Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza
powrót do forum 4 sezonu

Czy wiadomo coś o sezonie 4? Kocham ten serial... Nie chcę, żeby się skończył!

ocenił(a) serial na 9
asia21_84

Dzisiaj wyczytałam, że Amazon Prime zamówił kolejne 2 sezony :D

Esmella

Dzięki! Oby tak było :-)

asia21_84

Przecież ostatni odcinek 3 sezonu ewidentnie pokazuje,że to już jest koniec.Bez Reida,Susan,Besta i Homera,to już będą tylko popłuczyny...

ocenił(a) serial na 10
pawelk1504

Dokładnie. Wskrzeszenie serialu to był cud, który zaistniał dzięki fanom.
Najważniejsze wątki się domknęły, bohaterowie dostali godne zakończenie...
Oczywiście sięgnę po ciąg dalszy, ale boję się, że to będzie jakaś zombie kaszanka

kostekzary

Dokładnie-zwłaszcza,że moim zdaniem twórcy wyciągnęli w ostatnim sezonie maksimum z serialu.Po słabym II sezonie-III był na wysokim poziomie.A jeśli faktycznie pociągną dalej,to tylko dla zysku i można ,,gdybać'' co będzie-Drake i nowi bohaterowie,ale wątpię,by Reidowi,a zwłaszcza Homerowi,który był motorem tego serialu dorównali...

ocenił(a) serial na 10
pawelk1504

Zawsze mogą poruszyć tytułowy temat ;]

kostekzary

Też o tym pomyślałem,ale dla mnie tak,jak napisałem wcześniej motoren serialu był Homer,a zwłaszcza jego ,,dedukcja'',jak i doświadczenia ,,laboratoryjne''.Choć pewnie dla świetnej scenerii XIX w. Anglii,to kontynuację obejrzy się...
A twórcy pewnie nie spodziewali się sukcesu 3 sezonu,bo pewnie dziś inaczej wyglądałby jego scenariusz.No chyba,że po prostu powstaną odcinki tak jak napisałeś poruszające główny temat toczące się w tym samym czasie,co sprawy pokazane w 3 sezonach,czyli będą szukać ,,Rozpruwacza'',a rozwiązywać przy okazji inne zagadki kryminalne.I to chyba jedyne wyjście,by wszystkich bohaterów zobaczyć w kolejnych sezonach.Jeśli tak byłoby,to może być bardzo ciekawie...

ocenił(a) serial na 7
pawelk1504

Akurat Amerykanin może pojawić się w kolejnych sezonach. Na pewno nie został oskarżony o zbrodnie Susan. Wątpię czy w ogóle o cokolwiek go oskarżono. Susan prawdopodobnie żyć będzie do narodzin dziecka, bo do tego czasu władze odczekają z egzekucją. A to kilka miesięcy i różne scenariusze w tym czasie mogą się zrealizować.
Nawet Reid nie zginął... mimo nekrologu napisanego przez Besta.

per333

Mogą jeszcze pociągnąć serial między drugim i trzecim sezonem, często w ostatnim sezonie pojawia się luka czterech lat

kikarto

Pozatym wymyślą jakąś głośną zbrodnie, Reid powróci bo będzie mu się nudziło na emeryturze, taki człowiek który życie oddaje za pracę nie odchodzi na zawsze ;)
Susan będzie dalej żyła ponieważ jest w ciąży, no i jak by nie było nie zabiła Reid,tylko będzie brakowało bez jedno uchego pisarzy :P

per333

Ale skąd założenie, że Susan dostała karę śmierci? Współpracowała z policją i myślę, że czeka ją więzienie. Szczególnie za tą wersją przemawiają też słowa Jacksona skierowane do Drake'a - "teraz musisz zdecydować". Myślę, że właśnie chodziło o Susan i Drake raczej nie skaże jej na śmierć.

ocenił(a) serial na 7
pawelk1504

Reid i Matthew nie zginęli...

per333

A gdzie napisałem,że Reid i Matthew zginęli???

ocenił(a) serial na 7
pawelk1504

Wydawało mi się, że zakładasz, że Reid i Jankes nie pojawią się w następnym sezonie. A tymczasem tylko Best zginął i "ostatecznie" zniknął, wszystkie inne postacie teoretycznie mogą się pojawić ponownie.

pawelk1504

Ojej :( Lubię ten serial. Bardzo. Zdziwiona byłam wielce, że go skasowali po 2-gim sezonie. I dziś obejrzałam finałowy odcinek 3-ciego. I jak dla mnie, wygląda jak zakończenie (smutek wielki). Bo faktycznie jeśli będzie kontynuacja, i zostanie tylko Jerome Flynn to słabo to widzę.

iwoonisowy

a gdzie można obejrzeć 3. sezon?

mwop

http://www.tvseriesonline.pl/ripper-street/

iwoonisowy

DZIĘKUJĘ

pawelk1504

Jednoznacznie usunięto tylko postać Reida, a bez niego serial ciągle byłby w porządku (ten odcinek w którym leżał w śpiączce był b. dobry). Ok, dość jednoznacznie usunęli też Susan, ale mam nadzieję że by ją wyciągnęli jakoś - w końcu odciski palców nie były w XIX w. dowodem. No i to niesprawiedliwe, Reidowi odpuścili morderstwo;)

mwop

Tylko,że przeciwko Reidowi nie było żadnych dowodów,a zeznania Drake i Homera były jasne-zabił we własnej obronie.A podejrzewający prawdę Nadkomisarz wobec tego,że zabity przetrzymywał tyle lat córkę Reida po prostu odpuścił wnikliwe wyjaśnienie sprawy...
Susan w celi była już w koszuli skazańca idącego na śmierć,a odpuszczenie jej wyroku,gdzie była współwinna śmierci tylu osób byłoby raczej śmieszne,a nie dobre dla serialu...
Raczej jedynym wyjściem dla kontynuacji serialu jest,tak jak napisałem wcześniej zajęcie się wątkiem Kuby Rozpruwacza,a przy okazji 3 bohaterów rozwiązuje kolejne zagadki.Nie zapominajmy,że zabity też został Best,a mimo,że był postacią drugoplanową,to też ważną dla serialu...
Ale,jak to mówię POŻYJEMY-ZOBACZYMY...

ocenił(a) serial na 8
pawelk1504

Z tym że ona była w ciąży, więc chyba nie powieszą jej przy nadziei.

pawelk1504

racja, trochę myślę życzeniowo, bo serial dobrze zagrał na moich uczuciach - bardzo mnie uwiera skazanie Susan, wydaje mi się niesprawiedliwe;) Ale - w gruncie rzeczy za katastrofę obarczono jej nieżyjącego prawnika, osoby które mogły by ją obciążyć - jej ojciec, Best - nie żyją. Wystarczyłoby milczenie 3 głównych bohaterów, a biorąc pod uwagę jej współpracę w ostatniej scenie, działalność fundacji, ciążę i beznadziejną sytuację życiową to byłoby sensowne. Ale wydaje mi się, że serial pójdzie dalej bez Susan, natomiast czytałam że aktor grający Reida wróci do serialu.

mwop

Zobaczymy co będzie,a jeszcze co do Susan(ja jej nie żałuje)-nieułaskawiaj jej tak,bo strzelała też do Reida,jak i oszukała go z córką i z kasy splamionej krwią niewinnych,a skradzionej z pociągu w pełni korzystała.I nie można też zwalać wszystkiego na jej prawnika,bo dobrze wiedziała,jak on działa...

pawelk1504

nie twierdzę, że jest niewinna - w tym serialu fajne jest to, że zbrodnie popełniane często są nie z powodu "zła", ale chorego systemu i chorej obyczajowości. Nieźle pokazali, że jeden wypadek nakręca spiralę i Susan kompletnie nie potrafiła jej zatrzymać, gubiąc się w tym. Zwyczajnie uważam, że krycie jej przez znajomych nie byłoby bardziej nieuczciwe niż krycie Reida fałszywymi zeznaniami. No, ale trzeba poczekać na jakieś oficjalne doniesienia.

mwop

No i co sądzisz o 4 sezonie-ja obejrzałem na razie pierwszy odcinek i nie wierzyłem oczom,że trwa...130min.I niby było w nim wszystko ok,tylko końcówka trochę banalna...

ocenił(a) serial na 10
pawelk1504

Powiedz gdzie oglądałeś ? :D

asclifford7

Napisy do odcinka są na N A P I S Y PL 24,a odcinek znalazłem na P I R A T E B A Y.Ale pewnie na gryzoniu też jest....

ocenił(a) serial na 10
pawelk1504

Dzięki.

ocenił(a) serial na 7
pawelk1504

Susan jest w ciąży. Być może wyrok już zapadł, ale muszą czekać z egzekucją do narodzin dziecka...

pawelk1504

W koszuli skazańca idącego na śmierć?? Była w koszuli, którą zakładano więźniom, także tym, którzy mieli zostać przetransportowani do więzienia na odsiadkę - i tylko to jest faktem. Założenie, że została skazana na śmierć jest grubą nadinterpretacją.

Muireann_

To raczej nieuważnie oglądałeś serial,bo było kilka scen z przewożeniem więźniów-skazańcy na śmierć byli przewożeni właśnie w długich białych koszulach,a skazani na odsiadkę w cywilnych ciuchach.

ocenił(a) serial na 7
mwop

Nawet postaci Reida nie usunięto jednoznacznie. On nie zginął, wyjechał tylko nad morze z córką. Nekrolog Besta "odczytany" na końcu napisany został przez dziennikarza wtedy gdy Reid był w śpiączce. Inspektor wyszedł z tego przecież.

ocenił(a) serial na 7
pawelk1504

Czy możesz mi wytłumaczyć dlaczego jesteś pewien, że nie będzie Amerykanina oraz samego Reida? Żaden z nich nie zginął. Susan otrzymałaby karę śmierci, to jasne, ale jest w ciąży. Nie wiem jak stanowiło wtedy prawo, ale bardzo możliwe, że czekali z egzekucją do narodzin dziecka. A to daje kilka miesięcy. Amerykanin nie może być o te same zbrodnie oskarżony. W zasadzie o nic nie może być oskarżony, poza ukrywaniem wyników swojego wewnętrznego śledztwa.

per333

To po kolei
-Susan-siedzi w celi ubrana w taką samą długą bialą koszulę,jak kilka odcinków wcześniej idąca na wykonanie kary śmierci kobieta ukrywająca się przez wiele lat pod postacią mężczyzny.Wątpię też,by z osobą,która była współodpowiedzialna za śmierć tylu osób zwlekano z egzekucją zwłaszcza,że to jest Anglia i XIX wiek...
-Reid-jego stan zdrowia po postrzale co jest wielokrotnie pokazane nie jest delikatnie pisząc za dobry,więc w końcu poświęci resztę życia ukochanej córce,a znamienna scena związana z jego odejściem z policji jest pokazana w końcówce serialu w jego biurze,gdy życzy Drake powodzenia i ten po wyjściu Reida rozsiada się na jego krześle...
-Amerykanin-trudno całkowicie zinterpretować końcówkę,ale słyszymy dzwięk przekręcanego klucza w zamku po jego dobrowolnym wejściu do celi Susan.I jak zinterpretować też słowa,które mówi do niej-,,na dobre i na złe''???
Dla mnie takie zakonczenie losów bohaterów przez twórców serialu jest idealne,ale kto wie,jeśli zrobią kolejny sezon,jaki wydarzenia obiorą obrót sprawy,a różne cuda wymyślali już twórcy filmów dla uratowania bohaterów filmów...
POŻYJEMY-ZOBACZYMY...
-

ocenił(a) serial na 7
pawelk1504

Przede wszystkim pamiętajmy, że podobno zamówiono kolejne sezony. Gdyby tak nie było, nie byłoby tej dyskusji. Serial miałby swoje zakończenie. Ale kolejne sezony sprawiają, że na zakończenie dopiero poczekamy.
W Wielkiej Brytanii przełomu XIX i XX wieku obowiązywało prawo. Zapominasz o tym, albo uważasz, że akcja tego serialu toczy się w wieku XI. Jeśli tak uważasz, to się mylisz. U progu XX wieku nie zabijano kobiet w ciąży. Z tego co się orientuję, czekano na egzekucję do czasu rozwiązania a dziecko oddawano rodzinie albo instytucji.
W tym serialu jest pewien skrót - nie pokazuje się procesów. Ani więzień. To wygląda tak jakby po opuszczeniu posterunku policji oskarżony od razu trafiał na szafot. Tak na pewno nie było. Nawet jeśli Susan już skazano w jakimś niepokazanym procesie, to - jak wspomniałem - egzekucja na dziecku nie nastąpi. W tamtej Anglii nawet aborcja jest przestępstwem.
Reid - co z tego, że jest chory? To nie ma żadnego znaczenia. Już podobno zaanonsowano, że aktor wróci do serialu, jest w końcu jego głównym bohaterem. I to ostatecznie Twoje rozważania podważa.
Amerykanin? Raczysz sobie żartować? To, że siedzi sobie z Susan w jej celi na posterunku policji nie oznacza, że nie działa brytyjskie prawo. Nie ma tak, że możesz sobie zażyczyć zawiśnięcia obok ukochanej. To byłoby istne kuriozum. Policjanci pozwalają mu z nią przebywać, to nic dziwnego, ale proces nie odbywał się na Amerykaninie, nie jego dotyczy wyrok.

per333

Zarzucasz mi-,, Zapominasz o tym, albo uważasz, że akcja tego serialu toczy się w wieku XI. Jeśli tak uważasz, to się mylisz.''-a sam napisałeś totalną bzdurę z ,,SZAFOTEM'',gdyż został on w Anglii zakazany kilkanaście lat wcześniej,niż czas akcji toczący się w serialu ...
Co do ,,egzekucja na dziecku''-raczej to byłaby na dziecku nienarodzonym i jest to jednak różnica.Poza tym nie znalazłem wzmianki,że pod koniec XIX wieku w Anglii na kobietach będących w ciąży kara śmierci była zakazana,tylko wzmianką,że zakazano dopiero pod koniec XIX wieku kary śmierci na osobach małoletnich, choć dopiero po pierwszej wojnie światowej dolną granicę wieku skazańca podniesiono do 18 lat-więc ciekawie wyglądało,to prawo w Wielkiej Brytanii przełomu XIX i XX wieku...
Co do kolejnych sezonów-kompletnie nie rozumiem dlaczego uważasz,,że to będzie kontynuacja dalszych losów bohaterów,bo,jak już napisałem zrobiono bardzo dobre zakończenie serialu.Teraz idealnym strzałem,a o czym już tu było pisane będzie postawienie główny nacisk na śledztwo w wykryciu Kuby Rozpruwacza,a przy okazji 3 bohaterowie będą rozwiązywać inne przestępstwa.Co też miałoby wpływ na inne postacie-Susan i Besta...
PS.Co do Reida śmiesznie brzmi ten Twój wpis-
,,Reid - co z tego, że jest chory? To nie ma żadnego znaczenia. Już podobno zaanonsowano, że aktor wróci do serialu, jest w końcu jego głównym bohaterem. I to ostatecznie Twoje rozważania podważa.''
Więc powtórzę jeszcze raz- po pierwsze Reid odszedł z policji,po drugie wyjechał z córką i nie wiadomo na jak długo i czy w ogóle mieli powrócić do Whitechapel,a po trzecie jednak stan popostrzałowy i to,że porusza się przy pomocy laski ma jednak duże znaczenie...
I na koniec wszelkie dywagacje na temat 4 i 5 sezonu i obsady są w tej chwili po prostu śmieszne,więc jeszcze raz przeczytaj co napisałem na końcu poprzedniego postu...

ocenił(a) serial na 7
pawelk1504

Słowo "szafot" pojawia się w serialu, ale być może był tylko przenośnią. Rzeczywiście wykonywano karę śmierci przez powieszenie (w wojsku przez rozstrzelanie). Nie ma to jednak żadnego znaczenia dla naszej rozmowy.
Jeśli chodzi o egzekucję na kobiecie w ciąży. Nie mam odpowiednich monografii pod ręką, ale naprawdę nie zakładam, że u progu XX wieku w kraju zachodnim było to dopuszczalne. Z drugiej strony w tej produkcji sporo jest "skrótów", nie jest to serial drobiazgowo trzymający się realiów.
Z tym Reidem to w ogóle nie rozumiem o czym mówisz. Ja Ci mówię, że on żyje i jego powrót do serialu jest możliwy, a Ty coś o tym, że jest okaleczony i nad morzem z córką. Nie takie "powroty" w serialach widziałem. Ponadto jeden z producentów potwierdził udział tego aktora w kolejnej odsłonie serialu. Nie kwestionuje się faktów,chyba, że to tylko niepotwierdzona plotka krążąca w necie.
Nie wiem co Ty się tak uczepiłeś Kuby Rozpruwacza. Nikt nigdzie nie mówi, że ten wątek powróci. To tylko spekulacje.
Ostatecznie interesują mnie tylko fakty. Ja nie mam pewności, że serial powróci. Nie ma OFICJALNEGO potwierdzenia tej informacji. Ale jeśli powróci to na pewno bazować będzie na tych samych trzech głównych postaciach co dotychczas.
Jedyne z czym się zgodzę, to ze stwierdzeniem, że w zasadzie serial otrzymał swoje zakończenie, dość satysfakcjonujące. Z jakimiś tam niedopowiedzeniami. I gdyby nie było kontynuacji specjalnie cała historia by na tym nie ucierpiała, bo można byłoby ją uznać za zamkniętą...

ocenił(a) serial na 10
per333

Już w wieku XVIII pojawia się powszechnie znany casus Mary Read i Anny Bonny, którym wstrzymano egzekucje do czasu rozwiązania. Anna nawet uzyskała ułaskawienie.

ocenił(a) serial na 7
Martin von Carstein

Zatem spór rozstrzygnięty. Susan nie zostanie zabita, dopóki nie urodzi dziecka.

per333

Moim zdaniem wcale nie musi zostać skazana na śmierć, bo współpracowała z policją, aby doprowadzić ich do zatrzymania ojca.

pawelk1504

Ale Reid i Homer będą w serialu, w końcu Homer to kluczowa postać. Susan pewnie będzie rzadko pokazywana, pewnie tylko wtedy jak ją Homer będzie odwiedzał. No Besta niestety już nie zobaczymy. Ale liczę na to, że odcinki czwartego sezonu będą nadal tak ze sobą powiązane jak odcinki 3 sezonu.

Pijany_Mistrz

Zgadza się,że Homer i Reid to kluczowe postacie.Tylko ciekawe,jeśli będą to DALSZE losy bohaterów,jak twórcy wybrną z całkowitego odejścia z policji Reida-możliwe,że zostanie wzorem Whichera prywatnym detektywem i co z Homerem,bo wg, mnie,jak zresztą pokazane to już wcześniej pewnie zacznie pić albo pojawi się,jakiś poważny przestępca i Homer dostanie propozycję-jeśli pomoże w schwytaniu,to wpłynie to na złagodzenie wyroku Susan...
Więc możemy tylko ,,gdybać''.Poczekajmy,a zobaczymy,bo na razie można tylko znaleźć,że do obsady dołączy kilka znanych twarzy...

ocenił(a) serial na 8
pawelk1504

Jestem na świeżo po obejrzeniu ostatniego odcinka 3 serii.
Homer nie jest o nic oskarżony. Sprawa postrzelenia Reida dla niego nie istnieje. Wynika to z rozmowy Reida z Susan. Wszystko zalezy od Drakea. Prawdopodobnie wyłgają ją również z tych 55 ofiar katastrofy. Susan nie jest skazana. Ona jest oskarżona. Ktoś przytoczył argument "białej sukienki", jaka miała na sobie. Przypominam, że arystokratka w którymś odcinku, zanim przyznała sie do winy, tez została w nią odziana.
Mozliwe, że wróci sprawa Rozpruwacza, a wraz z nia Reid w roli konsultanta

purchawkapuknieta

Poczekamy jeszcze trochę i przekonamy się co twórcy wymyślą,choć Besta na pewno nie wskrzeszą,a zastąpią go kimś nowym i jeszcze bardziej wścibskim,by widzowie o poprzedniku szybko zapomnieli...ważne,że kręcą dalsze odcinki...

asia21_84

Kręcą następne sezony. Mieszkam w Bray niedaleko Dublina i widziałem jak kręcili.
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
asia21_84

Jest już zwiastun czwartego sezonu :)
https://www.youtube.com/watch?v=5SdmJ5x85pc

ocenił(a) serial na 8
asia21_84

Chciałbym tylko zaznaczyć, że oglądalność ściągniętych odcinków się nie liczy, a jedynie ta w TV :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones