Martin Freeman II

Martin John Christopher Freeman

8,3
55 266 ocen gry aktorskiej
Martin Freeman II
Martin John C. Freeman urodził się 8 września 1971 r. w Aldershot w Anglii. Ma trzech starszych braci i siostrę. Wychował się w rzymskokatolickiej rodzinie. Jako dziecko cierpiał na astmę. Jego ojciec, Geoffrey, oficer marynarki, zmarł na atak serca, gdy syn miał dziesięć lat.
W jednym z odcinków "Who Do You Think You Are?" Martin odkrył, że jego dziadek, Leonard Freeman, był sanitariuszem podczas II wojny światowej, w której zginął.

Martin dołączył do grupy teatralnej dla młodych w wieku 15 lat, a w wieku 17 lat zdecydował, że to z aktorstwem chce wiązać przyszłość. Jedną z ról, które przyniosły mu największą popularność był Tim Canterbury w serialu "The Office". Za tę postać został dwukrotnie nominowany do nagrody BAFTA (w 2003 i 2004 r.). Wystąpił również w takich produkcjach jak "Hardware", "Ali G", "Love Actually", "This Life", "The Robinsons", "Black Books", "Hot Fuzz", "The All Together", "Boy Meets Girl". Od 2010 r. występuje w serialu "Sherlock" w roli Doktora Johna Watsona. Za tę rolę był dwukrotnie nominowany do nagrody BAFTA (2011 - wygrana, 2012) oraz jednokrotnie do nagrody Emmy (2012).
Wciela się również w postać młodego Bilba Bagginsa w trylogii "Hobbit": "Hobbit: An Unexpected Journey", "Hobbit: The Desolation of Smaug" i "Hobbit: There and Back Again".
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 września 1971

miejsce urodzenia: Aldershot, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 170 cm

Emmy
Zdobył Emmy, 4 inne nagrody oraz 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma czwórkę starszego rodzeństwa: trzech braci, m.in. Jamie'ego i Tima, oraz siostrę.
Ukończył Central School of Speech and Drama w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Wystąpił w następujących reklamach:
- 2004 r. - samochody Vauxhall;
- 2005 r. - kolekcja ubrań Marks & Spencer;
- 2008 r. - piwo Heineken;
- 2017 r. - sieć komórkowa Vodafone.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

On nie gra, a jedynie pojawia się na ekranie i recytuje kwestie będąc po prostu sobą. Wystarczy porównać jego trzy najpopularniejsze role w Hobbicie, Scherlocku i Fargo- wszędzie ta sama maniera, nerwowe tiki i przepełniony pretensją ton głosu. Wielka szkoda, że wybrano go choćby do wyżej wymienionych dzieł, bo jest on...

więcej

Jak wyżej, nic dodać nic ująć :-)

Kto jest za zmianą zdjęcie?na tym co jest teraz słabo widać twarz Martina i to tak za bardzo nie pasuje.Kto jest za?

Odkąd wyszła ostatnia część Hobbita, zajmuje 3 miejsce w rankingu top aktorów. Nie wiem jak taki trochę ponad dobry aktor zasługuje sobie na te wszystkie ochy i achy. Świetni aktorzy mają często tą cechę, że są plastyczni w zakresie charakteru. Raz mogą udawać psychopatycznego mordercę, a drugim razem czyjegoś...

Wszystkiego najlepszego dla mojego ulubionego aktora. Kolejne role tylko udowadniają jego wielki talent i wszechstronność. W Fargo zagrał genialnie. A teraz Marvel go przechwycił. i kolejna ciekawostka, kogo zagra u nich?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones