotne: Bomba i zimna wojna

Turning Point: The Bomb and the Cold War
7,7 485
ocen
7,7 10 1 485
Punkty zwrotne: Bomba i zimna wojna
powrót do forum serialu Punkty zwrotne: Bomba i zimna wojna

Dawno nie widziałem tak kompleksowego omówienia XX wieku w jakimś programie dokumentalnym. Fajnie zestawić sobie z materiałami z kanału na YouTube ciekawe historie. Bardzo polecam

mateuszzawada666

Niby na jakiej podstawie? Wypowiadają się publicyści, którzy mają zerowe pojęcie o poruszanych zagadnienjach.

ocenił(a) serial na 8
pawel_ohjk

"Tylko publicyści..."? Condie Rice, Tony Blair, Robert Gates... chyba warto jeszcze raz obejrzeć ten serial. Jest też naprawdę dużo informacji, które nie są tajne czy nie zależą od interpretacji tylko już dawno zostały udowodnione i potwierdzone, tylko nie funkcjonują w mainstreamie (amerykańskie testy jądrowe, sytuacja z Kubą, Irak itd. itp.).
Oczywiście nie jest to jakaś pogłębiona analiza, bo okres o którym tu mowa jest zbyt długi, ale pokazuje kontekst i to, że świat nie jest czarno-biały.

vahu_waw

Sory ale jeśli to jest wiedzą szkolna to boję się jaką dysponujesz, poza tym zero metytoryki a dużo tez

ocenił(a) serial na 8
pawel_ohjk

Dla LO taki serial jest jak najbardziej OK. A o moją wiedzę się nie bój, natomiast może popracuj nad jasnym wyrażaniem myśli, bo trochę mało składne te Twoje wypowiedzi.

vahu_waw

Ja nie miałem problemu żeby to napisać. To ty najwyraźniej Ty miałeś

vahu_waw

Ja nie miałem problemu żeby to napisać. To ty najwyraźniej Ty miałeś

vahu_waw

Ja nie miałem problemu żeby to napisać. To ty najwyraźniej miałeś problem z odczytaniem

mateuszzawada666

Powinni puszczać fakt, ale tylko ku przestrodze. Nieciekawy obraz się z tego wyłania. Naiwność, nieodpowiedzialne decyzję. Nie wspominając już o całkowicie niemalże pominiętej roli Polski.

magmagn

Dokument produkowany na cały świat, a w skali całego świata naprawdę wiele Polska ludzi nie interesuje i nie będą w dokumencie nomen omen poświęconego zimnej wojnie i ledwie zahaczającej o teraźniejszy konflikt zbrojny na Ukrainie który jest jej pokłosiem, omawiać tego, że Polacy przez jakiś czas Ukraińcom pomagali, bo to nie jest tutaj kompletnie istotne. 

Jeżeli chodzi o pakiety pomocowe, pomoc militarną i wojskową, to też jako kraj nie jesteśmy w topce i są kraje europejskie które Ukrainie finansowo i militarnie pomogły znacznie więcej od właśnie Niemcy i Wielka Brytania. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones