Słodkie kłamstewka (2010-2017)
Słodkie kłamstewka: Sezon 1 Słodkie kłamstewka Sezon 1, Odcinek 20
Odcinek Słodkie kłamstewka (2010-2017)

Someone to Watch Over Me

1h
9,0 2 114
ocen
9,0 10 1 2114
Słodkie kłamstewka
powrót do forum s1e20

Odcinek 1x20

ocenił(a) serial na 10

SPOILERY
SPOILERY
SPOILERY
SPOILERY
SPOILERY
i co sądzicie o odcinku? Ja osobiście mam dosyć rodziców Arii... Brrr... Nie podoba mi sie
ich wątek
Spencer i Toby: ahhhhh... Powoli robią sie moja ulubiona para:)
Hanna i Caleb: nie wierze ze to mowie, ale to jest nudne
Em i Paige: wreszcie coś siedzieje
Ogółem odcinek na+ ale brakuje mi wiadomości od A!

Natu.

jeszcze nie oglądałam właśnie ściągam. Jak myślicie, film nie może się skończyć tak jak książka?? Jak powstał na jej podstawie??

ocenił(a) serial na 10
minio83

Wydaje mi się, ze to by było nudne ;/
Ja dopiero sciągam...jak oglądne to napisze wrażenia xDD

ja_dreamer

Może i tak, ale po co zmieniać?? Sama nie wiem :-)

ocenił(a) serial na 6
minio83

Ja juz po. Można powiedziec tylko O Boże!
Szkoda Caleba , bo naprawdę zależy mu na Hannie. Spencer i Toby są świetni:). Byłam pewna, że Ella dowie się o romansie córki. Jednak, nie tym razem. Jeszcze. Mama Spence w końcu pokazała się z bardziej ludzkiej strony. Ian i Jenna maczają w tym wszystkim palce, to jasne jak słońce. Promo następnego odcinka zapowiada się, jeszcze bardziej intrygująco: http://www.youtube.com/watch?v=21Y0W1bS9yU - kanadyjskie promo
http://www.youtube.com/watch?v=x1UNdPQj0kM i amerykańskie. Niestety, na razie nie ma sneak peaków, przynajmniej ja nie widzę:). Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 6
HollyShannen19

Znalazłam:D
http://www.youtube.com/watch?v=f4kHbh_EuUM - Holly jest genialna! Po prostu kocham tą kobietę!:)
http://www.youtube.com/watch?v=MYibDY5oXfc
http://www.youtube.com/watch?v=Izg7K8sMc2U - zwróćcie uwagę na uśmiech Melissy. Dziwne zachowanie, zwłaszcza, że sytuacja nie jest zbyt wesoła..
http://www.youtube.com/watch?v=Y_1SRD1pZ30 a tu kilka zdjęć z odcinka:D
Co to będzie!:D Strach się bać!:P

ocenił(a) serial na 10
HollyShannen19

Byron jest nudny, Ella spoko;) a Caleb sobie u mnie zaplusowal:)

HollyShannen19

OMG. Jakie zwiastuny, teraz to chyba umrę do następnego odcinka!
Caleba mi nie szkoda, jakoś nie polubiłam go... Wiem, jestem dziwna. Za to bardzo mnie cieszy lekkie rozwinięcie wątku Spenc i Toby! Lubię ich najbardziej z tego serialu! Wymiatają :)
W kolejnym odc wyjdzie na jaw romans Arii z Ezrą. Hm... I tak, rodzice Arii mnie też wkurzają.
Ciekawa jestem co było na tym pendrive - sowie. I tu brawa dla Han, za spoliczkowanie Jenny! Swoją drogą, szkoda mi Hanny, bo się zaangażowała bardzo, a tu taka niespodzianka...

xBlue

Spence i Toby. Kocham ich :*:*:* Idealna para.
Ciekawe co teraz zrobi Jenna, po tym jak Hanna ją uderzyła. Raczej nie sądzę by dała spokój dziewczynom, może się zemści np. ujawniając romans Arii i Ezry. Fajnie, że Ezry nie było, strasznie zamula odcinek gdy jest z Arią.
A i nie wiem dlaczego ale odniosłam wrazenie, ze Ian próbował ostrzec Spence gdy rozmawiali. Teraz myślę że to nie on zabił Ali, co nie oznacza że nie ma nic na sumieniu.
Najnudniejszy watek: rodzice Arii.

ocenił(a) serial na 10
White_Rose05

Nareszcie nowy odcinek!! Już nie mogłam się doczekać... Biedna Spencer. A tak ją polubiłam jak zaczęła chodzić z Tobym. Fajna z nich para ;) Dobrze, że przynajmniej jej matka wykazała się odrobiną wyrozumiałości i człowieczeństwa ;] ale Arie wolałam w pierwszych odcinkach... Może rozstanie się z Ezrą po tym jak go aresztują. Oby, bo wydaje mi się, że będzie ciekawszą postacią bez niego.
Myślałam, że wątek rodziców Arii się rozkręci po tym jak zaczęli się umawiać w szkole ale jest wręcz przeciwnie...
A co do Caleba i Hanny... sama w sumie nie wiem co mam o nich sądzić jako parze. Szkoda mi Caleba, bo nawet go polubiłam. Hanna się naraziła Jennie, ale przynajmniej pokazała, że się jej nie boi ;) Wielki plus dla Hanny ;)

White_Rose05

Ian.... Już nie wiem o co nim myśleć. Niby próbował ją ostrzec, więc tak jakby coś wiedział. Może nie zabił Ali, bo to byłoby za łatwe, ale na pewno jest w coś zamieszany.
Swoją drogą dalej zastanawiam się czy Spenc ma coś z tym wspólnego... Już sam fakt, że w pierwszym odcinku, gdy mówiła dziewczyną, że Ali zaginęła - nie wydawała się zbyt poruszona, chyba, że była w takim szoku.
Chociaż z tego, co mówił brat Alison, wychodzi na to, że ewidentnie chcą zrzucić winę na Spenc. Teraz ten sweter... Dziwne to wszystko :p

xBlue

No nie wiem czy Ezrę aresztują, w sumie Aria i Ezra to chyba jedyna para która będzie razem od początku do końca (niestety), więc nie pozbędą się go.

No fakt, Spence dziwnie się wtedy zachowywała. Ale może to dlatego, że trochę wypiła tej nocy, sama nie wiem.
A Ian myślę że miał romans z Ali. Na pewno nie było tak jak mówił, że Ali mu nie dawała spokoju, a on nie chciał mieć z nią nic wspólnego. Dziwny z niego człowiek. Niby ostrzegał Spence ale z drugiej strony jak gliniarze przeszukiwali dom to jakoś podejrzanie się temu przyglądał...

ocenił(a) serial na 10
White_Rose05

Czy tylko mi te sneak peek'i nie działają? -.-

ocenił(a) serial na 10
White_Rose05

Ja jakoś tak od początku tego serialu nie mogę się połapać w zachowaniu Iana. Jest strasznie tajemniczy... Z jednej strony ostrzega Spencer a z drugiej odnoszę wrażenie, że zanim coś powie albo zrobi najpierw stara się dokładnie to przemyśleć. Nie zachowywał by się tak gdyby nie miał nic na sumieniu. Przynajmniej tak mi się wydaje...

ocenił(a) serial na 8
Megan_0

Moje odczucia po odcinku są mieszane, ponieważ spodziewałam się nie wiadomo czego ale niestety mnie rozczarował :( Jedyne co mi się podobało to Spenc i Toby oraz Emily i Paige :) Ooo. i jeszcze jak Hanna przyłożyła Jennie ^^ I dziwi mnie to czemu dziewczyny nie zdziwiły się, ze nie ma żadnych poparzeń wokół oczu... Następny odcinek zapowiada się dużo ciekawej i mam nadzieje że tym razem się nie rozczaruje :) sneak peeki nie działają. ^^

alexxa

Utratę wzroku mogło spowodować uderzenie i uszkodzenie ośrodka wzroku a nie poparzenie, stąd też może wynikać ich brak zdziwienia.

PS. Chciałam się pochwalić, że to mój pierwszy post tu :)

Megan_0

A no nie dzialają sneak peeki. Wklejam inne linki dla zainteresowanych:
http://www.youtube.com/watch?v=QCQ6BAVddAo
http://www.youtube.com/watch?v=vRBm3qBYJ80
http://www.youtube.com/watch?v=QT3IxpIen20

No z Ianem to jedna wielka niewiadoma. Niewiniątkiem nie jest, ale czy on zabił Ali? Za łatwe by to było ;)

Poza tym Aria zachowała się co najmniej głupio w ostatnim odcinku. Jak dawała Emily rzeczy na przechowanie, to była tam jakaś plastikowa łyżka (taaa na bank jej starzy by to powiązali z Ezrą), a książkę z autografem zostawiła w domu... lol

ocenił(a) serial na 10
White_Rose05

No Aria dziwna wtedy była ;/ Czy tylko mi smutno że jeszcze tylko dwa odcinki i trzeba będzie tyyyyle czekać na następny sezon? ;(

ocenił(a) serial na 10
White_Rose05

White_Rose05 Dzięki ;)

frezzy

Argh. Nie mogę się doczekać następnego odcnika! Nie lubie oglądać spoileów i promo, ale dzisiaj zrobię wyjątek ; p co do tego odcinka... Szkoda mi Spenc! I Emily w sumie bardzo szybko przyjeła z powrotem Paige, u nich to wgl szybko się dzieje. Rodzice Arii - nudy ! Myślałam, że po tym jak Jennie spadły okulary to okaże się, że widzi xd

frezzy

A mi się wydaje, że Allison zabiła Melissa.
W szale zazdrości o Iana. On o tym wiedział ale nikomu nic nie powiedział. Może nawet pomógł ukryć ciało Allison.
To poniekąd było przyczyną ich rozstania a teraz Melissa mogła go wszantażować w małżeństwo.
I teraz, gdy Spencer zaczęła rzucać podejrzenia na Iana, Melissa psychopatka postanowiła bronić swojego szczęścia i wrabia siostrę.
Ian o tym wie i mu się to nie podoba ale nie może nic zrobić, by nie narazić się Melissie psychopatce i nie ujawnić swojego udziału.
Ale widać, że żal mu Spencer, źle mu z całą sytuacją i próbuje jej pomóc albo chociaż ostrzec.

Claudette_2

Noo... W sumie to by pasowało! Melissa wygląda na wariatkę. Poza tym, mogłaby wrobić swoją siostrę za akcje z jej chłopakami.
Swoją drogą, czy ona naprawdę była w ciąży i jechała wtedy do Kalifornii usunąć dziecko? Czy to tylko przykrywka? :>

ocenił(a) serial na 10
xBlue

Pewnie, ze nie! Chce miec Iana na siłe przy sobie... I wymyśliła to...
Ejjj... Ja chce następny odcinek!:D

Natu.

Nie Ty jedna tego chcesz :p

Ej, a w sumie Melissa nie była chyba jakoś super zaskoczona i wkurzona, jak dowiedziała się o romansie Iana i Spenc, co? Czy coś ominęłam? ;>

xBlue

Bo Ian jej o tym powiedział... :) Nawet gdzieś była taka rozmowa między Spence i Mell we wcześniejszym z odcinków

Natu.

tak btw. co Ian powiedział Spencer pod koniec? bo tego nie zrozumiałam, a tu zwłaszcza o tej rozmowie mowa :P

smiles

chodzi Ci o rozmowę, w której mówi Spenc, żeby uciekła?

xBlue

Ian powiedział jej, żeby uciekała bo jak ją aresztują to będzie za szybko. co do Melissy- http://www.wetpaint.com/pretty-little-liars/articles/why-well-be-left-screaming- during-the-pll-finale ja obstawiam, że to będzie ktoś kogo najmniej podejrzewamy, jak np. w Weronice Mars sezon 2. czyli pewnie to Ezra.

Dodo140

frezzy, nie ma za co :)
O rany! Ja już chcę następny odcinek! I finał sezonu! Ciekawe co za niespodzianki szykują na finał.
Fitz jest zdecydowanie najmniej podejrzany. jaki on mógłby mieć motyw? No chyba że on był tym gościem z którym Ali wsiadała do auta, a nie Ian.

White_Rose05

Nie, nie to jest właśnie całkiem prawdopodobne.
Tak jak powiedziała Dodo140, ( o Weronice Mars) najmniej podejrzani nagle stają się najbardziej podejrzani... TO najbardziej lubię w serialach xD hehe

Chociaż Ezra wydaje się trochę taki..ciapciowaty..to wszystko jest możliwe.

Cpt_Pchelka

nie tylko nie ezra :-( to już było by za bardzo naciągane :-)

White_Rose05

A mnie się to właśnie nie wydaje naciągane. Ezra pojawił znikąd, nikt nie wie (albo tak mi się wydaje), dlaczego opuścił swoje poprzednie miejsce pracy i zamiast swoja karierę zaczynać od pracy w jakimś większym mieście, to właśnie z większego przeniósł się do małego miasteczka.
Drugie podejrzenie to to, że romansuje z uczennicą. Nie chodzi tu o jakieś moralne względy, bo to akurat mało ważne, ale co innego:

1. jest pomiędzy różnica wieku, która sama w sobie nie jest niczym złym, jednak biorąc pod uwagę wiek, w jakim jest każde z nich, to są to ogromne różnice: społeczne, emocjonalne, psychiczne.

2. Kiedy się poznali w barze i później pocałowali, to faktycznie nie wiedział, ile ona ma lat, ale później, gdy zobaczyli się w jego klasie, to już wiedział. Raczej nie zdążył się w niej zakochać na śmierć i życie w ciągu tej chwili w barze, więc dlaczego rozpoczął ten romans? Bo romans wg mnie zaczął się dopiero w trakcie roku szkolnego, bo wtedy w barze to był raczej flirt.

3. Nie wiem, jak w w tamtym akurat stanie, ale w niektórych stanach w USA uprawianie seksu z osobą poniżej 18. roku życia, to pedofilia (w innych poniżej 16.). W każdym razie dla przygodnego seksu ryzykuje całą karierę zawodowa, na której niby mu tak zależy. A romans jest raczej przygodny, ponieważ w ich miasteczku nie ma żadnej uczelni, Aria w tym roku kończy liceum i wyjedzie gdzieś daleko na studia, więc i tak ich przygoda ma "termin ważności."

4. Dorosły i przystojny facet woli się ukrywać z nastolatką zamiast normalnie spotykać się "legalnie" z kobietą, z którą mógłby pójść do kina, wyjść razem z domu, czy nawet oficjalnie zamieszkać.


Arii zachowanie mnie nie dziwi, dziewczynki w tym wieku często interesują się starszymi mężczyznami.

ocenił(a) serial na 6
Aguslava

Co do Arii i Ezry - ja ich mimo wszystko lubię, mam nadzieję, że on nie okaże się A. Ale jedno mnie u niego denerwuje - ok, Aria mu sie spodobała, kiedy dowiedział się, że ją uczy , chciał to skończyć, nie udało się.I jeśli zdcydował się z nia być, powinien byc konsekwentny w swoim wyborze i przenieśc się do innej szkoły, nawet za miasto. Dalej mógłby się spotykać z Aria , mieszkac w Rosewood tylko pracowac gdzie indziej auto przeciez ma. Wtedy jedyną ewentualną przeszkodą byłaby ta różnica wieku i myślę, że nie byłoby z tego wielkiej afery. To, że jest nauczycielem, nie miałoby kompletnie znaczenia. Teraz sytuacja jest całkiem inna bo on jest JEJ nauczycielem. To zmienia postac rzeczy. Nie wiem na co liczy, naraża siebie i ją. Ezra, facet - zdecyduj się - chcesz pracę - zostaw Arię, chcesz Arię, zrezygnuj z pracy. I tyle mam do powiedzenia na ten temat. A tak pozatym A&E słodcy są :D

HollyShannen19

Ja też ich lubię - oboje są ładni, inteligentni etc. Jednak uważam, że 16-latka żyje w zupełnie innym świecie niż facet facet przed 30-tką i jeśli taki facet woli dziewczynkę od kobiety, to dla mnie jest to podejrzane.

Co do przeniesienia, to nie jest to wcale takie łatwe:
1. szkoła, to nie biuro, gdzie można zatrudnić kogoś nawet w środku grudnia czy stycznia. W szkołach plany, kto, kiedy i gdzie będzie uczył są robione dużo wcześniej. Przecież nie zwolnią kogoś z innej szkoły, tylko po to, żeby zatrudnić Ezrę
2. Rosewood to małe miasteczko i jest tam tylko jedno liceum
3. W Ameryce odległości pomiędzy miastami są o wiele większe niż w Polsce, tam "niedaleko," to taka odległość jak u nas np. pomiędzy Wrocławiem a Krakowem. To nie jest tak, że nauczyciel z Pruszkowa może sobie codziennie dojeżdżać do Warszawy, bo nawet przy dużych korkach w ok. godzinę dojedzie (czyli mniej więcej w tyle ile z jednego końca Wawy na drugi). Aż sprawdziłam na mapie - w Stanach jest kilka Rosewood i każde jest w duzych odległościach od innych miast (jak zresztą wszystkie tamtejsze miasta).

Aguslava

A i co do Ezry, to nie myślę, że jest A. tylko mordercą albo ma cos wspólnego z tamtą nocą. Co do A. to wydaje mi się, że jest to któryś dzieciak, bo dorosły musiałby byc chory, żeby się bawić z nastolatkami w wysyłanie smsów od A.

ocenił(a) serial na 6
Aguslava

To też racja. Ale tak czy owak powinien coś postanowić bo nie może z nia być będąc jej nauczycielem. Wpędzi w wielkie kłopoty ich oboje, kiedy to sie w końcu wyda.

Claudette_2

Ale jeśli to Melissa zabiła Alisson, to czym miałaby szantażować Iana? Już raczej odwrotnie by było ;)

Natu.

Dwa nowe sneak peeki dla tych co nie mogą sie doczekać następnego odc :)
http://www.youtube.com/watch?v=yDZNX9W8j98
ten jest szczególnie ciekawy:
http://www.youtube.com/watch?v=_hmatbspkbM

ocenił(a) serial na 6
White_Rose05

Ja juz nic nie obstawiam. Zgłupieć można z tym serialem. Ellę kocham i kochac będę niezmienniexD, ale o ileż lepiej prezentowałaby sie bez swojego beznadziejnego męża... Gdyby tak zginął, może zamordowany przez A..:):P Zresztą, wszystko jedno, niechby i na biegun północny wyjechał byle mi zniknął z oczu!

ocenił(a) serial na 7
HollyShannen19

a ja myslalam, ze jenna widzi, bo miała takie zywe oczy...ale potem pomyslalam ze cos nie tak, ze dziewczyny nie robia z tego afery. no i nie zrozumialam co hanna powiedziala do niej po uderzeniu. a przewijalam 2 razy:)

papusiak

'This is Hanna. In case you couldn't guess.' ;)

ocenił(a) serial na 7
xBlue

no wlasnie, a ja myslalam ze ona powiedziala cos w stylu ze "this is hanna in case you didn't notice"
uwielbiam hanne.

papusiak

kolejne zapowiedzi 2x21:
http://www.youtube.com/watch?v=mgIzJXBxkls&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=_hmatbspkbM&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=yDZNX9W8j98&feature=player_embedded

ocenił(a) serial na 10
Dodo140

wiadomo kiedy bedą napisy do 20 odcinka?

ocenił(a) serial na 7
kejsi22

zawsze już w środę były na anyfiles.pl a teraz nawet odcinek nie jest wstawiony

Dodo140

widzicie w sneak peeku w którym dziewczyny gadaja o Celebie i Spencer mówi że czuje tak jakby te Klauny/kukły/strachy na wróble patrzyły na nia? Co jesli jednym z nich jest A ! W którymś ze sneak peeków jest pokazane jak A ciągnie kukłe , może jest przebrany i podgląda Dziewczyny? Mam teorie że A może być jakis detektyw/policjant. "Dowody" które robi są tak jakby idealne... Policja na dowodach sie zna , może to był jakiś policjant który ma obsesje na punkcie sprawy Ali i sam stara sie rozwiązać tą sprawę na własny sposób (czytaj oszukując). To musi bys ktoś kto jest niezrównoważony psychicznie , widać to po tym jak bawi się z dziewczynami... Może ma obsesje na ich punkcie , wiecie taki rodzaj chorej zabawy, gry. Niektóre wiadomości może pisać dziewczyna , mówię tu o początkach , ale potem zaczeło sie to robić coraz to bardziej brutalne i chore - wątpie żeby takie rzeczy robiła dziewczyna , zabijanie szczurów, ogólnie końcowe pokazywanie mężczyzny pokazuje ze te najgorsze rzeczy robi facet! To tylko moje spekulacje.

ocenił(a) serial na 9
bad_lier

Sadzisz, ze Detektyw znałby takie szczegóły z życia dziewczyn?

ocenił(a) serial na 10
bad_lier

Jak na chłopaka to zbyt ładne pismo ma xD ale przecież tu na pewno dużo osób współpracuje ale ktoś jest szefem, ale wątpię żeby to był Detektyw.

ocenił(a) serial na 9
ja_dreamer

no wlasnie..

eve7h

nie mówie tu konkretnie o detektywie , może to jakiś policjant?

bad_lier

mam pyatnie czy ktoś oglądał juz ten odcinek z napisami? ;) jak tak to niech poda strone ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones