PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647657}

Ray Donovan

8,0 17 853
oceny
8,0 10 1 17853
8,0 2
oceny krytyków
Ray Donovan
powrót do forum serialu Ray Donovan

Sezon 6-ty zamówiony, bez Raya raczej nie przejdzie.

Jak byście zinterpretowali końcówkę? Jako przenośnię? Poszedł za Abby i chciał dołączyć do niej?

Czy faktycznie skoczył do wody? Przy skoku z tej wysokości to samobójstwo.

perun_6

Widzicie w ogóle ten temat? 20 minut od dodania a nie widać go...

perun_6

Widać, nowy temat pojawia się z opóżnieniem. Kiedyś w innym watku założylem dwa takie same, bo ten pierwszy długo się nie pojawiał, a późńiej było dwa :)


Ray non stop chleje, wiec juz nie mysli trzeźwo :D. A serio, zakończenie pozostawia otwarta drogę do sez 6. Ray skoczył z dachu i wpadł do wody ( czyli jest szansa, ze przezyje), a nie upadł na asfalt ( wieksze prawdopodobieństwo śmierci)

Sam w sobie sezon 5 najgorszy, za duzo melodramatów, to nie to co było wczesniej, dynamiczna akcja, ciemne interesy , gdy czekało sie na nowe odcinki, a w tym sez, ogladałem przez ''zasiedzenie''.

ocenił(a) serial na 8
Hans_Kloss

To zawsze był serial opowiadający o rodzinie i w 5. sezonie poświęcono temu najwięcej miejsca. Być może retrospekcje z Abby nie były do końca strzałem w dziesiątkę, ale jej wątek wpłynął znacząco na relacje Raya z córką i Terrym, oraz najbardziej na samego Raya. W sumie to Abby trzymała całą tę destrukcyjną rodzinę w kupie, a kiedy jej zabrakło, wszystko zaczęło się sypać, każdy praktycznie działał oddzielnie i ponosił same porażki. Bardzo mnie cieszy, że nie oglądaliśmy kolejny raz, jak Ray z czyjąś pomocą rozmontowuje mafię albo doprowadza do upadku jakiejś hollywoodziej szychy, bo to już byłoby śmieszne. Mi się wydaje, ze ostatnią scenę należy traktować bardziej symbolicznie, a nie dosłownie. Ray pierwszy raz zamordował na zlecenie klienta, nigdy wcześniej tego nie zrobił, zaliczając w ten sposób symboliczny upadek, do tego należy dodać, że jego kariera w L.A. dobiegła końca, a on nie ma przy sobie już nikogo.

Mausner

Schemat zachowany, także w 5 sez doprowadził Ray do upadki szychy z Hollywood wlasnorecznie zabijajac. Tak jak wspominalem w innym wątku, brak pomyslow . Pojawia sie jakiś problem to obarczają winą Mickey'a. Ktoś wychodzi z wiezienia/oczyszczany jest z zarzutów, ale idzie siedziec Mickey.

NIe lubie retrospekcji w zadnym filmie czy serialu, wiadomo już co sie stalo.

ocenił(a) serial na 10
perun_6

Mam nadzieję, że nie będzie szóstego sezonu, choć uwielbiałam ten serial, bo cóż może nam zaoferować nowy sezon, naciągnięte zmartwychwstanie, płatnego zabójce, jakąś nową panią Donovan?

ocenił(a) serial na 8
joanbielsko

No to się zawiedziesz, bo 6. sezon został zamówiony prawie 2 tygodnie temu.

Mausner

Dokładnie tak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones