[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/6743/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":5626,"rate":7.687699964450764,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/6743/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":36,"rate":8.11111111111111,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/6743/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":8,"rate":6.375,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/6743/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,7
5 626 ocen gry aktorskiej
David Morrissey I
Urodzony w Liverpoolu, w Anglii, nominowany do nagrody BAFTA aktor David Morrissey ukończył RADA i zagrał szereg ambitnych ról scenicznych zarówno dla Royal Shakespeare Company jaki i dla National Theatre. Rozpoznawalnym i popularnych młodym aktorem stał się występując gościnnie w mocnych i zdobywających nagrody dramatach telewizyjnych, między innymi w produkcji BBC "State of Play". Jego portret Ministra Skarbu Gordona Browna w filmie Stephena Frearsa "The Deal" przyniósł mu nagrodę Royal Television Society.

Filmy fabularne z jego udziałem to "Kapitan Corelli", u boku Nicolasa Cage'a i Penelope Cruz, "Hilary i Jackie", "Some Voices" oraz "Born Romantic". Ostatnio Morrissey ukończył prace nad thrillerem Miramaxu "Wykolejony" z Jennifer Aniston i Clivem Owenem oraz nad filmem "Stoned" w reżyserii Stephena Woolley, opartym na historii życia i śmierci legendarnego gitarzysty Rolling Stones Briana Jonesa. Oprócz kariery aktorskiej Morrissey założył także swoją własną firmę producencką Tubedale Films, która koprodukowała zdobywający nagrody film Patrice Leconte "L'homme du train" z udziałem Johnny'ego Hallydaya.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 czerwca 1964

miejsce urodzenia: Liverpool, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 191 cm

żona Esther Freud (od 15.08.2006), 3 dzieci: Anna, Albie i Gene
Studiował w The Royal Academy of Dramatik Arts (RADA).
Ma troje starszego rodzeństwa - braci Tony'ego, Paula oraz siostrę Karen.
Rozważano jego kandydaturę do roli jedenastego Doktora w serialu "Doktor Who", jednak ostatecznie zaangażowano Matta Smitha.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych