David Morrissey I

7,6
6 275 ocen gry aktorskiej
David Morrissey I
Urodzony w Liverpoolu, w Anglii, nominowany do nagrody BAFTA aktor David Morrissey ukończył RADA i zagrał szereg ambitnych ról scenicznych zarówno dla Royal Shakespeare Company jaki i dla National Theatre. Rozpoznawalnym i popularnych młodym aktorem stał się występując gościnnie w mocnych i zdobywających nagrody dramatach telewizyjnych, między innymi w produkcji BBC "State of Play". Jego portret Ministra Skarbu Gordona Browna w filmie Stephena Frearsa "The Deal" przyniósł mu nagrodę Royal Television Society.

Filmy fabularne z jego udziałem to "Kapitan Corelli", u boku Nicolasa Cage'a i Penelope Cruz, "Hilary i Jackie", "Some Voices" oraz "Born Romantic". Ostatnio Morrissey ukończył prace nad thrillerem Miramaxu "Wykolejony" z Jennifer Aniston i Clivem Owenem oraz nad filmem "Stoned" w reżyserii Stephena Woolley, opartym na historii życia i śmierci legendarnego gitarzysty Rolling Stones Briana Jonesa. Oprócz kariery aktorskiej Morrissey założył także swoją własną firmę producencką Tubedale Films, która koprodukowała zdobywający nagrody film Patrice Leconte "L'homme du train" z udziałem Johnny'ego Hallydaya.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 czerwca 1964

miejsce urodzenia: Liverpool, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 191 cm

żona Esther Freud (od 15.08.2006), 3 dzieci: Anna, Albie i Gene
Studiował w The Royal Academy of Dramatik Arts (RADA).
Ma troje starszego rodzeństwa - braci Tony'ego, Paula oraz siostrę Karen.
Rozważano jego kandydaturę do roli jedenastego Doktora w serialu "Doktor Who", jednak ostatecznie zaangażowano Matta Smitha.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych