Ród smoka (2022)
Ród smoka: Sezon 1 Ród smoka Sezon 1, Odcinek 8
Odcinek Ród smoka (2022)

Lord Przypływów

The Lord of the Tides 1h 7m
8,4 2 732
oceny
8,4 10 1 2732
Ród smoka
powrót do forum s1e8

W dalszym ciągu jestem pod wrażeniem. Największa tutaj zasługa Paddy'ego Considine, który przyćmił w tym odcinku całą, skądinąd wyśmienitą, obsadę.
Pokazał cały swój kunszt aktorski. A aktorem jest doskonałym, polecam obejrzeć jego inne kreacje aktorskie.
Grande entrée króla do sali tronowej to był majstersztyk. Viserys wreszcie pokazał pazury, czyli coś, na co czekałam cierpliwie od dawna. :)
Paddy wspaniale oddał niejednoznaczność postaci króla, cierpiącego i schorowanego, który jednak znajduje duchową siłę, żeby wesprzeć swoją ukochaną córkę.
Jakkolwiek różnie można oceniać życiowe wybory Viserysa, to jedno trzeba mu przyznać, trzymał się raz powziętej decyzji - nigdy nie odwołał Rhaenyry z pozycji następczyni tronu i do końca życia ją popierał.
Matt też dał popis aktorski w tym odcinku. Przy użyciu niewielu słów, jedynie gestami i mimiką przekazał tak wiele uczuć. Scena, gdy wspierał brata w jego wędrówce do Tronu, a potem nałożył mu koronę na głowę była poruszająca.

Szkoda, że już nie będzie Viserysa w dalszych odcinkach.

Sekwencje scen, gra świateł, zbliżenia na twarze bohaterów targane emocjami, scenografia i muzyka naprawdę zasługują na uznanie w tym odcinku.

Jedynie nie pasuje mi dobór starszych aktorów na dzieci królewskie. Niedobrani aktorzy. A Aemond to krzyczy wręcz "jestem tym złym". A szkoda, bo w książce bardzo lubiłam Aemonda. Nie był tak jednostronny, jakim wydaje się serialowy aktor.


Nihraz

Aemond raczej nie jest bardziej zły od Daemona czy reszty ferajny. Syn Rhaenyry go wkurzył na kolacji a tak siedział cicho i nikomu nie wadził. Ja tam Aemoda lubie bo sie nie pie**oli w tańcu i kozacko wygląda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones