Słodkie kłamstewka (2010-2017)
Słodkie kłamstewka: Sezon 5 Słodkie kłamstewka sezon 5, odcinek 19
odcinek Słodkie kłamstewka (2010-2017)

Out, Damned Spot

43m
8,3 767
ocen
8,3 10 1 767
Słodkie kłamstewka
powrót do forum s5e19

Cóż tu rzec.. z serialem jestem (z małymi przerwami) od samego początku. Na chwilę obecną ilość intryg i absurdów w nim zawarta sprawiła,że naprawdę zaprzestałam dopatrywać się tu sensu.. chyba już od s03. Teraz oglądając odcinki większość zwrotów akcji jest tak przwidywalna że szkoda gadać.. O zachowaniu dziewczyn tym bardziej - jakiś nieznajomy i niezwykle inteligentny A próbuje nas wmanipulować w morderstwo - CHODŹMY ODDAĆ KREW. yay
Mój brat prawdopobnie w tym wszystkim pomaga. Zamiast z nim siąść i wyłożyć wszytko kawa na ławe to pozwalam mu zatrzasnąć mi drzwi przed nosem i później go śledzę (po raz drugi,no bo przecież za pierwszym razem mi tak świetnie poszło) yay
itp,itd..
Suma sumarum chyba jestem już na ten serial za stara.

ocenił(a) serial na 7
akima_

Myślę, że podchodzisz do tego serialu zbyt logicznie. Obniż troszkę swój iloraz inteligencji i wtedy zacznij analizować. Dowody, kolor włosów - co to dla komisarza Toby'ego :))

ocenił(a) serial na 5
queen_hurricane

No i do tego jeszcze alibi :D

queen_hurricane

Obniżam swój iloraz inteligencji do potrzeb serialu... myślę, że zabójcą był pies Ali, którego przygarnęła Jessica zanim zginęła i który również padł ofiarą porzuconego wątku. Chciał zemścić się na Marlene za to, że o nim zapomniała i przez to przez miesiąc nie dostawał karmy, wpadł więc w peruce do domy Mony i ją zamordował, a jej ciało sprzedał na organy i wymienił na psie chrupki. Dlatego Mona była taka zdziwiona, gdy go zobaczyła, bo myślała, że już dawno zdechł z głodu. I dlatego nie porzucił jej ciała, tylko załadował do bagażnika i wywiózł, żeby je rozczłonkować. Myślę, że kapitan Toby, bo przecież już niedługo przejmie dowodzenie na komisariacie, daję mu max 2 tygodnie, to łyknie i wypuści Ali, a wsadzi psa. Złapie go na granicy z Meksykiem w ciężarówce pełnej lodu i organów.

ocenił(a) serial na 9
akima_

Hahahaha you made my day! :D

akima_

10/10 :)

Gabriielle

Odcinek lepszy niż ostatnie. Miło patrzyło mi się na Andrew i Tego nowego sąsiada. Pod względem zagadki kim jest A to już nawet tego nie oglądam :D
Wgle może coś przegapiłam, ale Aria jakoś tak zgrabnie pozbierała się po tym że zabiła Shanę...

Bankowski_17

No bo przecież miała teraz większe zmartwienia. Nie dostała się na żadne studia, a to jest ważniejsze od odebrania człowiekowi życia:P

ocenił(a) serial na 4
akima_

Dajcie spokój, zamartwiala sie tym pare dobrych odcinków, dobrze, że już przestała, bo by z kolei wszyscy narzekali, że jest to nudne.
Ale fajne to Rosewood, że zabijasz kogoś i nie ma po tym żadnego problemu - Maya, chłopak Melissy (juz nie wiem nawet jak mu było xd), Wilson, policjant na G, Shana, pewnie 10 innych osób. Naprawdę, gineli policjanci i oni nawet nie sprawdzali okoliczności ich śmierci - genius XD

ocenił(a) serial na 7
Bankowski_17

Na Andrew zawsze się miło patrzy ^^

Gabriielle

Oddanie krwi - a już myślałam, że scenarzyści nie mogą zrobić z dziewczyn głupszych. Naprawdę żadna by na to nie wpadła, że skoro A grasuje, próbuje je wrobić, to te fiolki z krwią aż się proszą o kradzież??

Aktor grający brata Arii jest beznadziejny i drewniany... Mam nadzieję, że jego nowa rola w Teen Wolf będzie na tyle duża, że go niedługo w PLL uśmiercą. I tak już Aria nie ma matki i ojca (widocznych na ekranie:P). Najlepiej niech go pochowają z Moną.

Ogólnie odcinek zapychacz. Na plus ten cały Andrew, byle się tylko do Arii za bardzo nie przykleił.

Viconia_Lolth

Ja właśnie chętnie bym widziała nowe romansiki - Arię z Andrew i Spencer z tym "artystą". Lubię Ezrę, ale nudno się z nim zrobiło, a Spencer z Tobym najwyraźniej nie potrafią pogodzić związku z pracą, więc im szybciej to się skończy tym lepiej :D

MeanRed

Ja to się zastanawiam, jak Kłamczuchy chcą pogodzić swoje wyjazdy na uczelnie ze związkami. A w ogóle coś wiadomo o studiach Emily?

akima_

Jedyną osobą, która do tej pory o tym pomyślała był Ezra. I moim zdaniem punkt dla niego, bo miał rację, ludziom na studiach odwala, więc dobrze że uświadomił Arii, że wypada nad tym pomyśleć.
Emily w sumie pracuje po to, żeby mieć kasę na uczelnię, ale na jaką to już nie wiadomo xd Dla mnie jest dziwne to, że jej ojciec jest wojskowym, jeździł na misje, tam się raczej dobrą kasę dostaje, a nie mają kasy na studia?

MeanRed

Mi bardziej niż o to, że dziewczynom odwali na studiach, chodziło o to, że one przecież wszystkie chcą wyjechać z Rosewood, żeby uciec od A. Ale ich partnerzy z nimi chyba nie pojadą?

Gabriielle

Odnośnie odcinka, to zastanawia mnie jeszcze, czemu supermądra Aria, która w tym sezonie po prostu błyszczy intelektem, nie wpadła na to, żeby porozmawiać z rodzicami o Mike'u. Wiem, że większość z Kłamczuch, oprócz Hanny i czasami Spencer (której matka pojawia się nie wtedy, gdy trzeba np. ją pocieszyć po morderstwie jej koleżanki, tylko wtedy, gdy trzeba opieprzyć ją za to, że zastanawia się nad swoją przyszłością) jest praktycznie sierotami, bo ich rodzice w tajemniczych okolicznościach nagle się rozpłynęli, ale skoro Aria podejrzewa, że jej brat chce ją i jej koleżanki wrobić w morderstwo, to może jednak wypadałoby sięgnąć tu po autorytet rodzicielski i niech ktoś tego dzieciaka ogarnie w końcu, bo albo sobie, albo im zrobi krzywdę.

akima_

A to one nie są sierotami, poza hanna, chyba coś przegapiłam

akima_

Szczególnie że ojciec Arii pracuje w Hollis... więc powinien być cały czas w domu. Z innymi rodzicami to już nawet nie wiem co się dzieje. No matka Hanny oprócz epizodu z Jasonem (swoją drogą mi tam się podobało :D) raczej zachowuje zdrowy rozsądek i przynajmniej jest dla niej jakimś oparciem.

MeanRed

Ale co się stało z resztą rodziców? Rodzice Emily są teraz tam, gdzie jej ojciec stacjonuje z wojskiem, czy jak? Myślałam, ze on teraz nie pracuje, bo ma problemy z sercem. A rodzice Arii? Jej ojciec chyba ciągle jeździ na jakieś konferencje, z tego, co wiem, a co się stało z jej matką? Rozwiodła się z Byronem, ale przecież wróciła już do Rosewood po nieudanym związku z Zackiem, ale gdzie się podziewa? W ogóle, to dobrze pamiętam, że Ella i Byron zaczęli się schodzić i byli razem na kolacji? Jakoś kontynuowano ten wątek? Rodzice Spencer też się chyba rozstali i jej ojciec gdzieś się wyprowadził, a matka pojawia się raz na jakiś czas. Nie wspomnę już o ojcu Hanny, który jest wyjątkowym dupkiem. Woli dawać kasę na cudzego dzieciaka, niż opłacić szkołę własnej córce. Zamiast się cieszyć, że się zdecydowała iść na studia i jej pogratulować, to on się zachował jak najgorszy cham.

Gabriielle

Mnie się odcinek nawet podobał. Wprawdzie teraz absurd goni absurd, ale oglądało się nawet przyjemnie

-zawirowania u Em. Ładnie wyglądają razem z tą Talią, aczkolwiek fakt, że ma męża był niezłym szokiem.
-teraz robią z Mike'a głównego podejrzanego, żeby odciągnąć uwagę od głównego winowajcy. Za 2 lub 3 odcinki okaże się, że tylko wykonywał zadania na prośbę przełożonego, bo ma jakiś wielki sekret, np. widziano go w jakimś exclusive gay clubie, a -A ma nagrania i zdjęcia.
-fiolki z krwią. 4 laski prześladowane przez typa, który wykrada wszystko, co może je pogrążyć, a te idą oddać krew, gdy prowadzona jest sprawa o morderstwo. Gratuluję wspaniałomyślności.
-żal mi Hanny, ale skoro stać ją było na torebkę od Celine to na czesne też powinna mieć pieniądze. Taka torebka to jakieś 5 do 7 tysięcy dolarów...
-Spencer i ten Jonny naprawdę świetnie razem wyglądają. Tobiasz niech zostanie nowym strażnikiem Teksasu z wielką klamrą w kształcie gwiazdy na nadfi**iu i sparują tę dwójkę razem xD
-ten uśmieszek Andrew był jakiś podejrzany, po tym jak Cyrus odjechał. I jeszcze focus na to wiosło (?)
-Hank Mahoney - poważnie? I jeszcze dzwonił z żeńskiego więzienia? Swoją drogą, to jakby się pobawić w jakieś anagramy i inicjały, - Hank Mahoney - H.M - Hanna Marin. Jak przestawimy litery w imieniu Hank, to wyjdzie nam Kahn. Popadam w jakąś paranoję xD


Dziękuję za uwagę :D

_em_pe_

Co do Hanny, to tak sobie myślę, że jakby posprzedawała trochę ciuchów i butów, to spokojnie na rok studiów by jej starczyło, poza tym w sumie w Stanach prawie wszyscy biorą kredyty studenckie. Chociaż i tak jej ojciec to kawał drania. Ma kasę, a woli łożyć na dziecko swojej laski, podejrzewam zresztą, ze stać by go było, żeby im obu opłacić naukę, ale szkoda mu kasy.

akima_

No właśnie. Ostatecznie ta cała Kate nawet nie jest jego córką... Nie mówię, gdyby była rodzoną, to co innego. Ona nie ma, przepraszam, własnego ojca, żeby jej opłacił studia?

_em_pe_

Co do tych fiolek też głupota -A niby ma krew Arii, Hanny i Spencer, a smsuje z groźbą do Spencer, Arii i Emily, która krwi nie oddawała, bo była na Haiti. Za to u Hanny żadnego śladu po smsie od -A. Czy oni naprawdę muszą robić z widzów idiotów.

ocenił(a) serial na 6
_em_pe_

"Tobiasz niech zostanie nowym strażnikiemteksasu z wielką klamrą w kształcie gwiazdy na nadfi**iu i sparują tę dwójkę razem xD|"
hahahahaha padłam :D

Kto to jest Andrew i Jonny? Przestałąm oglądać serial jakiś czas temu i się nie orientuję wcale co tam się dzieje. Muszę wrócić.

Aredhel125

Hahaha, miło mi :D

Jonny to nowy kolega Spencer, który wynajmuje szopę u niej, a Andrew to też jej jakiś stary kolega, taki kujonek, co to nosił koszulkę polo z krótkim rękawkiem pod dzianinową kamizelkę w serek :D teraz się trochę wylaszczył i podwala się do Arii :D

ocenił(a) serial na 6
_em_pe_

A pamiętam tego kolesia. Wylaszczył się? W sumie jak tak czytam co się teraz dzieje w tym serialu to nie chcę mi się znowu oglądać tych psychopatów. Mam wrażenie, że po każdym odcinku jestem coraz głupsza, tak jak oni tam... :D

Gabriielle

A gdzie zniknęła Lesli? W poprzednim odcinku była, namieszała i znikła? Kolejny porzucony wątek? Tym razem bardzo krótki:P

ocenił(a) serial na 7
akima_

Tez się nad tym zastanawiałam, ale w PLL tak już bywa- bohaterowie odchodzą tak szybko, jak się pojawiają.

ocenił(a) serial na 7
Gabriielle

Mam coś, mam coś!!!
Pseudonimy Cyrusa - wszystkie nawiązują do Wielkiej Brytanii. Mahoney - nazwisko pochodzenia irlandzkiego. Enfield - dzielnica Londynu, a także miasto w Irlandi. Hart - dawna nazwa oznaczająca jelenia, wywodzi się z języka staroangielskiego. A jakiego Brytyjczyka mamy w PLL? Wrena :) Czyżby była to jakaś wskazówka? Mam nadzieję, że nasz pan doktor jeszcze wróci!

ocenił(a) serial na 8
queen_hurricane

Wszystko zanosi się na to, że wróci - może przyjedzie do Rosewood, żeby pomóc Spence ze studiami, w końcu wspominała o nim w mailu do Melissy, że niby ma jakieś znajomości na Oxfordzie czy gdzieś tam :P

izoooline97

Z tą Melissą to podejrzana sprawa, Spencer wspomniała o niej aż dwa razy. Czytałam domysły, że to może Melissa jest w tej beczce, to by wyjaśniało zachowanie Tobiego względem Specer i promo kolejnego odcinka.

ocenił(a) serial na 8
Asia_____

Aż obejrzałam promo, choć zwykle tego nie robię ;) Szczerze mówiąc nie przyszło mi do głowy, że to mogła być Melissa, chociaż to byłoby "wygodne" dla scenarzystów - nie wyjaśniłaby się sprawa Mony, no i Melissa na pewno miała kilka innych tajemnic, czyli kolejny wątek się kłania... I rzeczywiście, Toby nie zachowywałby się tak w stosunku do Spencer, gdyby nie chodziło o jakąś bliską jej osobę

izoooline97

A Melissa w ogóle wyjechała razem z Wrenem? Wcześniej, gdy wyjechała, to rzeczywiście była z Wrenem w Londynie, ale teraz też tak jest? Pamiętam, że w tym filmiku mówiła Spencer, dokąd jedzie, ale nie mogę sobie tego przypomnieć. Wydawało mi się zresztą, że raczej nie będzie utrzymywać kontaktów z rodziną, bo boi się, ze ją policja zamknie za zakopanie Bethany.

ocenił(a) serial na 8
akima_

Co tam, że miała nie utrzymywać kontaktów, w końcu Spencer MUSI iść na studia, więc wszystko inne jest nieważne :P A tak na serio, to ja też nie kojarzę, gdzie pojechała, ale na angielskiej wiki PLL jest napisane, że Melissa po nagraniu filmiku wyjechała do Anglii, więc rzeczywiście może mieć kontakt z Wrenem

Gabriielle

A dlaczego nikt nie zauważył tego, co było napisane w teście, który Aria pisała? Niby to jest jakaś ważna wskazówka.

1. Solve for A

A(A-21)=100

O co chodzi?

_em_pe_

No nie wiem, odpowiedź to chyba -4 lub 25, ale nie wiem, czy to nam wiele pomaga w odpowiedzi, kim jest A:P

akima_

Za jakiś miesiąc Keegan Allen powie, że to było zawarte w tym działaniu i jak poznamy A to stwierdzimy, że to było takie oczywiste xD

-4 i 25? Mnie wyszły zupełnie inne wyniki xD haha, z matmy nigdy nie byłem orłem.

ocenił(a) serial na 7
_em_pe_

Mój mąż-ścisłowiec obliczył 25 :) Przyszło mi do głowy, że chodzi o 25. (czyli ostatni) odcinek tej serii, w którym mamy czegoś się dowiedzieć. Nie sądzę, żeby to miało jakieś głębsze znaczenie, o ile w ogóle jakieś ma ;)

_em_pe_

potwierdzam poprawność wyników ;)
A^2 - 21A-100=0
D=21*21+4*100=841
841^(1/2)=29
A1=(21+29)/2=25
A2=(21-29)/2=-4

FUN FACT: wiele osób musiało już szukać rozwiązania tego równania, bo na stronie wolfram alpha pojawia się jako podpowiedź zaraz po wpisaniu "x^2-21" :D

Bankowski_17

No dobra, ale co to znaczy? Big A (4 litery), 25, że finałowy odcinek? Niby to jest wskazówka.

I jeszcze Marlene dała na Twittera coś na temat finału - 7 letters. Aria podobno wysłała 7 listów do collegów, pytanie czy faktycznie chodzi o listy, czy o litery.

_em_pe_

25 - ilość nic nieznaczących poszlak pojawiających się do końca sezonu
-4 -ilość widzów wierzących w to że Mike jest zły

Bankowski_17

Wystarczy policzyć, nie trzeba szukać:P

akima_

A co niby zrobiłam? :D

Bankowski_17

Chodzi mi o tych wszystkich, którzy szukali na woframie;)

akima_

U nas równania kwadratowe wprowadzili w 1/2 kl liceum, czyli ok 16/17 roku życia, także nie każdy musi wiedzieć z czym to się je :D

Bankowski_17

Boże, zapomniałam, to już tak dawno było:P

akima_

Tęsknie, za czasami kiedy to wydawało mi się trudne :D

ocenił(a) serial na 7
akima_

Może chodzi o wiek? :)

Ateliee

A kto miałby 25 lat, albo -4? XD Chyba, że 25 - 4=21, ktoś ma 21 lat?

Albo kłamczuchy z rodzicami i rodzeństwem tworzą liczbę 25 i 4 kłamczuchy wypadają z listy, więc 21 osób jest -A poza nimi xD

ocenił(a) serial na 7
_em_pe_

Ezra albo Wren, ale ani jeden, ani drugi A nie jest. Ewentualnie Melissa, ale ona też nie, a poza tym nie jestem pewna ich wieku.

Ateliee

Więc pewnie chodzi o 25 odcinek :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones