PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729005}

Shtisel

8,2 4 526
ocen
8,2 10 1 4526
Shtisel
powrót do forum serialu Shtisel

Sezon pierwszy b. mi sie podobal. Dwa watki. 1 - perypetie uczuciowe Akivy, w tym uczucie do starszej od siebie podwojnej wdowy i reakcje rodziny na ta sytuacje. 2 - porzucenie Giti, starszej siostry Akivy, wraz z 5 dzieci przez niewiernego meza.
Drugi sezon podobal mi sie juz znacznie mniej. Dwa glowe watki wzbudzily nawet moj wewnetrzny sprzeciw. Milosc Akivy do stryjecznej siostry oraz mlodziencze zauroczenie 15-letniej Ruchami, corki Giti do ucznia szkoly talmudycznej zakonczone slubem. W ogole nagromadzenie watkow, czesto bez logicznej spojnosci czy uzasadnienia znaczaco obniza moja koncowa ocene.

Spoiler.
Zadziwiajaca metamorfoza meza Giti, a na koniec zmiana statusu materialnego wynikajaca z udanej inwestycji finansowej, klotpoty finansowe Nukhema i nagly ich brak, dziwne metamorfozy glowy rodu Shtisel rabina Shulema to tylko niektore przyklady gdzie scenarzystom zabraklo starannosci w konstruowaniu fabuly drugiego sezonu.

torgm

Trudno się nie zgodzić. Dwa wątki z drugiego sezonu wzbudzają niesmak, bo jeden ociera się o kazirodztwo a drugi o pedofilię. I nie chodzi o to, że są w ogóle pokazane, tylko że są pokazane w pozytywnym świetle. Nie podobał mi się też zupełnie niepotrzebny wątek psa, chyba że chodziło o bezduszny stosunek do zwierząt ortodoksów.
Za to pierwszy sezon zaciekawiający i wciągający.

Lamika

Pedofilia? Czy w ogóle rozumiesz znaczenie tego słowa? Przecież mąż Ruchami też ma

15-16 lat! Według Twoich kryteriów, to każdy nastolatek bedący w związku jest

pedofilem!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones