miniserial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
miniserial

Rozważna i romantyczna

Sense and Sensibility
2008
1h
7,7 5 290
ocen
7,7 10 1 5290
Anglia, XVIII wiek. Po śmierci męża wdowa i jej trzy córki zostają pozbawione majątku, przez co muszą przeprowadzić się do skromnego domu na wsi. więcej mniej
Rozważna i romantyczna zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

"Rozważna i romantyczna" to opowieść o siostrach Eleonorze i Mariannie Dashwood - dwóch młodych kobietach całkiem odmiennie postrzegających życie i miłość. Panny Dashwood po stracie ukochanego ojca zostają bez grosza. Zmuszone są wraz z matką i najmłodszą siostrą opuścić piękną rezydencję Norland Park, jednakże przed wyjazdem Eleonora"Rozważna i romantyczna" to opowieść o siostrach Eleonorze i Mariannie Dashwood - dwóch młodych kobietach całkiem odmiennie postrzegających życie i miłość. Panny Dashwood po stracie ukochanego ojca zostają bez grosza. Zmuszone są wraz z matką i najmłodszą siostrą opuścić piękną rezydencję Norland Park, jednakże przed wyjazdem Eleonora ma okazję poznać mężczyznę o nienagannych manierach - Edwarda Ferrarsa. Mistrz adaptacji literatury, Andrew Davies, tchnął nowe życie w klasyczną opowieść Jane Austen o miłości i namiętności. Młoda obsada i eleganckie spojrzenie nadają świeżości uwielbianej powieści dziewiętnastowiecznej mistrzyni romansu.

na podstawie
Jane Austen (powieść)
studio
British Broadcasting Corporation (BBC)
tytuł oryg.
Sense and Sensibility
inne tytuły
Charity Wakefield, która gra Marianne, nosi w serialu brązową sukienkę ozdobioną białą koronką. Taką samą sukienkę miała na sobie Keira Knightley w "Dumie i uprzedzeniu" we fragmencie, gdy jako Elizabeth Bennet odwiedza po raz drugi Pemberley.
Zdjęcia do filmu kręcono w Berkshire, Surrey, Buckinghamshire i Devon.
Charity Wakefield grająca Mariannę wykonuje wszystkie partie gry na pianinie samodzielnie. Przed rozpoczęciem zdjęć kupiła elektryczne pianino na eBay i nauczyła się na nim grać.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ten Edward bardzo przypadł mi do gustu. Wydaje się mieć miły wyraz twarzy i "ciepłe spojrzenie". Hm?

Po obejrzeniu tego mini-serialu wzrosło tylko moje uwielbienie dla wersji z '95 roku. Ma ona znacznie więcej uroku i o niebo lepsze wykonanie (boski Rickman, świetna Thompson, zabawna i zaskakująca Staunton młodziutka i pełna pasji Winslet.), akcja się tak nie wlecze (ograniczenie czasowe), każda scena to mistrzostwo....

więcej

Bardzo mi się podoba ten mini serial. Uważam, że jest znacznie lepszy od wersji z Emmą Thompson i Kate Winslet, przede wszystkim dlatego, że aktorzy są o wiele lepiej dobrani:

- Emma Thompson bardzo raziła swoim wiekiem. W momencie kręcenia miała ok. 35 lat, wyglądała starzej niż wyglądają kobiety w tym wieku (nic do...

więcej

Porównując 3 wersje, jakie miałam okazję widzieć, powiem tak - od wersji z 81 roku, chyba nawet najgorsza "kaszana" jest lepsza /jedynie Brandon -bodaj pan Swann - próbował tam reanimować marność, ale sam nie miał szans i miewał też potknięcia, ale mi go żal, że wdepnął w tamten serial/.
Nie wiem, czy da się porównać...

więcej

Gdyby połączyć tę wersję z filmem z roku 1995, powstało by moim zdaniem, dzieło idealne. Ogromnym plusem jest tutaj rozbudowanie relacji pomiędzy Brandonem a Marianną ( którą można nareszcie polubić). Osobom, ktòre nigdy nie czytały książki, będzie chyba łatwiej uwierzyć w to uczucie. Eleonora.... cieszę się, że...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones