PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556945}

Słodkie kłamstewka

Pretty Little Liars
7,5 72 259
ocen
7,5 10 1 72259
Słodkie kłamstewka
powrót do forum serialu Słodkie kłamstewka

Przypadek?

ocenił(a) serial na 3

Finał czwartego sezonu, gdzie właściwie znów wszystko toczy się wokół Ali jest 18 marca, a dzień później jest w
Polsce premiera "Tajemnic Ali" z jej pamiętnikiem na okładce. :D

Oficjalny prequel serii Pretty Little Liars!

Przyjaciółki z Rosewood – myślisz, że wiesz już o nich wszystko?
Dawno temu Emily, Aria, Hanna i Spencer nie wyróżniały się niczym spośród uczennic swojej szkoły, za to Alison
DiLaurentis błyszczała jako szkolna gwiazda. Każda dziewczyna marzyła, by dołączyć do jej paczki. Każdy chłopak
chciał umówić się z nią na randkę. Życie księżniczki nie było jednak usłane różami. Ktoś znał każdy jej sekret i czyhał
na najmniejsze potknięcie. Ktoś życzył jej śmierci…
Emily, Aria, Hanna, Spencer. Kim były, zanim ich życie zmieniło się w koszmar?
Kup książkę i dowiedz się, jak się to wszystko zaczęło!

Czekacie? :3

ocenił(a) serial na 10
Kajal

pierwsze slysze. gdzie znalazlas info?

ocenił(a) serial na 3
efi19

Na oficjalnym fan page'u serii i bardzo się ucieszyłam. :D Tutaj jest okładka: https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1621911_75302265472206 1_92729341_n.jpg

użytkownik usunięty
Kajal

To nie przypadkiem książka z serii Pretty little liars- Sary Shephard? Jestem dopiero na 4 części i jakoś straciłem ochotę dalsze ślęczenia nad kolejnymi częściami. Z tego co kojarzę to premiera w USA owa część już dawna miała za sobą i zawierała wątki przed jej zaginięciem czyli jak mówisz był to prequel.

ocenił(a) serial na 3

Owszem. :) Pamiętam, ponieważ pisaliśmy o tym w innym temacie, a ja nawet ostatnio znalazłam książkę w podobnym klimacie, jednak nie Shepard, a innej autorki. :)
Nie tak dawno była premiera w Ameryce. Dopiero w zeszłym roku, gdzieś na początku. Według mnie książka jest intrygująca. :D Ja pierwsze tomy przetrwałam, choć też niekoniecznie może wspominam je najmilej, ale pierwszy dodatek - "Sekrety" - wymiatał i dlatego chcę przeczytać po polsku "Tajemnice Ali" z jej punktu widzenia! Uwielbiam tą postać. :) To właściwie jest akcja tuż przed jej zaginięciem. Cała 7 klasa. :D

użytkownik usunięty
Kajal

Podzielisz się tytułem?;-) Muszę przyznać,że pomysł miała świetny ale znowu wykonanie marne.
Jedynie co mnie miło zaskoczyło w książce to,że nie ma tam -jak ja to nazywam- "purytańskiej cenzury". Niektóre wątki są o wiele odważniejsze,niż w serialu. Najbardziej mnie na razie zaskoczyło to,że było powiedziane wprost,że Aria nocowała u Ezry gdy już dowiedziała się,że jest jej nauczycielem w negliżu ale nie doszło do stosunku czy wręcz bezpośrednie oskarżenie o rasizm w stosunku do rodziców Emily. Gdzie w serialu wszystko jest owiane tajemnicą i sztucznie "załagodzone".
Na razie jestem na etapie Perfekt (scena z Hanną,która padła ofiarą A-pozdrowienia dla Mony na niebie "Let farty with Mona")...Również co mi się rzuciło w oczy to,że A nie jest tak "fizycznie" obecne przy kłamczuchach. Ono się od czasu do czasu ogłasza swoją obecność za pomocą wiadomości ale unika bezpośredniego ataku fizycznego (jak to miało miejsce w serialu)....Ciekawa również jest koncepcja,że kłamczuchy się tak nie trzymają ze sobą, nie wspierają tylko wręcz oskarżają się nawzajem.
Co mnie na chwilę obecną zszokowało to decyzja Ella o wyeksmitowaniu Arii z domu? Jakby ona była winna romansu jej męża...
A się rozpisałem...;/

ocenił(a) serial na 3

Pewnie. :) Wybacz, że tak późno miałam problemy ze stroną. :D
Też uważam, że książka jest bardzo otwarta na różne sprawy, a w telewizji wszystko musi być piękne i gładkie. Tak bywa i dlatego tak bardzo nadal lubię serię, choć bywają lepsze i gorsze tomy. "Tajemnice Ali" należą do mojego top 3. :)

Co do tej książki, to seria "Wybrani", czy też "Akademia Cimmeria" C.J. Daugherty. Anglia, akademia, mnóstwo kłamstw i sekretów. Może nie ma tutaj takiego prześladowcy 'ekstremalnego', ale przyszło mi do głowy, gdy czytałam "Zagrożonych" - trzeci tom, że w sumie klimat jest podobny. :)

użytkownik usunięty
Kajal

Nie masz za co przepraszać. Sam mam ostatnio problemy z szybkim odpisywaniem na wiadomości bądź posty.
Mam nadzieję,że przebrnę do ostatniej części,gdyż chciałbym móc w końcu porównać oba (wybacz za nadużycie)"dzieła"...Co jeszcze zauważyłem (subiektywnie) w książce zaskarbiło sobie moją sympatię Aria i Emily, gdy w serialu moimi faworytkami zawsze była Spencer i Hanna.

Dzięki za rekomendację, zaraz zajmę się poszukiwaniami;-)

ocenił(a) serial na 3

Ja zawsze najbardziej lubiłam Spencer, a potem Arię, jednak przyznaję, że w książkach i Emily i Hanna miały dobre momenty, co w serialu, jak dla mnie rzadko się zdarza. Mam nadzieję, że jeszcze przekonasz się do tej serii. Mówiłeś, że po którym tomie jesteś? Jak już po czwartym, to polecam Sekrety koniecznie. :) Jeden z trzech najlepszych tomów! Ale tam narozrabiały. :D

Kajal

również chciałabym się dowiedzieć jaki książka ma tytuł ;) podoba mi się klimat PLL i z chęcią przeczytałabym coś podobnego

ocenił(a) serial na 3
smoothshit

Jak wyżej napisałam w tym przypadku naprawdę polecam serię C.J. Daugherty. Ma ona obecnie trzy tomy: Wybrani, Dziedzictwo, Zagrożeni - przy czym trzecia część to prawdziwe mistrzostwo. :) Jest ten klimat!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones