Ród smoka (2022)
Ród smoka: Sezon 1 Ród smoka sezon 1, odcinek 1
odcinek Ród smoka (2022)

Dziedzice smoka

The Heirs of the Dragon 1h 5m
7,6 4 476
ocen
7,6 10 1 4476
Ród smoka
powrót do forum s1e1

Odkryty hełm.

ocenił(a) serial na 4

Pojedynek na kopie a brat króla zasuwa w odkrytym hełmie? Jeszcze dźga kopią po nogach konia? Ja wiem, że to nie nasze średniowiecze i ówczesne Westeros mogło mieć inne zasady... Ale przecież koń, do tego dobrze wytresowany to majątek. Byle przybłęda (już abstrahując od brata króla) wpada na turniej i ubija komuś konia, celowo kierując w niego kopię? I co innego spaść z konia będąc z niego wysadzonym, a co innego być przez niego przygniecionym bo przeciwnik go zranił.

Fabuła pierwszego odcinka średnia, postacie nijakie, wszystko miało chyba bardziej szokować (poród) niż być na poziomie pierwszego sezonu GoT-u. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej.

ocenił(a) serial na 7
Danaan

Jeśli chodzi o hełm, no to oczywiście, twórcom serialu chodziło o to, by pokazać twarz Matta Smitha. Ale z drugiej strony Daemon jest bodaj jedyną postacią, dla której zasuwanie w odkrytym hełmie jest... wytłumaczalne. Nie chcę tutaj spojlerować, ale on jest po prostu niestabilny emocjonalnie. Ma też pewne tendencje samobójcze (to widać tutaj, a także w odcinku drugim).

Jeśli chodzi o konia, to sęk w tym, że on tego konia jak gdyby nastraszył. On go nie dźgnął. Gdyby zabił konia pod jeźdźcem zostałby zdyskwalifikowany. A przynajmniej taka kara groziła uczestnikowi turnieju kilkadziesiąt lat później. Tymczasem tu jeździec został uszkodzony, ale koniowi nic się nie stało. I podejrzewam, że dlatego Daemon mógł kontynuować. Czy było to cholerne ryzyko, podjęte w sposób nieuzasadniony? Tak, ale tak właśnie Daemon postępuje.

Oczywiście, masz słuszność, iż z postaciami jest tu pewien problem. A mianowicie, to, co widzimy teraz, to najlepsze wydania tych postaci. Postacie wydają się nijakie, gdyż są tutaj całkiem miłe. Nawet Daemon.

ocenił(a) serial na 4
Daikte

Wierze ci na słowo, że koń nie oberwał. Jednak nie przemawia do mnie tolerowanie takich zachowań na turniejach. Już pominąwszy kodeksy rycerskie, których nie znam jeśli chodzi o stworzone przez Martina uniwersum, to takie zagrywki kończyły się często gęsto śmiercią uczestników, a nie o to koronie chodziło. Przecież każdy rycerz w piachu to uszczuplenie możliwości militarnych korony i ich bezpośrednich lordów. Tu nie chodziło o rzeź ale o przedstawienie dla gawiedzi, podnoszenie morale rycerzy, którzy w warunkach pokoju mieli okazję na "poważnie" zobaczyć co to starcie. Więc rozpatruję to z punktu czystej logiki, abstrahując od kodeksów. Po prostu od uniwersum tego poziomu oczekuję stosunków społecznych i gospodarczych również na poziomie.

ocenił(a) serial na 6
Danaan

To i tak nic w porównaniu do Stannisa, który atakował w pierwszym rzędzie BEZ HEŁMU mury Królewskiej Przystani.

ocenił(a) serial na 10
Danaan

Bo Daemon lubi odstawiać takiego figo-fago maczo?

ocenił(a) serial na 4
WhiteDemon

Spoks, więc dziwię się, że Daemon (jeśli to nie jego pierwszy turniej) jeszcze żyje. Odkryty hełm to nie tylko ryzyko oberwania kopią w twarz bezpośrednio, ale np. drzazgą, która przy takim pędzie wbita w tkanki miękkie, nie różni się zbytnio spustoszeniami od kuli karabinowej.

ocenił(a) serial na 10
Danaan

Zdaje się że facet lubi życie na krawędzi;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones