PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868116}

Sceny z życia małżeńskiego

Scenes from a Marriage
7,8 13 552
oceny
7,8 10 1 13552
7,3 12
ocen krytyków
Sceny z życia małżeńskiego
powrót do forum serialu Sceny z życia małżeńskiego

Majstersztyk codzienności

ocenił(a) serial na 10

Nie widziałam pierwowzoru i być może dla tego obrazu i lepiej. Ona, egoistka, On, zakochany, ciepły ale ze swoją przeszłością. Autentyczność, surowość i uczucie, które wzbudza ten mini serial jest genialnym odwzorowaniem tego co pewnie spotka/spotkało wiele osób. To nie jest American Dream, nie ma być ładnie, ma być prawdziwie. Aktorstwo na absolutnie najwyższym poziomie, Chastian (choć ją lubię) w tym obrazie, nie cierpię tej postaci, a mimo to po dialogach jestem w stanie zrozumieć jej ignorancję, którą budowała jakiś czas. Jego też rozumiem. Ten serial nie próbuje nikogo tłumaczyć, nikogo usprawiedliwiać, jest jak jest i pokazuje to bardzo bardzo dobrze zarówno aktorstwem jak i całym klimatem. Dla mnie rewelacyjna bomba, która daje wiele do myślenia.

ocenił(a) serial na 10
Eskarin

Też nie widziałem pierwowzoru i nie chce widzieć. Od lat nie widziałem nic tak dobrego. Nie sądziłem, że można oddać tak głebokie uczucia na ekranie. To jest arcydzieło pod każdym możliwym względem. Pomysł z rozpoczęciem każdego odcinka jest po prostu genialny. Fajnie, że ktoś też to zauważył :)

ocenił(a) serial na 10
LukiSzuki

W 100% zgadzam się z Tobą.

ocenił(a) serial na 9
Eskarin

Ja na razie do 4 odcinka serial świetny i przejmujący. Pomimo że akcja filmu skupiona jest praktycznie wyłącznie w domu to gra aktorska i dialogi są bardzo prawdziwe. Serial dostarcza emocjonalne zwroty akcji i nie jedna osoba nie tylko będąca w małżeństwie może odnaleźć chwilę z własnego życia. Bo kto nie przeżył miłosnego odrzucenia gdy partner wybrał zamiast nas inną osobę a następnie przeżywał przez kolejne tygodnie czy miesiące rozstanie z osobą która uważało się za bliska naszemu ideałowi. Tu widzimy cała sekwencje najpierw odrzucenia i porzucenia a następnie odwrócenie ról i poniekąd zemstę porzuconego małżonka. Wszystko przedstawione wiarygodnie i bardzo realistycznie. Genialna gra aktorska i świetne sceny. Nic tylko czekać na kontynuację oby równie ciekawa jak dotychczas.

Eskarin

Pierwowzór również jest dobry, ale nie przetrwał moim zdaniem próby czasu. Ten obraz dużo bardziej do mnie trafia, bo związki i role w związku są już inne. Tam postać małżonka, który odchodzi jest jeszcze trudniej polubić niż postać Moiry

ocenił(a) serial na 10
BlueLips

i na koniec dodam, że plaster można przykleić tylko raz.

Eskarin

plaster to raczej udana przenosnia oznaczajaca osobowosc, ktora sie przykleja do drugiej. a kiedy po rozstaniu zmuszony jest utracić zludzenia, staje sie na swoj sposob wolnym czlowiekiem. caly proces jest jednak bardzo powolny i bolesny. odkrywa , ze stawanie sie wolnym oznacza takze rozrywanie wiezi, ktore dotad sam tworzyl, na których budowal dotad swoje zycie. wydaje sie, ze czlowiek nie jest gotowy przejsc przez to wszystko i jednoczesnie nie rozpasc sie wewnetrznie. stara sie wiec odtwarzac zachowania i emocje w nastepnych zwiazkach. uzmyslawiaja mu one jednak jedynie, ze juz nigdy nie odwazy sie w pelni zaufac, a wiec tez nie pokocha "do konca".
jest moment, w którym jonathan przeczuwa bezmiar tego co za chwile utracą, dlatego scena w ktorej desperacko chce zatrzymac mire w drzwiach ich wspolnego domu, jest prawdziwa i porusza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones