PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=543554}

Siostry

4,4 846
ocen
4,4 10 1 846
Siostry
powrót do forum serialu Siostry

Od samego początku oglądam serial "Um Himmels Willen" na niemieckim ARD. Uważam, że tamten jest świetny, te teksty, które się tam pojawiają są po prostu rozbrajające. Serial ten był kiedyś puszczany na TV Puls czy czymś takim pt "Z Bożą pomocą" (tłumaczenie było marne, większość dialogów była bez tego "smaczku", zero ironii, strasznie ugrzecznione). Mam wrażenie, że serial "Siostry" mimo, że jest niby wg pomysłu jakiejś Polki (było w czołówce) jest wzorowany na tamtym serialu/jest jego bardzo ugładzoną, przerobioną na polskie realia wersją. Nie mogę powiedzieć, żeby specjalnie mi się podobał, aczkolwiek wydaje mi się, że Pakulnis i Lipińska nieźle odnajdują się w swoich rolach.

lady_charlotte

miałam to szczęście oglądać ten niemiecki serial z moją koleżanką niemką i ona tłumaczyła mi niedociągniecia polskiego lektora, może to dziwne, że film o zakonnicach, ale mi bardzo się podobał, bo oddawał ducha niemców, co do polskiego odpowiednika to zakonnice w Polsce takie nie są, więc sztucznie to wychodzi.

ocenił(a) serial na 7
karmelia

Miło, że chociaż komuś się podoba. Zadko kto potrafi docenić taki serial :)

lady_charlotte

Czy ten serial ( w polsce jako Z Boską pomocą) aktualnie emituje ARD ?

ocenił(a) serial na 7
PitusFM

Powstało już 8 sezonów, sezon 9 będzie emitowany na początku roku 2010. Polecam oglądanie :)

lady_charlotte

Faktycznie oglądałam ten serial z polskim dubbingiem i bardzo nisko go oceniłam. Od razu pomyślałam sobie o tym niemieckim serialu, gdy zerknęłam na siostrzyczki. Ładne, cukierkowe zdjęcia...i niewiele ponad to.

ocenił(a) serial na 4

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones