PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=634964}
7,8 7 081
ocen
7,8 10 1 7081
6,7 3
oceny krytyków
Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza
powrót do forum serialu Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza

Świetny

ocenił(a) serial na 10

Na palcach jednej ręki mógłbym policzyć tytuły seriali, których najnowsze odcinki były przeze mnie wyczekiwane z taką niecierpliwością jak Ripper Street, bardzo dobrze dobrani aktorzy i ciekawa fabuła osadzona w XIX-wiecznych realiach sprawia, że aż chce się oglądać.

ocenił(a) serial na 10
JTotaku

Jestem dopiero przy drugim odcinku i skłaniam się ku opinii iż to faktycznie udany (może nie epokowy, przełomowy) serial. Dobra obsada (Flynn) w dość charakterystycznych rolach, bardzo fajnie oddany klimat Londynu (dzielnica biedy), czuć "Wiatr Zmian" z racji techniki, stare zderza się z nowym etc. Serial się rozkręca, a jako iż nie ma póki co zbyt wielu odcinków (Typu 10 serii po 20) warto się z nim zapoznać.

JTotaku

Jeżeli mógłbyś policzyć to poproszę. Może któregoś nie oglądałem a warto.

ocenił(a) serial na 10
ggesc

"Zakazane Imperium", "Wikingowie", "Gra o Tron", "Breaking Bad", "Rzym", Pozdrawiam.

JTotaku

a gdzie Rodzina Soprano, Homeland, House of Cards ?

ocenił(a) serial na 7
JTotaku

chciałam założyć podobny temat!! Zwłaszcza teraz po nowym odcinku drugiego sezonu. Pierwszy sezon oceniłam 7/10, bo podobał mi się klimat, sprawy kryminalne i ogólnie duży plus, mimo że seriali specjalnie nie lubię. Drugi bije pierwszy na głowę!!! Dlaczego bardziej mi podchodzi? Bo mamy mniej smutnej miny, Mrs Reid a więcej problemów społecznych. Problemy społeczne, czyli myślę tu o wszystkim z czym WB się mierzyła w tym czasie, mamy heroina, imigracja z Azji, związki zawodowe, emancypacja (powolna) kobiet, Irlandia, genetyka, eugenika, elektryczność... Widziałam zwiastun , gdzie ma się pojawić związek homoseksualny. No po prostu pełen serwis ciekawych wątków, które dopełniają ciekawe sprawy kryminalne, tworząc świetny obraz WB końca XIX wieku. Po prostu super! Pozdrawiam :)

peirsol

SPOILER













U was Joseph Merrick tez wzbudził współczucie do tego stopnia, że nie chcieliście aby zginął?

ocenił(a) serial na 10
elensil20

niestety :( co gorsza sam shine byl dla mnie tak dobra postacia, ze nie chcialam, zeby cos mu sie stalo ;d

ocenił(a) serial na 10
elensil20

Tak właśnie powinno to działać, aby postacie w serialu (filmie) wzbudzały emocje radość, smutek, nienawiść i "Ripper Street" ma takich postaci od groma, a nie jakieś sztuczne, sterylnie wykreowane nie wiadomo co.

Tak swoją drogą. Czy komuś jeszcze nie podoba się polski podtytuł? dla mnie prosty i bez sensu tak jak "American Pie: Sprawa dowCipna" czemu oni nam to robią? Pozdrawiam

JTotaku

Wiesz.. Mogło być gorzej. Jak na przykład "Rozpruta ulica"

ocenił(a) serial na 10
SanAngle

Hehe fakt:D

ocenił(a) serial na 9
JTotaku

serial jest genialny!! :) co prawda niedawno go zauwazylam,ale oba sezony objerzalam prawie jednym tchem, mam nadzieje,ze bedzie dalsza kontynuacja sezonow...

użytkownik usunięty
JTotaku

Dla mnie takim serialem była np rodzima produkcja "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy" . akcja dzieje się w XIX wieku także doklejane brody na porządku dziennym.

JTotaku

mega serial!!! polecam :)

ocenił(a) serial na 7
JTotaku

SPOILER









kończe pierwszy sezon. podoba mi sie, chociaż szczerze mówiąc liczyłem na jedną historię w ramach sezonu (takie "the killing" tylko w realiach XIX Anglii), a tutaj jeden odcinek, to jedna niezależna sprawa, można ogladać serial jak się chce. żadnej kontynuacji z odcinka na odcinek.

n_egate

Jeśli zakończyłeś przygodę z tym serialem na pierwszym sezonie, to polecam drugi, który jest zdecydowanie lepszy i tam już wątki kontynuowane są w kolejnych odcinkach (choć są też prowadzone oddzielne sprawy w paru odcinkach). Dużo większy ładunek emocjonalny, tak samo fantastyczne zdjęcia i ten świetny akcent :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones