PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729152}
7,5 22 548
ocen
7,5 10 1 22548
5,4 5
ocen krytyków
Służby specjalne
powrót do forum serialu Służby specjalne

Rzuciło mi sie to w oczy, bo byłem serwisantem telefonów komórkowych :) No sorry ale takie farmazony, miejskie legendy i zabobony, w serialu, który rzekomo powstał na podstawie faktycznych rządowych afer? Na tym akurat się znam, ale jestem ciekaw ile jest innych tematów, bardziej wpływających na fabułę, które zostały potraktowanych tak po macoszemu. Wiarygodność tego po takim strzale w kolano i to w pierwszym odcinku, spadła dla mnie do zera.

PrzemoVi

Tak jak mówisz, telefon wysyła swój numer seryjny (akurat MAC to wysyła przez swoją wbudowaną kartę WiFi, ale tu pewnie bardziej chodziło o IMEI - zwał jak zwał, numer identyfikacyjny), to co piszesz się zgadza, tylko że w serialu coś tam napomknęli o tym, że da się to zrobić bez baterii co już jest mocnym rozminięciem się z prawdą

tomekszy

Dawno tylu bzdur nie widzialem w jednym serialu.ECH..

ocenił(a) serial na 2
tomekszy

Dzięki za ten komentarz, jak usłyszałam ten tekst to aż mną szarpnęło.

tomekszy

Masz rację ale nie ma sensu walczyć z czyjąś wiarą że jest inaczej :)
Nie psuj dzieciom zabawy.

Jest jedna technika pozwalająca namierzać telefon z paru metrów wykorzystując sygnaturę indukowanego promieniowania EM w jego elementach.
Ale jest to tylko na zasadzie teorii. Nikt tego nie używa bo nie ma za bardzo sensu namierzanie telefonu w ten sposób.

Gdyby telefony budowano specjalnie pod kątem namierzania przy braku zasilania to pewnie dałoby się dodać parę metrów więcej.
Ale to i tak na nic się zda z operacyjnego punktu widzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones