PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647657}

Ray Donovan

8,0 17 813
ocen
8,0 10 1 17813
Ray Donovan
powrót do forum serialu Ray Donovan

Sezon 6ty - zakończenie

ocenił(a) serial na 8

Zakończenie totalnie nietypowe. Cała akcja skumulowała się i miała swoje ujście w epizodzie 6x11 czyli przedostatnim dzieki temu ostatni odcinek był spokojny, refleksyjny i w piekny sposób domykający wszystkie wątki. Ta scena wspólnej kolacji kiedy wszyscy Donovanowie się zebrali włącznie z Mickiem śpiewali, rozmawiali i śmiali sie razem była 100 razy lepsza niz jakieś pełne akcji krwawe rozliczenie, Po prostu po tym całym syfie co przeszły te postacie ta scena zagrała idealnie, Sezon oczywiscie jest raczej przeciętny na tle innych. Ewidentnie Cały sezon Ray dochodził do siebie i nie był tym Terminatorem jakiego znaliśmy z poprzednich sezonów. Lecz wg mnie potrzebny był taki sezon żeby postac mogła wlasnie przejsc khatarsis i wrócic odmieniona. Zaś samo zakończenie tak jak mówiłem moim zdaniem było ukoronowaniem wszystkich cierpień Donovanów. Równie dobrze mogła by to byc również scena końcowa serialu wgl i jak najbardziej wg mnie by zagrała w takiej roli.

mordarg

Ostatni odcinek to totalna porażka. Bridget tnąca zwłoki piłą spalinową - litości...

ocenił(a) serial na 9
sibilianspirit

I tekst - "zmyj tą krew, zakładaj kiecę i idziemy wziąć ślub" :D Totalne przegięcie.

ocenił(a) serial na 9
sibilianspirit

To Donovanówna z krwi i kości...Każdy z nich ma kogoś na sumieniu i otarł się ( albo zaliczył ) więzienie. Nieodrodna córka Raya i Abby ( która zrobiłaby to samo- stanęłaby po stronie swojej rodziny ze wszelkimi konsekwencjami, do końca)...A co miała zrobić ? Rzucić focha i wybiec z płaczem ? Straciła już matkę a ojca i wujków kocha...Zrobiłaby dla nich wszystko i to zrobiła. Odcinek rewelacyjny.

kasiach_filmweb

Psychologia koleżanko, tam jest zarys psychologiczny psychopaty, rozumiem obłąkaną ciotkę, starego Micka który jest zabójcą i kryminalistą itd, ale ona jest w tym serialu wrażliwą dziewczyną, pokochała maślaka chorego na raka i nie chce dla nich takiego życia jakie prowadzi ojciec z wujkami. Dokonała się zbrodnia, ok, jest silną dziewczyną, Donovan z krwi i kości, poradzi sobie z tym psychicznie i pójdzie dalej ale tutaj mamy zaserwowaną Bridget porcjującą bez uczuć ciała i przechadzającą się w ich krwi zajadając tym samym kanapki + ciotka która dokonuje dekapitacji do wiadra, sorry ale to jest kpina z widza. Finał bardzo marny ogólnie, dobry wujek Burmistrz wszystko załatwia, kij że zginęło kilku policjantów a Buncha zwinęło FBI, ślub Bridget itd. Mam nadzieję że 7 sezonu nie będzie a szkoda bo myślałem że na samym końcu będzie jakieś przesłanie, coś co skłania do zastanowienia się do czego prowadzi takie życie jak chociażby w Breaking Bad.

sibilianspirit

masz rację - totalnie niewiarygodne te zakończenie. schemat ten co zawsze: zabijamy wszystkich a później nikt (policja, dziennikarze, politycy itd) już się tym nie interesuje. Bridget nosząca kanapki i ćwiartująca zwłoki z uśmiechem - scena kompletnie jakby z innego serialu, filmu - jakby jakaś parodia horroru. szczerze myślałem, że to Smitty przysnął ze zmęczenia, emocji i śnią mu się koszmary, i że zaraz się obudzi

ocenił(a) serial na 9
sibilianspirit

7 sezon będzie. Nie chcesz - nie oglądaj...kolego. I nie każdemu musi się podobać to co innym. Ty wyraziłeś swoją opinię, ja swoją. Bez wdawania się w tajniki psychologii bo to absurd gdy piszemy o serialu który zawsze był dość brutalny... Nie mam grosza empatii do zabitych gliniarzy - może dlatego uważam, że koniec był świetny. Nawet się trochę uśmiałam w poczuciu że to jednak fabuła.

kasiach_filmweb

Spoko, też obejrzę 7 sezon koleżanko. Nie ma się co spinać, tak jak piszesz, każdy patrzy inaczej na pewne tematy.

ocenił(a) serial na 8
kasiach_filmweb

Dokładnie niech każdy wyrazi swoją opinię i szanuje opinię drugiej osoby. Wydaje mi się że Ray'a motłoch nie ogląda tylko poważne osoby które wiedzą czego chcą także prosił bym o wstrzymanie

kasiach_filmweb

Będzie sezon 7 i bardzo dobrze .

ocenił(a) serial na 8
sibilianspirit

Ale to jest racja. Bridget bez mrugnięcia okiem tnąca zwłoki jest wg mnie przegięciem. Co innego gdyby posiadała juz doświadczenie zwiazne z GORE - ale nie posiadała. Więc jak by "silna babką i niezależną" nie była po przejściach to jednak cięcie zwłok piła mechaniczna to jest trochę co innego xD. No ale dobra jestem w stanie na to przymknąć oko.

sibilianspirit

Ja też tego nie kupuję. Z drugiej strony rozumiem to tak, że musiała jakoś odreagować porwanie na oprawcach....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones