Siły pierwotne
powrót do forum 5 sezonu

No więc tak, bez zbędnego gadania xD. Udało mi się zdobyć nowe newsy, potwierdzone na 100%.

1. Jess pojawi się jedynie w dwóch ostatnich odcinkach - 5.5 i 5.6. Szkoda, bo bardzo ją lubię :-).

2. Zakończenie sezonu będzie zawierało happy end w miłości, co oznacza nową parą - nie chodzi tu o Connora i Abby.

3. Danny, pomimo wcześniejszych informacji, pojawi się prawdopodobnie jedynie w odcinku 5.5, a więc przedostatnim.

4. Co ciekawe, James Lester nie został wpisany na listę głównych bohaterów, tak jak miało to miejsce w poprzednich czterech sezonach.

A teraz największy spoiler :D. Czytacie na własną odpowiedzialność! No więc:
________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ ____________________________________________

W epizodzie 5.6, ostatnim, wystąpi Claudia Brown :D! Nie będzie to zdjęcie czy coś w tym stylu, tylko prawdziwy występ aktorki :). Nie spieszcie się jednak w swojej ocenie, to przecież wcale nie oznacza powrotu Claudii. Według mnie na pewno będzie to coś w stylu wspomnień.

Co sądzicie o poszczególnych spoilerach :-)?

ClaudiaBrown

Przepraszam, popełniłam dwa błędy w powyższym tekście, tu poprawiam xD:

1. Danny wystąpi w sezonie 5. Przetłumaczyłam błędnie, że pojawi się w odcinku 5.5, tymczasem epizod 5.5 będzie jego ostatnim występem. Oznacza to, że Danny, choć wróci, po raz ostatni pojawi się w przedostatnim odcinku. Chyba nie sądzicie, że umrze :-(? No bo tak znikać odcinek przed końcem...

Co do Claudii, to chodzi o to, że w epizodzie 5.6 wystąpi Lucy Brown. I będzie to na 95% postać Claudii, ale zawsze pozostaje to 5%...

Wiecie, że raczej nie będzie 6 sezonu :-(?

ClaudiaBrown

No cóż, spoiler, jak spoiler.. i tak nie mogę się doczekać piątego sezonu :) A co do sezonu 6 to nie wyciągałabym tak szybko wniosków, szansa jest zawsze, a nadzieję trzeba mieć :) Trzymam kciuki za producentów, żeby podjęli właściwą decyzje.

ocenił(a) serial na 8
ClaudiaBrown

No super że Claudia się pojawi,dobre nawet 95% :D
tylko jestem ciekawa jak to będzie?
a i wie ktoś może dlaczego Jess będzie tylko w 2 odcinkach?Jak narazie to oprócz czekolady i coś do przekąszenia w samochodzie nic nie było...jak oni zamierzaja to rokręcić w dwa odcinki?:-(

Co do sezonu 6,może będzie tak jak z 4 ;)


Primeval

I będziemy czekać na niego znowu dwa lata O.o?

Wszystko zależy od oglądalności. Co prawda kontrakty obejmują jedynie piąty sezon, a twórcy przygotowują końcową fabułę, ale to nie oznacza, że nie będzie szóstego, prawda? Jeśli seria się "sprzeda", no to coś się na tą serię szóstą wymyśli :D.

Co do Jess, to podane są odcinki 5.5 i 5.6 - może to być jednak błąd, jak przy Jenny i Danny'm - twórcy mówili, że Danny wystąpi w 4.3, a zamiast niego dostaliśmy Emily. Natomiast Jenny pojawiła się w 4.6, choć miała w 4.7.

W sezonie czwartym miały pojawić się nowe drapieżniki z przyszłości, tymczasem otrzymamy je dopiero w serii piątej :-(.

W ostatnim odcinku 5.6 bohaterów będzie czekało ponoć najtrudniejsze jak dotąd zadanie - cytuję: "niepokonany Tyranozaurus Rex". Do tej pory dinozaur ten pojawił się osobiście jedynie w dodatkowych książkach. W serialu został jedynie wspomniany parę razy, np. przez Jenny, w odcinku 3.4 - w rozmowie z Lesterem poinformowała go, że na lotnisku jest Tyranozaurus, tym czasem było to inne stworzenie, a z błędu wyprowadził ją Connor.

ocenił(a) serial na 8
ClaudiaBrown

No w sumie to wolę czekac dwa lata więdząc że coś bedzie,niż czekać na nic xD
Ja gdzieś wyczytałam tylko nie wiem czy tez dobrze przetłumaczyłam że Matt niechcący wyłączył detektor i nie wykrywał anomalii czy coś takiego wiem że z nim związane było ale nie wiadomo czy to prawda.


A jak Tobie się 4 sezon podobał?I oczywiście finał :D

ocenił(a) serial na 10
Primeval

Jak Lester zginie, albo odejdzie, to ich do sądu pozwę D: A może zostanie Ministrem i ktoś inny zostanie szefem ARC? (oby nie Phillip o,o).

Happy end miłosny? To może Emily wróci do Matta? Lub Jess i Becker.. Mam też tylko nadzieję, że to nie oznacza końca związku Abby i Connora (bo w wywiadzie Hannah i Andrew powiedzieli, że reżyser się na nich nieźle wkurzył, gdy zaczęli ze sobą chodzić, a później się zaręczyli. I to dlatego, że gdyby zerwali to mogliby zepsuć tą chemię pomiędzy Connorem i Abby - łatwiej się gra z ukochaną osobą, niż z nienawidzoną. I to było w wywiadzie z 7 stycznia bodajże, niedługo po zaręczynach aktorów). Ta para jest genialna. Czekałam na nich od pierwszego sezonu, oby mi tego nie zniszczyli, bo pobiję.

Nie zdziwię się, jak Connor NIEŚWIADOMIE przejdzie na 'ciemną stronę mocy', bo w końcu widzi idola w Phillipie. A ten, kto ma coś wspólnego z Helen Cutter i nikt o tym nie wiedział wcześniej, raczej być dobry nie może.. Z pewnością pojawi się konflikt na linii głównie Matt-Connor w takim układzie, pewnie ten pierwszy pomyśli przez chwilę, że to Connor może być odpowiedzialny za zło z przyszłości. Abby na pewno stanie w obronie swojego chłopaka, ale gorzej, jak sama się na niego wkurzy (a podobno Connor od wszystkich przyjaciół się 'oddali' przez pracę dla Prospero).

ClaudioBrown, skąd masz te spoilery? :>

ocenił(a) serial na 10
ladraqkumeia

Edyt nie działa c.C

Sezon 6 zależy TYLKO od fanów. Przecież itv skreśliło Primeval po 3 sezonie, ale fani z całego świata (głównie USA i Kanada) pisali sporo petycji, aż BBC + ta druga telewizja z Kanady bodajże podpisały umowę z itv i watch, że będą dofinansowywać itd. Więc jeżeli zrobimy petycję, to może dostaniemy 6 sezon. Gorzej, jak beznadziejnie zakończą ten 5, bez furtki na dalsze.. (np. uśmiercą Connora, Abby, Beckera i resztę, lub coś innego zrobią tak, że nie będzie ich w kolejnym sezonie).

USA robi swoją wersję Primeval, ale z innymi aktorami to nie to samo :<

ladraqkumeia

Jak uśmiercą ich wszystkich, to pozabijam... -_-
Ej, tak mi przeszło przez myśl... nie, to szalone xD.
No bo skoro piąty sezon ma być jak na chwilę obecną ostatnim... a w ostatnim odcinku ma się pojawić wątek miłosny... no i w 5.6 powraca Claudia Brown prawdopodobnie... To może zostanie przywrócona prawdziwa linia czasu :D?

A tak w ogóle, to Lucy Brown wypowiedziała się w wywiadzie o filmie kinowym "Primeval". Powiedziała, że sporo czasu minie nim na dobre ruszą z produkcją, a także że nie będzie to nie wiadomo jaka przygoda, tylko coś jak dwugodzinny odcinek, tak więc dobrze by było zaznajomić się z fabułą serialu. Jej postać pojawi się jako jedyna z bohaterów serialu - będzie tak jakby łącznikiem pomiędzy fabułą filmu a serialu. Oby ta postać to Claudia :D.

ClaudiaBrown

Finał serii czwartej bardzo mi się podobał :D.
Ale naprawdę się wkurzę, jeżeli Danny mi nie wróci od razu xD! Interesujący wątek z Helen i Philipem. Mam wrażenie, że Helen nie zmarła. A jeśli to nie ona była tam z Danny'm? Tylko nie wiem... klon? Taki jak Nick'a? Mogła nie ryzykować tym, że A.R.C. ją schwyta i wysłać na tak ważną misję swojego sobowtóra...

Najbardziej jest mi smutno z powodu Emily - ja tak ją uwielbiam! Myślicie, że jest szansa na jej powrót?

Connor od pewnego czasu strasznie działa mi na nerwy. I to już nie chodzi o tą jego manie na punkcie Philipa, że ma długi język i w ogóle taki nie rozumny... Po prostu sympatia do niego przechodzi mi już od S04E05. Moja ocena jego postaci naprawdę się bardzo obniżyła... Zupełnie jak w sezonie drugim u Stephen'a, tylko tym razem jest gorzej -_- ...

ocenił(a) serial na 10
ClaudiaBrown

A mnie właśnie irytuje Abby bo ona.. no właściwie tylko jest, czasem strzeli i tyle xD Connor chociaż zabłyśnie co do anomalii (albo ten pomysł z wykryciem Ethana za pomocą zakłóceń w jego radyjku ;]). Ogółem to pewnie chłopak stara się nie wyglądać jak ostatnia sierota, jak to było w poprzednich sezonach (to było urocze, no ale.. brzydko mówiąc, będąc z Abby nie wypada ;]). W wywiadzie n.t sezonu 5 Andrew Lee-Potts wyznał, że Connor się diametralnie zmienił już po roku bycia w czasach Kredy. Stał się twardszy - tu zasługa Abby, bo nauczyła go walczyć. Po prostu dojrzał, bo w końcu czas najwyższy. Ale też jego praca dla Prospero odsunie od niego Abby, życie zacznie mu się sypać i będzie musiał wybierać: praca, czy miłość. Mam nadzieję, że jednak wybierze to drugie ;D (w ARC też mógłby pracować nad anomaliami c.C). Nierozumny? On właśnie stał się jeszcze bardziej inteligentny, taki bardziej nawet 'macho' (strzelać w końcu potrafi xD). Głównie dlatego, że przecież obiecał Nick'owi, że wszystkim się zajmie. Że dowie się, do czego służy artefakt, że będzie badać anomalie. OBIECAŁ MU. A niestety Nick był dla Connora autorytetem. To tak, jakbyście komuś wam bliskiemu obiecali, że zostaniecie sławni i uratujecie świat (wiem, denny i niecodzienny przykład, ale cóż..) więc raczej będziecie się starać, bo obiecaliście, do tego komuś, kto był waszym idolem. Bez względu na środki. (To też z wywiadu jakiegoś, ostatnio sporo ich oglądałam). Ogółem Connor nie odróżnia tych 'dobrych' od tych 'złych', szczególnie, że jeżeli po tej drugiej stronie stanie ktoś sławny, a on jest jego fanem (zakładam, że jednak Phillip to nowa Helen Cutter xP). Chłopak jest zagubiony. Dostał szansę, niepowtarzalną, na bycie częścią w czymś kluczowym dla historii. Do niesamowitej technologii, do pieniędzy na badania, które mogą zmienić i ułatwić życie w poznawaniu anomalii.. A to w końcu jego działka, co nie? Nie chcę tu też zbytnio przesładzać i go bronić, bo czasem faktycznie mnie również irytuje, ale po prostu.. no ja bym sama nie wiedziała, co robić.

Prawdziwa linia czasu? NIE ZGADZAM SIĘ. Chyba, że przywrócą ją C&A, to okej. (Ale Beckera nie będzie! :C).

Emily? Ja też ją polubiłam, sympatyczna postać. Raczej wróci. Uwierzyliście dziewczynie, która uciekła z auta by walczyć z prehistorycznymi Hienami, że usunie się w cień i dalej będzie żyć? xD Na pewno ją ujrzymy..

Może film będzie opowiadać o tym, co by się stało, gdyby Claudia nie została wymazana? Kilka jakiś pojedynczych akcji, czy cóś ;3 Albo jak nadeszła ta przyszłość, o której wspominał Matt. Bo może tego aż tak bardzo nie poruszą w 5 sezonie.. 6 odcinków to jednak mało..

ocenił(a) serial na 8
ladraqkumeia

Też bardzo polubiłam Emily,i mam nadzieje że się pojawi.

Co do tego czasu właściwego,to już kiedyś pisałam,że fajnie by było powróciło by wiele postaci ale także wiele by zniknęło.I z jednej strony 'tęskni' się za tymi których nie ma a z drugiej szkoda się rozstać z tymi którzy są.

Kinowa wersja Primeval?Tak!
Ale nie z innymi aktorami;/
to juz nie to samo niestety:(

Primeval

ladraqkumeia, wolisz świat alternatywny od prawdziwego ;D?

Zawsze będzie szkoda paru postaci, ale popatrzcie:

1. Pozostanie w świecie alternatywnym - postaci takie jak Danny, Jess, Matt, Sarah, Becker, Emily i oczywiście, co raczej najważniejsze - w końcu wokół niej kręci się jakby akcja z wymiarami - Jenny. Stracimy natomiast Nick'a, Stephena, Claudię, Toma Ryana.

2. Powrót do rzeczywistej linii czasu - odzyskamy Nick'a, Stephena i Claudię. Nie stracimy Abby, Jamesa i Connora. Postaci takie jak Danny, Jess czy Sarah prawdopodobnie będą istnieć nadal, po prostu nie będą znali się z bohaterami, tak więc Sarah nadal pracowałaby w muzeum, a Danny pilnował domu z sezonu trzeciego i pomagałby policji. Bezpowrotnie stracilibyśmy jedynie Jenny i Toma Ryana.

Patrząc na to w ten sposób, o wiele bardziej korzystny jest powrót do rzeczywistego czasu - niemal nikogo nie stracimy, a odzyskamy uśmiercone postaci.

Zresztą, jeśli Connor lub ktoś inny odblokuje prawdziwy świat, to będzie to przypadek - bohaterowie nie zechcieliby utraty Jenny dla Claudii, której praktycznie nie znają. Tak samo nie chcieliby powrotu żywej Helen.

A tak w ogóle, to nie wydaje wam się, że twórcy zapomnieli o polu spaghetti?

ocenił(a) serial na 8
ClaudiaBrown

No w sumie to masz rację.
Tylko powiedzmy że Connor albo ktoś inny przywroci świat prawdziwy i co dalej jak potoczyłaby się akcja serialu.Mogłoby być ciekawie,ale mogliby tez zrobic z tego masło maślane ;P

Primeval

Jeśli to Connor przywróciłby świat prawdziwy, to byłby nieco zagubiony, nieprawdaż? Abby nie byłaby z nim, wręcz przeciwnie - pewnie jeszcze byłaby zakochana w Stephenie. Najlepiej by było, gdyby zmiany dokonał ktoś, kto normalnie w świecie prawdziwym nie występuje w ARC - np. Becker lub Danny.

ocenił(a) serial na 10
ClaudiaBrown

Tu Cię mam. Po oglądaniu finału 2 sezonu coś mi do łebka wpadło.

1. Claudia i Nick to nie nowa para, czyż nie? Razem nie byli, teoretycznie, ale można ich tak nazwac.
2. D. Henshall nie brał udziału w filmowaniu 5 sezonu, z tego co mi wiadomo, bo wtedy kręcił inny film.
3. 4 i 5 sezo były filmowane RAZEM. W listopadzie 2010 ZAKOŃCZONO kręcenie. Zostały tylko efekty specjalne, ale reszta już była na taśmie. Więc Nicka nie będzie. Chyba, że stare ujęcia wykonają.
4. Obecnie NIKT nie wie o Claudii Brown, tzn nikt jej nie znał. Abby, Connor, Lester i Jenny wiedzą, że taka osoba mogła istniec, ale po co mieliby chciec ją przywrocic, skoro wszyscy wolą Jenny, którą znają?
5. Jeżeli ktoś przywróci właściwy czas to Matt, by ocalic przyszłośc. ALE wtedy Helen (zagrożenie dla gatunku ludzkiego) będzie żyła i w tym momencie będzie istotna dla ARC - nie pozwolą jej zabic.
6. A i Murray zakończył karierę filmową w 2008 roku, przynajmniej na razie, więc raczej go też nie ujrzymy. (albo jest tajemnicą.. xDD)
7. Teoretycznie alternatywna rzeczywistośc jest teraz prawdziwą rzeczywistością, bo od 3 sezonu nie ma praktycznie mowy o niej...
8. Zakładając, że Emily i Matt wraz z Nickiem i Claudią są znanymi parami, to zostaje nam z głównych tylko raczej Jess i Becker. Jak wróci stara rzeczywistośc, nigdy się raczej nie poznają, bo Becker dalej będzie w wojsku.
9. SPOILER: O ile dobrze pamiętam, to Connor i Abby zakończą jako małżeństwo, ew narzeczeni. Pamiętam, że w jednym z wywiadów dot zaręczyn Andrew i Hannah wymsknęło się im coś w stylu 'bohaterowie też', w kontekście małżeństwa. Ale nie mam pewności, tyle tych wywiadów oglądałam.. W każdym razie, o ile to prawda, to przy zmienionym czasie by nie przeżyli tego wszystkiego: Caroline, pocałunek w 3x08 [z inicjatywy ABBY] czy też rok w Kredzie.

Reasumując, chyba tak nie zakończą serii.. A pojawienie się Claudii mogą wyjaśnic na wiele sposobów. Może wpierdyknie się w anomalię z przeszłości, innej rzeczywistości? Wtedy Jenny zobaczy samą siebie.. Hurray xDD

Wniosek: jak mogą przywrócic 'prawdziwy' czas bez kluczowych dla niego postaci..?

ladraqkumeia

Odpowiedzi:
1. Claudia i Nick nie byli parą - prawdopodobnie zostaliby nią tuż po powrocie Nick'a, niestety wtedy Claudia zniknęła. Więc gdyby byli razem, to zaliczałoby się to do miłosnego happy endu.
2. Danny też nie wystąpił w czwartej serii, bo aktor kręcił inny film. Sceny z jego udziałem nakręcono dużo później niż pozostałe w reszcie sezonu. Aktor Nick'a co prawda nie chce już występować w Primeval, ale może na jeden epizod końcowy by się zgodził?
3. A w ogóle bierzecie pod uwagę możliwość, że aktor może zostać zastąpiony innym? Zwłaszcza jeśli jego postać musi pojawić się na ekranie jedynie przez dwie minuty na cały sezon.
4. Dla porządku we wszechświecie? To trochę nieuczciwe, że żyją sobie od tak w równoległym świecie. Ja na miejscu obojętnie kogo w drużynie czułabym się w obowiązku starać się o przywrócenie dawnego świata. A Jenny? Ja nie żyłabym sobie tak spokojnie bez poczucia winy wiedząc, że zastąpiłam kogoś innego...
5. Przywrócenie prawdziwego świata może być przypadkiem, więc równie dobrze może przywrócić go byle który człowiek, który ma możliwość podróży przez anomalię.
6. Murray zrezygnował z kariery w 2008, z wiadomych przyczyn. Ale już dawno wrócił do grania. Myślę, że zgodziłby się zagrać epizod, a gdyby miał możliwość - pewnie wróciłby na cały sezon. Zawsze mogą zrobić, że Stephen cudem przeżył, ale miał amnezję lub coś - ale to byłoby tak nierealne, że lepiej niech zostawią go w spokoju.
7. Była mowa. Może to nic szczególnego, ale postacie takie jak Nick i Jenny zawsze coś o niej wspomnieli. A Connor i Abby wiedzą o zmianie "wymiaru" - mogą nie chcieć powrócić do oryginalnego świata, ale przynajmniej mają świadomość, że ten obecny nie jest prawdziwy.
8. Rzeczywiście, równie dobrze Becker może całkowicie zniknąć, jeśli okaże się postacią zastępczą, jak Jenny. Ale jak mówiłam, to może się tyczyć Claudii, a nawet Abby i Connora, tyle że tych prawdziwych z serii pierwszej.
9. A może ślub nastąpi jeszcze w środku sezonu piątego? Np. w przedostatnim odcinku, jak z Jenny. A potem dopiero przywrócony zostanie dawny świat...

Claudia nie może przejść przez anomalię i trafić do świata z Jenny - bo jej w ogóle nie ma. Istnienie Jenny i Claudii równocześnie raczej nie wchodzi w grę.

Co z tego, że nie ma postaci? Fani na całym świecie i tak robią petycje o przywrócenie rzeczywistej linii czasu, tak samo jak proszą o powrót Claudii i Nicka.

ClaudiaBrown

Fani na całym świecie i tak robią petycje o przywrócenie rzeczywistej linii czasu, tak samo jak proszą o powrót Claudii i Nicka.


można gdzieś pobrać ową petycję i wysłać? przyłączę się do akcji i zasypie ich petycjami

ladraqkumeia

Apropo Hannah i Adrew . zanlazłam gdzieś nieoficjalną informacje o i ch ślubie podobno miał się odbyc w lutym w tym roku ale nie wiem czy to prawda więc raczej trudno żeby sie rozstali i wogóle... ehh są taką świetna parą naprawde widać jak się kochają i jak bardzo do siebie pasują

ocenił(a) serial na 8
ClaudiaBrown

Niestety w 5 sezonie najprawdopodobniej nie będzie Emily;(
a szkoda,polubiłam ją.

ClaudiaBrown

Wie ktoś może kiedy w telewizji ukaże się kolejny sezon?

ocenił(a) serial na 8
phenny

Ma byc napewno w maju,dokładniej nic nie wiem.ale to i tak dopiero za granica bedzie

ocenił(a) serial na 10
Primeval

a to różnica?

tihomax

Niektórzy mogą czekać na wersję PL, prawda?

phenny, ale następny sezon będzie w internecie, nie w tv.

ocenił(a) serial na 8
tihomax

no różnica trzeba bedzie czekac na napisy;p

ocenił(a) serial na 10
Primeval

a wie ktoś czy , dojdzie do takiego czegoś , że bohaterowie pomieszaja coś w Anomalii tak jak wtedy Nick i Helen wypuścili predatory do przeszłości i Claudia Brown sie nie narodziła , to moze teraz zajdzie taka zmiana i Nick czy Stephan powrócą , coś musi z tym być , bo Helen po śmierci Stephana , powiedziała patrząc na jego zdjęcie , "to jeszcze nie koniec"

Misisko33

Ja pamiętam jak oglądałem ten serial jakieś 2 lata temu na TVP2,to był 1 sezon.Gdy 1 sezon się skończył już nigdy nie leciało to w tv ;(.Szukam strony gdzie mogę oglądnąć dalsze części i nie mogę znaleźć.Wie ktoś czy jest jakaś strona z odcinkami tego serialu?

ocenił(a) serial na 10
Grecku

youtube.pl :D

Misisko33

No co ty ;p tam pewnie wszystko nie po kolei.Nie znacie innych źródeł?

ocenił(a) serial na 10
Grecku

Na pebie znajdziesz wszystkiego odcinki jakie do tej pory nakręcili. Jeśli się nie mylę to jest ich 30.

ocenił(a) serial na 8
Grecku

Na youtube są wszystkie sezony,wszystkie odcinki po polsku.Osobiście wstawiałam.Mój kanał to izka003.Tam wszystko znajdziesz;PP

ocenił(a) serial na 7
Primeval

Misisko33, mam "spoilery" w sam raz dla ciebie.

Nie wiem, czy bohaterowie zrobią coś z anomaliami, ale Claudia Brown prawdopodobnie pojawi się w ostatnim odcinku. Wątpię jednak, żeby postacie powróciły do "realnego świata", ponieważ utracono by Jess, Matt'a itd. Claudia zapewne powróci więc w inny sposób. Coraz bardziej nabieram przekonania, że sprawa z Claudią to nie jest tak, że ona nie istnieje. Może ona jest gdzieś uwięziona w jakimś czasie? Przez Helen? To też by miało sens.

Natomiast realny świat nie powróci na sto procent, ponieważ oznaczałoby to powrót Nick'a i Stephena - a tutaj na 100% potwierdzone jest, że aktorzy nie powrócą do serialu. No, chyba, że nastąpi zmiana obsady.

ocenił(a) serial na 7
tokiiiana

Przy okazji, mam pełną listę postaci, które wystąpią w całym sezonie.

* Ciarán McMenamin as Matt Anderson
* Andrew-Lee Potts as Connor Temple
* Hannah Spearritt as Abby Maitland
* Ben Mansfield as Hilary Becker
* Ruth Kearney as Jess Parker
* Ben Miller as James Lester
* Alexander Siddig as Philip Burton
* Jason Flemyng as Danny Quinn
* Jonathan Byrne as Patrick Quinn

Jak widzimy, na szczęście jest na niej Lester. Teraz ciekawe tylko, w ilu odcinkach wystąpi Jess. Według zapowiedzi mają pojawić się też Lucy Brown i... Juliet Aubrey! Ale nie cieszcie się na myśl, że Helen wróci. Według mnie to na sto procent wspomnienia, pewnie będą wykorzystane w scenach z Philipem. Ja osobiście czekam też na decyzję w sprawie Emily...

ocenił(a) serial na 10
tokiiiana

na AXN SF leci czasami jak skonczy sie Primeval to plakat Primeval z napisem "Sezon 5 - wkrótce"
Mnie sie wydaje , ze jak Helen się pojawi to i Stephana dadza bo tak jak już pisałem " ona trzymając jego zdjęcie powiedziała to jeszcze nie koniec" , a Stephan jak już po tym jak urodziło mu się dziecko i z powrotem wrócił na plan filmowy coś wspominał o grze w Primeval , więc wierzę do końca , ze pojawi się choć w 1 odcinku a już na pewno Carter i Stephan musza być w tym pełnometrażowym filmie co ma być wydany po 5 sezonie. A nick przeciez umarł od kuli a nie , ze zabiło go zwierzę , więc jeśli znow ktoś coś namiesza w przeszłości to kto wie co ujrzymy w kolejnych odcinkach i kogo :P
PS. Ja i tak wiem , ze to jednak był klon Nicka , bo on przecież też był w tym czasie w tej kwaterze Lestera , a nie pokazali , jak Helen strzela do Nicka :)

ocenił(a) serial na 8
Misisko33

Ja zawsze z chęcią sama czytam spekulacje innych na kolejny sezon i potem o tym mysle.Ale sama czekam do maja.wszystko się okaże.A co do Nicka,Stephena i Helen to bardzo bym chciała żeby pojawili się,ale jakoś straciłam juz do tego przekonanie po sezonie 4.

Primeval

Nick może powrócić, ale tylko wtedy, jeśli zostanie zmieniony aktor, szanse są więc równe 1% na 100. Douglas nie wystąpi w Primeval już nigdy więcej! Nigdy!
Poza tym, Nick może wrócić do życia tylko w jeden sposób - ktoś przywróci rzeczywisty świat. Nie ma innej możliwości, ponieważ Nick zginął - nie był to jego klon, ani nic podobnego - jego śmierć była prawdziwa i dokładnie pokazana.
Stephen - aktor, który go gra, pewnie chciałby wystąpić w Primeval, problem w tym, że twórcy tego nie przewidują - śmierć Stephena była wiarygodna i najbardziej drastyczna w serialu, nie ma możliwości, by chłopak jakoś przeżył ten incydent.

Co do sezonu piątego, wiem, że pojawią się nowe postaci - April będzie naukowcem zatrudnionym przez Philippa. Ma pomagać Connorowi w pracy. Namiesza coś w związku Connora i Abby, będzie też rywalką Jess jeśli chodzi o pracę i umiejętności.

Pojawi się też podróżnik w czasie - pochodzący z dawnej Anglii mężczyzna o nazwisku Merchant. Jak wiemy, jest to nazwisko Emily. Według mnie, będzie to jej mąż.

ocenił(a) serial na 10
ClaudiaBrown

Nie wiem czy wiecie, ale pierwszy odcinek 5 sezonu wyemitują 24 Maja ^^

ocenił(a) serial na 8
ClaudiaBrown

Dopiero wczoraj zauważyłam że do obsady doszlo jeszcze kilka osób.
A tutaj macie kilka zdjęć z sezonu 5.Jak narazie nic po nich nie ''widać'' co do fabuły.Jest kilka zdjęć z jakiegoś wybuchu.
Tutaj Henry Merchant:
http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20110329002136/primeval/images/e/e5/Henry_ Merchant.png
I co do niego zgadzam się z Claudią Brown.Według mnie też on jest mężem Emily.To samo nazwisko,no i widać ze jest z ''innego świata''
po ubraniu itp.
Tu Abby i Matt w ARC.
http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20110401163752/primeval/images/2/2d/Series 5.png
A tu kilka zdjęć podczas krecenia tego wybuchu:
http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20110401173327/primeval/images/8/81/Series 5_Filming.png
http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20110401173325/primeval/images/e/ef/BenMan sfield_FilmingSeries5.png
http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20110401173326/primeval/images/3/3d/BenMan sfieldHannahSpearritt_FilmingSeries5.png
A tu jest zdjęcie na ktorym widać jak scenarzyści chyba itp. oglądają to co nakręcili:
http://images3.wikia.nocookie.net/primeval/images/c/c0/BTS.png

ocenił(a) serial na 10
Primeval

Jednak premiera ma być ponoć 12 kwietnia..

ocenił(a) serial na 8
ladraqkumeia

To chyba lepiej bo to za niecałe 2 tygodnie ;D;D

ocenił(a) serial na 8
Primeval

I tutaj macie zdjęcie nowej bohaterki:
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20110402104809/primeval/images/5/5e/Screen _shot_2011-04-02_at_9.41.17_PM.png
a tutaj troche większe:
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20110402191633/primeval/images/3/3a/April_ Series5_3.png

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones