PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556945}

Słodkie kłamstewka

Pretty Little Liars
7,5 72 271
ocen
7,5 10 1 72271
Słodkie kłamstewka
powrót do forum serialu Słodkie kłamstewka

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pretty_Little_Liars_(seria_ksi%C4%85%C5%BCek)

na pewno twórcy serialu będą się na tym opierać ;)

użytkownik usunięty
olciaa_oluss

Sam sięgnąłem po serie książek dla zwykłego odmóżdżenia (książka jest napisana strasznie prostym językiem, trąci grafomanią ale wciąga), jestem na etapie Unbelievable.
Jedynie pilot i pierwszy-rzekomy poplecznik A, wypadek Hanny, zarys postaci Ian-a są zainspirowane książka. Serial i książka to dwa odmienne światy gdzie wspólnym mianownikiem są tylko imiona głównych bohaterów..

ale bardzo możliwe, że bliźniaczki się pojawią ;)

olciaa_oluss

Nie i mam wielką nadzieję, że tego nie będzie. Serial wiele by przez to stracił bo co to za zaskoczenie, jak wszyscy więdzą jak się skończy?

olciaa_oluss

Serial jest luźną interpretacją książki i jak na razie jest sporo wątków zaczerpniętych z książek, lecz pozmienianych.

Bliźniaczka będzie na 200%, tym bardziej że serial dostał zamówienie na kolejne 2 sezony. Rożnica podejrzewam będzie taka, że w serialu obie bliźniaczki będą żyły. Jedna zła, druga dobra.

ocenił(a) serial na 9
Faker

ale przecież już ogłaszano wiele razy że Ali na pewno nie będzie miała bliźniaczki bo to za bardzo by przypominało książkę ale jednak ktoś ma mieć bliźniaczkę/bliźniaka no chyba że jednak Ali nadal będzie miała bliźniaczkę a tylko tak gadali żeby ludzie dalej to oglądali ;D chociaż ja i tak oglądam :D

wiem że to dziwne ale myśle że może Jason będzie miał bliźniaka jak nie Ali bo jej matka nie chroniła by byle kogo a na pewno nie CeCe ( lub jej bliźniaczkę ) chociaż było opowiadanie o dwóch siostrach któro nie daje mi spokoju bo strasznie przypominają CeCe haha :D
sorry za dziwne teorie jak by nie było to jednak wolałabym żeby to Ali już se miała tą siostrę przynajmniej jakiś sens by był

ocenił(a) serial na 8
olciaa_oluss

A wytłumaczy mi ktoś jakim cudem w książce, już chyba w 3 tomie Toby ginie? Myślałam że w następnym jakoś ożyje i wróci ale jak narazie jestem na 5 części książki a jego dalej nie ma.. Czyli co.. w książce w ogóle nie będzie watku jego i Spencer..?

ocenił(a) serial na 6
qwertyuiop89

nie chcę Ci spojlerować książki, ale im będziesz dalej czytać tym bardziej zobaczysz ogromne różnice między książką a serialem ;)

ocenił(a) serial na 8
Iwet87

No właśnie zauważyłam...moim błędem było oglądnięcie najpierw serialu a później czytanie książek bo teraz wszystko ze sobą porównuje i mam niekiedy wielkie zdziwienie jak czytam..:) niestety czytając tu wpisy i tak dowiedziałam się rzeczy których wiedzieć nie chciałam..;p

ocenił(a) serial na 9
olciaa_oluss

przeczytałam wszystkie części+ edycje dodatkowe i sądzę, że serial jest podobny do książki jedynie jeżeli chodzi o imiona bohaterów. Wszystko inne jest INNE :)

ocenił(a) serial na 10
paulina0103

Skoro przeczytałaś to wiesz Toby, Mona nie żyją, uśmiercili Maye, która w książce cały czas żyje i ma się świetnie. Emily ma dziecko, Spencer jest adoptowana, Hanna była w psychiatryku a Aria zabiła Tabithe. Wszystko przed nimi żeby niektóre rzeczy wprowadzić w epizody. Serial i książka pokrywa się w średnim stopniu ale wiadomo że żaden film nie został wyreżyserowany w 100% na podstawie książki.

ocenił(a) serial na 9
niewarto

Mam nadzieję że to nie przed nimi, bo serial wiele by stracił, gdyby był wiernym odbiciem książki. Poza tym im dalej jeśli o sezon chodzi, tym te dwie rzeczy mają ze sobą coraz mniej wspólnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones