Sherlock (2010-) serial TV

plakat - Sherlock (2010)

opisy serialu

(3)
  • Dr Watson (Martin Freeman) jest lekarzem i weteranem wojennym. Pewnego dnia poznaje Sherlocka Holmesa (Benedict Cumberbatch), który rozwiązuje zagadki kryminalne sposobem dedukcji.
    "Sherlock" to uwspółcześniona wersja przygód jednego z najsłynniejszych detektywów. Akcja toczy się w teraźniejszym Londynie.

  • Sherlock Holmes zawsze był bardzo nowoczesnym mężczyzną – tylko świat się postarzał. Teraz wraca, i jest taki, jaki być powinien – nerwowy, współczesny i niebezpieczny. Tak właśnie portretuje go Benedict Cumberbatch.
    Sherlock umie rozpoznać programistę po krawacie, a pilota samolotów po kciuku. Ma niezwykły, analityczny umysł i zabija nudę rozwiązując zagadki kryminalne. Kiedy na drodze Holemsa staje były żołnierz, John Watson, od razu widać, że trudno o dwa bardziej różniące się od siebie charaktery. Jednak intelekt Sherlocka w połączeniu z pragmatyzmem Watsona tworzą niezwykły sojusz. W trzech poruszających, przerażających, pełnych akcji i widowiskowych filmach telewizyjnych, Sherlock i John poruszają się w plątaninie wskazówek, pośród niebezpiecznych zabójców, by dotrzeć do prawdy.

  • John Watson (Martin Freeman) jest lekarzem i kapitanem brytyjskiej armii. Niedawno powrócił z Afganistanu, gdzie został ranny. Ma trudności z przystosowaniem się do życia w cywilu. Na dodatek wojskowa emerytura nie wystarcza mu na samodzielne wynajęcie mieszkania w Londynie. Pewnego dnia spotyka swojego kolegę z jednostki, który z kolei przedstawia mu kandydata na współlokatora. W ten sposób Watson poznaje Sherlocka Holmesa (Benedict Cumberbatch), ekscentrycznego geniusza i jedynego na świecie "detektywa doradczego", zajmującego się rozwiązywaniem spraw kryminalnych, kiedy londyńska policja nie daje sobie rady.