Zastanawia mnie bardzo, z czego wynika tak niska ocena serialu. Czy ze stereotypowo pojmowanych produkcji telewizji publicznej? Ciekawe, czy oceniający widzieli całą serię, a przynajmniej więcej niż jeden odcinek? Moim zdaniem to jeden z lepszych seriali. Obsada pod wodzą Fronczewskiego znakomita, ale to co najbardziej...
więcejNaprawdę przyjemny i lekki serial na niedzielny wieczór. Mam taką naturę, że po Grze o Tron,
Wikingach czy innych Spartakusach lubię sobie obejrzeć coś lżejszego, komediowego. Właśnie ten
serial bardzo mi się spodobał. Fajny sielski klimat, zakonnicy oddający przywary typowego Polaka;) i
do tego genialni aktorzy....
na który czekam cały tydzień i oglądam z prawdziwą przyjemnością. Nareszcie naprawdę
inteligentny serial nakręcony z dystansem do religii, ludzkich słabostek m.in. naiwności i polityków;
świetny scenariusz, reżyseria i aktorstwo, do łez rozśmieszają pan Dracz, pani Żak i czwórka z
Montowni. Perełka wśród polskich...
O buddyzmie to tam niczego nikt się nie dowie, bo o nim po prostu nie jest. Filozofii w tym filmie tyle co ... much pod wodą. Chrześcijaństwo też takie dla przytrzymanych
mocno. To ma być serial dla inteligentnych ? Chyba dla tych co to z inteligencją nie są za pan brat, a tylko im się "tak wydawa" !
Buddyzm w...
Aktorzy znani, niby mający wysokie mniemanie o sobie (Fronczewski) a grają w takim chłamie. To ma być komedia? To dla mnie kolejny klerykalny film, w jakim kraju my żyjemy? Na szczęście jeszcze nie ma obowiązku oglądania takich filmów. Ale kto wie.... Gdyby wybory wygrała partia od jednego biznesmena z Torunia.. to kto...
więcejFilm jest tak głupi, że jakakolwiek próba udzielenia odpowiedzi byłaby niepotrzebna nobilitacją go. Więc po prostu udaję, że go niema.
Strach przejmuje mnie jednak, że na to coś poszły pieniądze, ze zdwojoną siłą będą namawiać do płacenia abonamentu a mimo to powstanie niemniej niż VI tzw. Sezonów.
I co w tym czasie...
Dla mnie ten serial był po prostu bolesny do oglądania. Miałam nadzieję, że okaże się co najmniej tak fajny jak pierwszy sezon rancza, ale niestety strasznie się zawiodłam. Nie mogłam po prostu wytrzymać tego stężenia banałów i przerabianych już po sto razy schematów. Do tego dodać światopoglądowe rozmowy na poziomie...
więcejNie należę do fanatyków serialu "Ranczo". Sądziłem jednak, że "Siła wyższa" jest niezłą produkcją
stojącą co najmniej na poziomie "Rancza", które pomimo wielu wad jest jednym z niewielu polskich
seriali powstałych w ostatnich latach, które można obejrzeć. Rozczarowałem się. Sam pomysł na
serial dobry, wykonanie...