Benedict Cumberbatch 

Benedict Timothy Carlton Cumberbatch

8,8
110 567 ocen gry aktorskiej
Benedict Cumberbatch
Benedict Cumberbatch urodził się w Londynie. Jest synem aktorów Timothy'ego Carltona (pełne imię Timothy Carlton Cumberbatch) i Wandy Ventham. Cumberbatch uczył się w dwóch niezależnych szkołach: Brambletye School w Zachodnim Sussex i prestiżowej Harrow School w południowo-zachodnim Londynie, gdzie zaczął swoją przygodę z aktorstwem. Po szkole spędził rok wolnego przed studiami w tybetańskim klasztorze, gdzie uczył angielskiego jako wolontariusz. Później uczył się dramatu na University of Manchester. Po otrzymaniu tytułu kontynuował naukę aktorstwa w London Academy of Music and Dramatic Art. 

Zaczął grać na scenie w 2001 roku. Jego pierwsze ważniejsze role na ekranie to "Hawking", za co został nominowany do BAFTA, "Głos wolności", gdzie zagrał młodego Premiera Wielkiej Brytanii czy "Pokuta". W 2010 roku pojawił się w miniserialu BBC "Sherlock", co przyniosło mu kolejną nominację do BAFTA oraz sporą sławę. Rok później zagrał w "Czasie wojny" oraz w "Szpiegu". W 2012 roku użyczył swojego głosu Smaugowi w "Hobbicie".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 lipca 1976

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 183 cm

Emmy
Zdobył Emmy, 11 innych nagród oraz 52 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Sophie Hunter (od 14.02.2015), 3 synów: Christopher Carlton (ur. 01.06.2015), Hal Auden (ur. 03.03.2017) i Finn (ur. 11.01.2019)
Ukończył aktorstwo z tytułem licencjata w University of Manchester w Manchesterze (Anglia, Wielka Brytania), a następnie - z tytułem magistra - w London Academy of Music and Dramatic Art w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Syn aktorki Wandy Ventham i aktora Timothy'ego Carltona.
Odrzucił propozycję zagrania Stiepana Arkadiewicza Obłońskiego w filmie "Anna Karenina". Angaż otrzymał Matthew Macfadyen.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Właśnie tak, to chyba ten typ faceta, który nie jest przystojny, ale ma w sobie to "coś" co Cię jara niesamowicie :D No i oczywiście świetny aktor! :)

Ale ja tam uważam, że ten facet jest jednym z przystojniejszych aktorów. Wolę taki typ urody niż Depp czy Pitt.

że wszyscy aktorzy urodzeni w Wielkiej Brytanii (nie w USA) są najlepsi :D

Parę małonastoletnich forumowiczek chyba ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. Forum jest po to, by wyrażać swoje zdanie. Mam prawo do własnego? Mam. Może mi się aktor nie podobać? Może. Obraziłam kogoś? Nie. Za to mnie obrażono, i taki fakt nie powinien zdarzyć się na forum FW.
Groziłam komuś czymkolwiek? Nie....

I to spojrzenie, ta zapamiętywalna od razu twarz - naprawdę jeden z najlepszych aktorów urodzonych po 1975 roku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones