PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=404956}

Siły pierwotne

Primeval
7,3 3 072
oceny
7,3 10 1 3072
Siły pierwotne
powrót do forum serialu Siły pierwotne

Mi tez sie nie chciało wieżyć żę to jest koniec serialu bo to by było nie możliwe,więc pogrzebałam i powiedziałam sie że będzie emitowany 3 sezon sił pierwotnych,czyli jest 2 a teraz będzie 3.Tylko pewnie nie będzie on emitowany w telewizji. Poniżej link zapowiadający 3 sezon serialu:
http://serialebrytyjskie.blox.pl/2008/12/Sily-pierwotnePrimeval-sezon-3-juz-w-st yczniu.html
Napiszcie co o tym myślicie.pozdrawiam:)

jadzia180

zapowiada sie bardzo ciekawie tylko czemu daja 3? co z 2? wolalabym to wszystko po kolei ogladac. w drugim to chyba stephen zginie bo nie widac go bylo w tym zwiastunie:/

jadzia180

W Wielkiej Brytanii był emitowany sezon 2, który ma 7 odcinków. TVP na bank najpierw wyemituje 2 sezon, bo to, ze powstał 3 nie znaczy, ze go TVP najpierw będzie emitować. Zresztą 2 sezon już mam za sobą. Czekam na 3 ;)

prozaiczny

hej=] 3 sezon będzie dopiero na wiosnę emitowany w Anglii. nie wiem czy TVP ma 2 sezon, mam tak nadzieje bo nie oglądałam 2 odcinków z 2 serii a ciekawa jest=]

prozaiczny

Też sezon drugi mam za sobą (;

Z tego co słyszałam, to premiera, w GB będzie 17 stycznia już!

san_5

a ja się doszukałam, że trzeci sezon startuje w lutym :)

"A third series has been completed and is due to begin transmission on 14th February 2009 which is a week after ITV's Demons finishes."
http://en.wikipedia.org/wiki/Primeval_(TV_series)

kaania

3 seria już się rozpoczęła, tutaj są daty emisji nowych odcinków (w UK oczywiście): http://epguides.com/Primeval/

13_Feniks

Oglądałem już trzy odcinki trzeciego sezonu. Jest kilka rewolucyjnych zmian. Przede wszystkim brak jednego bohatera, który zginął w 2 sezonie. Niestety w 3 sezonie zginie kolejny bohater i to ten, który dowodził dotychczas grupą. W zamian pojawi się pewien detektyw oraz dr Page - egiptolog, która odkryje, że część stworzeń pochodzi z mitologicznych wierzeń, a anomalie otwierały się już w starożytności. Connor rozpocznie pracę nad wynalazkiem, który pozwoli na kontrolowanie anomalii (ich zamykanie i otwieranie poprzez odwracanie biegunów). W trzeciej części dowiemy się także kilku rzeczy o klonach, które Helen potrafi mnożyć na potęgę ;)

Ogólnie pozytywne wrażenia. Zostały mi jeszcze 3 odcinki tego sezonu, ale nie były na ten czas emitowane więc ich jeszcze nie oglądałem.

prozaiczny

narobiłeś mi cholera "apetytu" - zatem kolego tłumacz się! gdzie, co i jak? prościej; gdzie widziałeś te odcinki i czy taka zwykła 'zjadaczka' chleba jak ja będzie miała możliwość na to, by je obejrzeć? :)

prozaiczny

Cóż, zaciekawiłeś mnie, bo 3 seria ma mieć w sumie 10 odcinków, z czego wyemitowano do tej pory 3. Ty piszesz, że zostały ci już tylko 3 odcinki do obejrzenia, więc jakim cudem obejrzałeś już 7 odcinków 3 serii?

A tak poza tym, serialik bardzo fajnie się rozwija. Trzecia seria trzyma wysoki poziom, więc należy mieć nadzieję na bardzo dobrą historię w kolejnych odcinkach :)

qsla

Już odpowiadam. Serial oglądam w itv, który to kanał nadaje z Wielkiej Brytanii. Niestety trzeba znać perfekcyjnie angielski bo napisów ani dubbingu nie ma co jest chyba oczywiste ;)

Co do pytania o liczbę odcinków. Na ofcjalnej stronie producenta - telewizji itv - przeczytałem bodajże w marcu, że trzeci sezon ma mieć 6 odcinków. Stąd mój wywód, że zostały mi jeszcze trzy - bo trzy już oglądnąłem.

Tutaj link do strony producenta -
http://www.itv.com/Drama/cult/Primeval/Episodeguides/Series3/default.html

Pozdrawiam.

prozaiczny

Ja natomiast sugerowałem się wikipedią:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Primeval_episodes

Ale znalazłem tez ciekawostkę odnośnie kinowej wersji:
http://hatak.pl/news/5505/Kinowa_wersja_Primeval/

Oby amerykańcy chociaż raz nie skopali oryginału...

qsla

Kto wie, może producent zdecydował się rozszerzyć trzeci sezon. Tylko dlaczego na WWW nie ma żadnego newsa o tym artefakcie. Choć z tego co wiem to formuła tego serialu jest taka, że dana seria/sezon ma mieć kilka odcinków, nie więcej niż siedem. Jest to dość stara formuła, która pozwala stacji telewizyjnej nieco oszczędzić na produkcji. Telewizja w czasie gdy serial nie jest emitowany promuje go na szeroką skalę aby zarobić na kolejny sezon (w GB i GER jest pełno sklepów z plecakami, kubkami, długopisami etc. wszystko z Primeval, są też WWW z gadżetami gdzie można je kupić, a nawet małe zabawki w kształcie Connora, Abby, Helen, Nicka czy kilku dinozaurów).

Mam nadzieję, że jak powstanie pełnometrażowy film (choć osobiście jestem przeciwnikiem i nie widzę sensu aby miał taki film powstać, bo nic nie wniesie - nie przebije serialu pod względem informacji, które osoby oglądające serial zdobyły) to nie zrobią go jankesi tylko Brytyjczycy. Trzeba przyznać, że serial wychodzi im świetnie i wmieszanie się Amerykanów może stworzyć holywoodzki kicz. Zatem jeśli film to tylko pod kuratelą dotychczasowych reżyserów/scenarzystów. Pytanie tylko jak miałby film wyglądać? Bo jeśli ma przedstawić w skrócie to co serial to niech lepiej sobie darują.

prozaiczny

Jam ma jednak nadzieję na jak najwięcej odcinków Primevala :D
Ostatnimi czasy amerykańcy w helłót są tak ubodzy w świeże pomysły, że robią same remake'i, więc się nie zdziwię, jeśli przeniosą Siły Pierwotne na szeroki ekran.

A wracając do serialu, właśnie obejrzałem 3 odcinek 3 serii. Powiem tylko jedno: WOW!
Tylko teraz dość znacznie zmieni się fabuła serialu :| Z jednej strony szkoda, z drugiej cieszę się, że Primeval idzie w nowym kierunku i nie oklepuje schematów. Jednym słowem: zobaczymy co z tego wyjdzie i już nie mogę się doczekać następnego odcinka :)

jadzia180

Wczoraj nadali 6 odcinek 3 sezonu, na kóncu którego jest zapowiedź 7 odcinka, więc jednak będzie 10 odcinków :)

jadzia180

Trzeci sezon świetny, ale właściwie to trzy pierwsze odcinki były świetne. Jak zginął Cutter to po tym już nie jest ten sam serial, W dodatku w piątym odc. odchodzi Jenny (jak kto woli Claudia) :( - Nowy szef grupy niby się stara być jak Bond ale jak to pokazał 6 odcinek to bez tych dwóch osób serial bardzo dużo stracił... Nie przypominam sobie tak cienkiego odcinka porównując wszystkie serie... Jestem ciekawy dlaczego uśmiercili Cuttera - to chyba jest krótki serial więc dziwne jakby mu czasu zabrakło żeby dokręcić do końca. Tak w ogóle to dziwnie się ogląda film jak brakuje głównej postaci, wokół której wszystko się kręciło, od której wszystko sie zaczęło I nawet jak zaczynały się odcinki to występował jako narrator... Miał facet jakąś charyzmę i niby taki odludek to budził sympatię :) Wiem, wiem że jest nieschematowo, coś nowego się dzieje można się zachwycać ale według mnie to serial stracił coś bardzo ważnego z tymi postaciami - teraz ciągną wszystko Connor i Abby :( bo ten policjant to taki nieśmieszny "James Bond" wyprodukowany jakby na Tajwanie. Co do ilości odcinków to mam nadzieje że będzie te wspomiane 10 (ja nic o tym nie słyszałem) bo z zapowiedzi na 7 odc. nie wynikało żeby coś się miało wyjaśnić czy z sensem skończyć... Pozdro!

Przeemek

Cóż, przyznam ci rację. Od chwili, gdy zginął Cutter, serial idzie zupełnie inną drogą, ale po kolei:
Ja od początku serii trzeciej odniosłem wrażenie, że odsuwają Cuttera na boczny tor. Było go coraz mniej z odcinka na odcinek, a nawet zaczął tworzyć w biurze tą swoją "mapę anomalii", a cała akcja skupiła się na reszcie zespołu, którzy działali w polu. Gdy Nick zginął też zacząłem wątpić w sens całej serii, jednak pojawił się Danny...
Aby zrozumieć dlaczego nastąpiła ta zamiana postaci (Nick - Danny, Jenny - Sarah), należy porównać ostatnie 3 odcinki, z odcinkami z poprzedniej serii (jeszcze ze Stephenem). Cały szkopuł w tym, że to Stephen nadawał serialowi elementy serialu akcji. Gdy go zabrakło wstawili Beckera (moim zdaniem największy niewypał tej serii), lecz on nie jest postacią na tyle istotną, by zastąpić pana Harta i... zaczęło by być nudno.
Moim zdaniem producenci postanowili przeniść serial na tory bardziej dynamicznej akcji, sensacji itp. Profesor Cutter do tej wizji nie pasował, więc go uśmiercili :(
Serial na tym zyska czy straci? Zobaczymy...

qsla

odcinków jest na pewno 10 - na youtube.com już ktoś wrzucił jakie spojlery. widziałam już 6 odcinków. zdecydowanie seria inna od poprzednich; 'utratę' głównych bohaterów chcą chyba zatrzeć ciągłą akcją - ciągle coś się dzieje. ok, może być, jednak czegoś tu brakuje odkąd odeszła Jenny [Claudia]. Danny próbuje być zabawny, ciągle skacze na granicy: życie - śmierć. seria dość dynamiczna, ale wyraźnie czuć pewien brak.. nie oznacza to jednak, że zrezygnuję z dalszych odcinków ;] dziś obejrzę 7, a 8 już się ściąga ;]

pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones