PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836721}

Rodzina

The Family
5,5 555
ocen
5,5 10 1 555
Rodzina
powrót do forum serialu Rodzina

Film ujawnia to, co nowiną żadną nie jest - że tam, gdzie rozgrywa się Wielka Polityka, nie wszystko jest takie, jak przedstawia się to nam - obywatelom. A także, iż elity, zwłaszcza podstarzali, tłuści, biali panowie, mieniący się chrześcijanami, oraz "obrońcami wartości", uzurpują sobie prawo do uważania się za "wybrańców bożych" i rządzenia nami, motłochem (gdzieś pada nawet w dokumencie to słowo). Nihil novi, jak świat światem władza wmawia nam, że jest z pomazania Boga - takiego, czy innego. Co mnie natomiast zastanawia, to czy oni naprawdę w to wierzą, są tak głupi, naiwni, rozleniwieni myślowo, czy tak cyniczni i aroganccy. Podejrzewam to drugie, przynajmniej u znacznej większości. Zwłaszcza, kiedy powołują się na ukochanego przez Boga chrześcijan Króla Dawida i Batszebę, by usprawiedliwić swoją zdradę małżeńską...

Lady_Lazaruss

Zbyt dużo jest dowodów na to aby wątpić, że "obrońcy wartości" są w tak naprawdę cyniczni, chciwi i aroganccy. Spójrzmy tylko wokół siebie i nie będzie wątpliwości.

ocenił(a) serial na 7
dario1973

Generalnie tak, to prawda. Zastanawiałam się tylko nad tą konkretną organizacją, bo nic o nich nie wiem, poza tym dokumentem, który choć dobry i stara się być obiektywny (przedstawia i opinię tytułowych bohaterów i ich oponenetów), to jednak trzeba być mało bystrym, żeby pomyśleć, że są oni przedstawiani jako pozytywne ugrupowanie. Dla mnie to prawdę mówiąc przerażające, Wielka Polityka tak czy tak jest brudna, a do tego zmanipulowana przez jakieś nawiedzone sekty religijne, na czym opiera się ten świat?!

ocenił(a) serial na 1
Lady_Lazaruss

"biali" xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones